تزریق ژل, جوانسازی, زیبایی

تزریق چربی در اصفهان

تزریق چربی در اصفهان

تزریق چربی مزایا، معایب، کاربردها، عوارض و هزینه

در اصطلاح پزشکی تزریق چربی در اصفهان را لیپو اینجکشن می نامند ، که به منظور حجم دهی در برخی از نقاط بدن انجام می‌شود. در بعضی از مواقع ؛ به علت کاهش وزن ، برخی از قسمت های بدن دچار شلی و افتادگی پوست می شوند ؛ در این صورت ، با انجام جوانسازی هایی ؛ همچون لیفتینگ نیز نمی توان افتادگی پوست را برطرف کرد و تنها راه آن ، تزريق چربی به پوست می باشد.

بعضی از افراد ، صورت آن ها بسیار پیرتر از سن شان نشان می دهد و این موضوع ، به علت کاهش چربی در بافت پوست صورت می باشد ، نه پیری پوست صورت ؛ بنابراین ، آن ها جهت جوانسازی باید از روش تزريق چربی استفاده کنند.

روش‌های زیادی بر جبران حجم از دست رفته، رفع چین و چروک‌ها و به طور کلی جوانسازی پوست وجود دارد. تزریق چربی یکی از موثرترین روش‌های جوانسازی و حجم‌دهی به پوست است که در سال‌های اخیر تا حد زیادی مورد توجه واقع شده است. در این مقاله از کلینیک زیبایی در اصفهان می‌خواهیم نگاهی به اصول تزریق چربی، کاربردها، عوارض و موارد این چنینی بپردازیم.

تزریق چربی صورت

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی در اصفهان به صورت یکی از موثرترین و ماندگارترین روش های جوانسازی و جبران حجم از دست رفته چربی پوست است. وجود حفره‌های متعدد در صورت، فرو رفتگی گونه و حتی اصلاح فرم لب ها از جمله دلایلی است که می تواند با تزریق چربی جبران شود.

تزریق چربی کلینیک نیلا روشی است که در آن بافت چربی از ناحیه مورد نظر در بدن فرد متقاضی برداشته می شود  و پس از طی پروسه فرآوری به نقاط  مختلفی در ناحیه زیر پوست تزریق می شود. اصطلاح پیوند چربی اتولوگ به روشی گفته می شود که منبع چربی بدست آمده از همان شخصی باشد که قرار است از آن استفاده شود.

سالهاست که از این روش برای اهداف مختلف  چه در زمینه ی جوانسازی  و برطرف کردن نقص های صورت، مانند ترمیم  ناحیه اسکار و زخم (سر، صورت و دست ها)،  و همچنین تحریک رشد فولیکول های مو استفاده می شود. در این شیوه‌ی جوانسازی، از چربی به عنوان یک فیلر استفاده می‌شود.

فیلرها یا حجم‌دهنده‌های پوستی، دسته‌ای از مواد تزریقی هستند که با ورود به لایه‌ای از پوست، موجب حجم‌دهی و جوانسازی پوست می‌شوند. فیلرها انواع گوناگونی دارند و در ایران بیشتر با نام تزریق ژل شناخته می‌شوند. اما ژل‌ها فقط یکی از انواع فیلرهای قابل استفاده هستند و تزریق چربی هم در دسته‌ی فیلرها قرار می‌گیرد.

در تزریق چربی در اصفهان از چربی‌های خود بدن استفاده می‌شود. اثرات آن ماندگاری بیشتری دارند و بافت‌های بدن واکنش بدی به چربی‌های تزریقی نمی‌دهند. به علاوه اگر اصول درمانی رعایت شود، عوارض تزریق چربی بسیار کم و محدود است.

از نظر بسیاری، بافت چربی اتولوگ به عنوان ماده پرکننده ایده آلی برای جوان سازی صورت در نظر گرفته می شود، زیرا یکی از زیست سازگارترین فیلرهای پوستی بدون ایمونوژنسیته را نشان می دهد، نتیجه درمان با تزریق چربی ایجاد بافتی نرم، طبیعی و همگن با بافت طبیعی در ناحیه مداخله می باشد  و ممکن است دارای اثرات نیمه دائمی تا دائمی باشد. (بستگی به ناحیه تزریق و میزان چربی تزریقی، ناحیه دونور سایت جهت برداشت چربی و روش فرآوری آن دارد).

تزریق چرب گونه

تزریق چربی در چه نواحی انجام می‌شود؟

تزریق چربی بدن برای صورت، پستان و حتی حجم‌دهی به باسن استفاده می شود. از جمله کاربردهای تزریق چربی بدن:

 • کم شدن بافت چربی و ایجاد چین و چروک بدلیل افزایش سن در نواحی مختلف صورت مثل خط خنده, خط اخم، پلک و اطراف چشم گونه و شقیقه ها
 • پر کردن مناطق لاغر فرورفته صورت مثل گونه وزیر چشم
 • برجسته سازی لب ها، گونه ها، چانه
 • برجسته سازی باسن
 • بزرگ کردن سینه ها و بازسازی سینه
 • جوانسازی دست و کاهش ظاهری عروق زیر پوست
 • پرکردن اسکار یا جای زخم فرورفته و سوختگی ها
 • لیفت صورت (کشیده تر شدن پوست) بدلیل پر کردن حجیم کردن صورت (رفع افتادگی وشلی پوست)
 • جوانسازی ناحیه تناسلی بانوان

به طور کلی کاربرد تزریق چربی را می توان در ریمادلینگ صورت و دیگر قسمت های بدن تعریف کرد.

تزریق چربی به دست

چه زمانی به تزریق چربی فکر کنیم؟
 • اگر بخش‌های از صورت شما دچار فرو رفتگی و کاهش حجم شده است.
 • اگر می‌خواهید روش جوانسازی اثرات ماندگارتری نسبت به فیلرها یا ژل‌های موقت داشته باشد.
 • اگر می‌خواهد انحناهای سطحی (کانتور) بدن و صورت خود را بهبود ببخشید، جای اسکار و زخم‌ها را برطرف کنید و دستان یا صورت خود را جوانسازی کنید.
 • اگر می‌خواهید عدم تناسب انحنا یا کانتور سینه‌های خود را برطرف کنید. از تزریق چربی می‌توان برای طبیعی‌سازی نتایج ایمپلنت پستانی هم استفاده کرد.

نحوه انجام تزریق چربی چگونه است؟

 پیوند چربی (Fat Grafting) یا انتقال چربی به شیوه اتولوگ (Autologous Fat Transfer)  برداشت چربی  از قسمتی از بدن بیمار (سایت دونور) به قسمت دیگری است که دچار کاهش چربی شده است. بعد از برداشت چربی از ناحیه دونور، این چربی فرآوری و پاکسازی می شود  و  سپس در نواحی مختلف صورت  از جمله  اطراف  لب ها،  خط خنده (چین  و چروک های های عمیق اطراف دهان تا ناحیه بینی)،  گودی و تیرگی زیر چشم ها ، گونه ها ، چانه ، شقیقه ها و خط فک تزریق می شود.

این متد تهاجمی نیست و اگر توسط بهترین کلینیک زیبایی در اصفهان انجام شود، هیچ گونه عارضه و خطری به همراه نخواهد داشت. در تزریق چربی جهت حجم دهی و جوانسازی صورت نسبت مقدار چربی در 2/3 (دو/ سوم) بالای صورت با 1/3( یک/ سوم) پایین صورت باید متناسب باشد تا فرم و یا مدل صورت به شکل دایره ای  نشود و صورت بیمار فرم متناسب داشته باشد.

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

انتقال چربی معمولا از نواحی مانند شکم، اطراف باسن و یا پهلو برداشته شده و به نواحی اطراف چشم، پیشانی، گیجگاه، گونه، خط خنده، لب، چانه یا دیگر نقاط بدن که نیاز به تزریق آن هست انجام می گردد.

تزریق چربی صورت

آماده سازی چربی

چربی ای که از بدن گرفته می شود در مرحله بعد فرآوری شده و چربی از خون و مواد بی حس کننده با دقت جدا می گردد. پس از جداسازی چربی ها میزان دقیق چربی لازم برای تزریق در سرنگ های ظریف آماده ی تزریق می شوند. باید خاطر نشان کرد که سلولهای چربی بسیار حساس و آسیب پذیرند و در تمام مراحل برداشت، فرآوری و تزریق باید نهایت دقت اعمال شود تا به آنها آسیبی نرسد و نتیجه ی مطلوب را به همراه داشته باشد.

برداشت چربی

در اولین مرحله متخصص باید از نواحی پر چربی بدن، چربی‌های اضافی را برداشت نماید. این مرحله بسیار حساس بوده و از طریق لیپوماتیک، لیپوساکشن و یا بادی جت انجام می‌شود.

خالص سازی چربی

برخی از افراد بر این باور هستند که چربی برداشته شده، مستقیم به قسمت مورد نظر از بدن تزریق می‌شود در حالی که اینگونه نیست. در بدن، چربی‌ها با ترکیبات مشخصی مخلوط شده‌اند در نتیجه باید قبل از تزریق، این ناخالصی‌ها جدا شوند. برای این منظور عمل سانتریفیوژ انجام می‌گیرد تا چربی خالص به دست آید.

انتقال چربی

در نهایت عمل ترانسفر چربی صورت می‌گیرد. تزریق، با استفاده از سرنگ‌های مخصوص انجام می‌شود و نیاز به مهارت بالایی دارد. در واقع متخصص علاوه بر دانش حرفه‌ای، باید ظرافت بالایی در کار داشته باشد تا نهایتا نتیجه تزریق، ‌ایده‌آل شود.

تزریق چربی

روش های تزریق چربی

تزریق چربی در اصفهان روش‌های مختلفی دارد که بنا به تشخیص و تجربه پزشک از آن‌ها استفاده خواهد شد. در زیر به معرفی این روش‌ها پرداخته شده است:

بادی جت

یکی از روش های پیشرفته تزریق چربی، روش بادی جت است. در ابتدا استخراج چربی به کمک یک دستگاه بر پایه فشار آب انجام می‌شود. فشار آب در قسمت منبع چربی، منجر به جدا شدن ذرات چربی از هم می‌شود و در نتیجه به راحتی چربی از بافت خارج می‌گردد. این روش بسیار مطمئن بوده و با خیال آسوده می‌توانید آن را انجام دهید.

دستی

همانگونه که از نام این روش از ترانسفر چربی مشخص است، متخصص برای استخراج چربی به صورت دستی عمل می‌کند. به این صورت که ابتدا چند برش کوچک در منبع ایجاد کرده و سپس با کمک سرنگ‌هایی که برای این منظور طراحی شده‌اند، استخراج چربی را انجام می‌دهد.

میکروفت

زمانی که چربی از قسمت منبع استخراج می‌شود، ناخالص بوده و اندازه ذرات آن بزرگ است. متخصص بعد از خالص‌سازی، ذرات چربی را خرد می‌کند. در نتیجه این کار باعث می‌شود بهتر بتواند محل تزریق را با ذرات ریز چربی، فرم دهد.

نانوفت

در این روش از محتوای درون سلول‌های چربی برای تزریق استفاده خواهد شد. جالب است بدانید این روش به جوانسازی پوست و افزایش قوای سلول‌های پوستی در تولید کلاژن کمک می‌کند. در نتیجه اثربخشی بیشتری داشته و تأثیر آن ماندگارتر است.

آمادگی قبل از تزریق چربی شکم به صورت

قبل از انتقال چربی شکم به صورت لازم است که شما در مورد داروهای مصرفی خود با جراح مشورت کنید زیرا ممکن است برخی از آن‌ها با فرآیند لیپوست در اصفهان و تزریق تداخل ایجاد کنند و لازم باشد که به مدت محدودی مصرفشان متوقف شود. همچنین قبل از تزریق چربی شکم به صورت باید سیگار کشیدن و مصرف مشروبات الکلی متوقف شود.

مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و آسپرین نیز به دلیل افزایش خطر خونریزی چند روز قبل و بعد از تزریق چربی ممنوع می‌باشد. بنابراین قبل از تزریق چربی به صورت از شما خواسته می‌شود که تاریخچه پزشکی کاملی را برای جراح پلاستیک خود تعریف کنید (این موارد شامل هرگونه مشکل سلامتی، هر دارویی که مصرف کرده‌اید یا در حال حاضر مصرف می‌کنید و هرگونه حساسیتی که دارید می‌باشد).

مصرف مواد طبیعی مانند سیر، جینکو، جینسنگ قبل از تزریق چربی ممنوع می‌باشد، زیرا ممکن است روی لخته شدن و بیهوشی تأثیر بگذارد. ممکن است جراح شما در صورت نیاز به آزمایش‌های دیگر مانند آزمایش خون یا الکتروکاردیوگرافی را توصیه کند که عملکرد و سلامت قلب شما را ارزیابی کند؛ به این ترتیب باید دستورالعمل‌های دقیق قبل از عمل را برای گرفتن نتایج بهتر با دقت دنبال کرد.

مزایا و معایب تزریق چربی

لیست معایب تزریق چربی کوتاه و فهرست مزایای آن بسیار طولانی است. در این جا از هرکدام سه مورد مهم را انتخاب کرده‌ایم تا حدودی کلی از مزایا و معایب این روش دستتان بیاید. اطلاعات بیشتر در زمانی که برای جلسه‌ی مشاوره به کلینیک نیلا مراجعه می‌کنید، توسط پزشک متخصص به تفصیل برایتان توضیح داده خواهد شد.

رزرو نوبت کلینیک نیلا

مزایا

 • در تزریق چربی از چربی‌های بدن خودتان استفاده می‌شود. به این ترتیب احتمال وقوع واکنش‌های آلرژیک به ماده‌ی خارجی کاهش می‌یابد.
 • نتایج تزریق چربی ماندگار، طبیعی و ایمن است.
 • تزریق چربی روشی کم‌تهاجمی و موثر برای جوانسازی پوست است.

معایب

 • استخراج و آماده‌سازی چربی بدن برای تزریق نسبت به تزریق ژل که در آن مواد تزریقی از پیش آماده هستند، وقت بیشتری می‌برد.
 • نتایج تزریق چربی نسبت به تزریق ژل ماندگاری بیشتری داشته؛ ولی هزینه‌ بیشتری برای شما دارد.البته در تزریق مدلینگ صورت به علت نیاز به حجم بالای ژل، تزریق چربی مناسبتر خواهد بود.
 • برای افزایش حجم سینه‌ها یا باسن، ممکن است به چندین جلسه‌ی درمانی نیاز داشته باشید.

آیا پس از عمل، جای زخم یا اسکار قابل مشاهده خواهد بود؟

تزریق چربی در اصفهان باعث ایجاد زخم یا اسکار نمی‌شود؛ ولی در مرحله‌ی استخراج، برش کوچکی برای انجام لیپوساکشن ایجاد می‌شود که ممکن است باعث اسکار شود. برشی که برای لیپوساکشن زده می‌شود، بسیار کوچک بوده و در بخشی ایجاد می‌شود که قابل مشاهده نباشد.

احتمال تشکیل اسکار یا جای زخم به مهارت جراح و ویژگی‌های ژنتیکی خودتان بستگی دارد. برخی از افراد مستعد ایجاد اسکار یا زخم‌های کلوئیدی هستند. بیشتر اسکارهای ناشی از لیپوساکشن به مرور زمان کمرنگ شده و دیگر قابل مشاهده نخواهند بود.

در روش لیپوساکشن، برای استخراج چربی از میله‌ای فلزی به نام کانولا استفاده می‌کنند. برخی از کانولا‌ها ضخامت بیشتری داشته و به برش بزرگ‌تری برای ورود به بافت چربی نیاز دارند. در این صورت احتمال ایجاد اسکارهای بزرگ‌تر وجود دارد. کانولا‌های بزرگ در مراکزی که از دستگاه‌های قدیمی استفاده می‌کنند، مشاهده می‌شود.

اسکار ایجاد شده بعد از لیپوساکشن به دو شکل مشاهده می‌شود: یکی اسکار حقیقی و دیگری اسکاری که ناشی از تغییر رنگ پوست است. این تغییر رنگ می‌تواند باعث تیرگی (هایپر پیگمنتیشن) یا روشن شدن (هیپو پیگمنتیشن) شود.

مراقبت های بعد از تزریق چربی
 • تورم و درد در محل تزریق چربی و محلی که چربی از آن گرفته شده عادی میباشد.
 • کبودی معمولا در زیر چشم ها می باشد و بتدریج در طی چند روز تا ۲ هفته برطرف می شود.
 • جهت جلوگیری از جا به جایی چربی تزریق شده بهتر است تا چندین روز به محل دست نزنیم.
 • اگر تزریق به ناحیه صورت انجام شده باید تا چند روز موقع استراحت سر خود را کمی بالاتر از بدن قرار دهیم تا محل ورم نکند.
 • موقع کار سر خود را خم نکنید.
 • معمولا باید یک هفته ورزش سنگین را متوقف کرد. جهت جلوگیری از عفونت، چند روز آنتی بیوتیک مصرف می شود.

سوالات متداول

آیا تزریق چربی درد دارد؟

تزریق چربی به هر نقطه از بدن در حالت کلی و در مقایسه با سایر روش‌های درمانی روش دردناکی محسوب نمی‌شود به ویژه اینکه این کار پس از اعمال بی‌حسی موضعی به بدن انجام می‌گیرد، ولی با این حال باز هم تعریف دردناک بودن یا نبودن تزریق چربی به هر قسمت از بدن به آستانه تحمل درد در فرد بستگی دارد.

همانطور که ذکر شد تزریق چربی چندان درناک نیست اما گاها می‌تواند تا چند روز بعد از عمل باعث کبودی و تورم شود. میزان درد تجربه شده نیز به تحمل درد بیمار، نوع پرکننده مورد استفاده در طول عمل، اندازه سوزن و سطح تجربه جراح تحت عمل جراحی بستگی دارد.

تزریق چربی چقدر طول میکشه؟

مدت زمان انتقال و به عبارتی تزریق چربی بسته به مناطقی از بدن که چربی از آنها برداشت می‌شود، وسعت ناحیه‌ای از بدن که قرار است چربی را به آن تزریق کنید متغیر است و می‌تواند بین یک تا پنج ساعت طول بکشد. به عنوان مثال اگر قصد انتقال و تزریق چربی به صورت خود را دارید این عمل ممکن است تنها یک ساعت طول بکشد. ولی  اگر با کمک لیپوساکشن چربی را به باسن خود منتقل می‌کنید، ممکن است بین چهار تا پنج ساعت طول بکشد.

چه کسانی نباید تزریق چربی انجام دهند؟

خوشبختانه تزریق چربی یک روش کم‌ریسک و کم‌خطر است که در صورت انجام آن از سوی یک پزشک با تجربه و متبحر مشکل خاصی پیش نخواهد آمد. ولی اولویت تزریق چربی با کسانی است که از سلامت روحی و جسمی خوبی برخوردارند، به همین دلیل پزشک در جلسه مشاوره قبل از تزریق اطلاعات لازم را در رابطه با سلامت فرد از او دریافت می‌کند.

به عنوان مثال خانمهای باردار،  کسانی که سابقه خونریزی شدید و غیرطبیعی دارند، فردی که عفونت‌های مختلفی در بدن خود دارد یا در برابر مواد آلرژن حساس است، افرادی که هر روز دخانیات مصرف می‌کنند و همچنین افرادی که انتظاری غیرمنطقی از نتیجه این کار دارند، گزینه‌های خوبی برای تزریق چربی محسوب نمی‌شوند و نباید این کار را انجام دهند.

تزریق چربی مدلینگ

علاوه بر کاربرد تزریق چربی در افزایش حجم و پر کردن اندامها، از این تکنیک می‌توان برای کانتور چهره یا ایجاد خطوط جداکننده بخش‌های مختلف صورت به منظور ایجاد زیبایی بیشتر نیز استفاده کرد. این کار در کنار زیبایی ظاهری که به شما ارائه می‌دهد می‌تواند اعتماد به نفستان را نیز بیشتر کند.

هدف از مادلینگ صورت با تزریق چربی اینست که بدون اینکه نیاز به انجام جراحی‌های خاص داشته باشید بتوانید با برجسته‌سازی و نیز متعادل کردن خطوط صورت خود ظاهر زنانه و یا مردانه خود را تقویت کنید. به عنوان مثال امروزه داشتن چهره V شکل  به یک ترند تبدیل شده است و می‌توان به راحتی با تزریق چربی و با نمایانتر کردن برجستگی‌های فک، گونه و چانه این چهره خاص را ایجاد کرد.

هزینه تزریق چربی در اصفهان

هزینه تزریق چربی به صورت در مقایسه با نتیجه کار و زیبایی که به دست آورده‌اید چندان زیاد نخواهد بود به خصوص اینکه نتیجه کار دارای ماندگاری بسیار طولانی است و می‌توان آن را روشی اقتصادی و مناسب برای بازگرداندن زیبایی به صورت خود حساب کرد. از آنجایی که قیمت دقیق آن بستگی به شرایط بیمار و بسیاری پارامترهای دیگر دارد بهتر است برای اطلاع از آن به صورت حضوری به کلینیک ما مراجعه کرده و از مشاوره‌های لازم بهره ببرید. به طور کلی میزان حجم استخراجی و تزریقی چربی، وسعت کار، فرم ایده آل متقاضی، دستمزد پزشک و تکنسین و هزینه مواد مصرفی در تعیین قیمت نهایی موثر خواهد بود.

منبع : https://bit.ly/3d0bgMh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *