کاشت ریش در اصفهان

روش‌های پیوند ریش

برای بسیاری از مردان، گذاشتن ریش به سادگی رشد مو به صورت طبیعی نیست. ممکن است موهای صورت به شکل یکنواخت رشد نکند و یا تراکم بسیار کمی داشته باشد. یا ممکن است ژن‌هایی به ارث برده باشند که هر نوع رشد ریش را عملا غیرممکن می‌کند. اما همانطور که می توانید جهت رفع کم پشتی یا طاسی سر کاشت مو را امتحان کنید، اگر فولیکول های موی صورت شما عملکرد مناسب را ندارند، می توانید کاشت ریش یا پیوند ریش را نیز امتحان کنید.

جهت انجام پیوند ریش در اصفهان یا کاشت ریش در اصفهان یک پزشک ابتدا باید پوست و موهای شما را ارزیابی کند تا مطمئن شود کاندید خوبی هستید.

کاشت ریش چیست؟

کاشت ریش دقیقاً به این صورت است: مو از یک قسمت از بدن برداشته می شود و به خط فک شما و هر جایی که می خواهید ریش شما رشد کند پیوند داده می شود. برای انجام این فرایند دو روش اصلی وجود دارد که یک جراح می تواند اتخاذ کند:

استخراج واحد فولیکولی (FUE). این روش با برداشت واحدهای فولیکولی کامل یک به یک از ناحیه اهداکننده انجام می شود. FUE کمتر دردناک است، که ممکن است توضیح دهد که چرا این روش رایج‌تر است.
پیوند واحد فولیکولی (FUT). برای این روش، جراح نوار کوچکی از بافت پشت سر را بریده و فولیکول‌های مو را از آن بافت خارج می‌کند.

یک واحد فولیکولی گروه کوچکی از چندین فولیکول مو است که ممکن است از طریق پوست خارج شود. هر دو روش بین 2000 تا 5000 پیوند فولیکول مو یا بیشتر از پشت سر، معمولاً در سطح گوش یا کمی پایین تر، انجام می شود و آنها روی صورت کاشته می شوند.

کاشت ریش

پروسه کاشت ریش چگونه است؟

برداشت : خواه FUE یا FUT را انتخاب کرده باشید، اولین گام جراح شما تراشیدن ناحیه در حال برداشت روی سر شما خواهد بود. این کار به آنها دید واضح تری از فولیکول های مو می دهد. قبل از شروع برداشت، یک بی حس کننده موضعی به شما داده می شود، بنابراین برداشت یا کاشت را احساس نخواهید کرد.

کاشت : هنگامی که فولیکول ها از سر شما برداشت شدند، جراح یک بی حس کننده موضعی را به ناحیه صورت شما که در آن فولیکول ها قرار داده می شود تزریق می کند. سپس، جراح هر فولیکول را در پوست صورت شما کاشت می‌کند و ریش جدید شما را همانطور که شما و دکتر قبل از جراحی توافق کرده بودید، شکل می‌دهد.

بهبود : برای بهبودی پس از جراحی کاشت ریش به یک روز زمان نیاز دارید. پوسته های ریزی ممکن است در اطراف هر فولیکول موی تازه کاشته شده ایجاد شود، اما این پوسته ها باید ظرف چند روز برطرف شوند. پس از حدود یک هفته تا 10 روز، باید بتوانید به طور معمول اصلاح کنید و ریش جدید خود را کوتاه کنید.

اما یک هشدار: موهای جدید ریش شما ممکن است بعد از 2 یا 3 هفته ریزش کنند. این طبیعی است و موهای جدید باید رشد کنند تا جای خود را بگیرند.

چه کسی کاندیدای خوبی برای کاشت مو است؟

از آنجایی که فولیکول های مو از پشت سر شما برداشت می شود، مهم است که فولیکول های موی سالم در این ناحیه داشته باشید. ناحیه پشت سر یکی از آخرین مناطقی است که دچار طاسی می شود، بنابراین حتی اگر ریزش موی بالای سرتان شروع شده باشد، احتمالا هنوز رشد سالمی در پشت سر خود دارید. جراح پیوند شما پوست سر شما را بررسی می کند و تعیین می کند که آیا واحدهای فولیکولی کافی برای پیوند وجود دارد یا خیر.

اگر به نظر می رسد که فولیکول های مو به اندازه کافی برای برداشت وجود ندارد، پزشک ممکن است درمان های جایگزین را توصیه کند. جهت اخذ نوبت مشاوره کاشت مو در اصفهان با ما تماس بگیرید. 

چگونه می توان فهمید که کاشت ریش موفقیت آمیز است؟

صرف نظر از نوع عمل انجام شده، طی 3 یا 4 ماه، فولیکول های مو پیوند شده باید در جای خود مستقر شده و رشد کنند. اگر در 8 یا 9 ماهگی، ریش کامل و سالمی داشته باشید، می‌دانید که کاشت ریش موفقیت‌آمیز بوده است و می‌توانید با آن مانند یک ریش طبیعی رفتار کنید.

در حالی که هم FUE و هم FUT می توانند ریش هایی با ظاهر طبیعی تولید کنند، کاشت ریش به روش FUT معمولا پرتر هستند. این به این دلیل است که معمولاً وقتی یک نوار از پوست برداشته می شود، فولیکول های بیشتری برداشت می شود. بنابراین اگر هدف شما داشتن ریش پرپشت تر است، FUT روش مناسب تری است اما باز هم انتخاب روش بر اساس نظر پزشک متخصص انجام می‌پذیرد.

ناموفق بودن پیوند ریش نادر است و معمولاً به علت برداشت نامناسب از ناحیه اهداکننده است. به همین دلیل است که انتخاب یک جراح با تجربه کاشت مو مهم است.

کاشت ریش در اصفهان

آیا اقدامات احتیاطی یا عوارض جانبی در کاشت مو وجود دارد که باید از آن آگاه بود؟

پس از جراحی، ناحیه برداشت شده روی سر و ناحیه کاشته شده روی صورت شما نیاز به مراقبت ویژه دارند. هر دو ناحیه باید تمیز نگه داشته شوند.

دستورالعمل های مراقبت در منزل

پزشک دستورالعمل های مراقبت در منزل را به شما می دهد. ممکن است شامل استفاده از پماد آنتی بیوتیک برای پوست سر و صورت شما باشد. برخی از فعالیت هایی که حداقل در چند روز اول باید از آنها اجتناب کنید عبارتند از:

 • شنا کردن
 • قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید
 • سیگار کشیدن
 • استفاده از سونا یا جکوزی
 • فعالیت بدنی شدید، به ویژه هر چیزی که باعث تعریق شود
 • لمس، مالش، یا خاراندن نواحی برداشت شده یا کاشت

ممکن است به شما توصیه شود تا چند روز صورت خود را نشویید یا حداقل از شستشوی پوست خودداری کنید. پوست شما حساس خواهد بود، اما برای جلوگیری از تحریک و عفونت، سعی کنید آن را به حال خود رها کنید.

عوارض جانبی کاشت ریش

صورت و پوست سر شما نیز ممکن است عوارض جانبی زیر را تجربه کند:

 • ورم
  سرخی
  بی حسی
  پوسته پوسته شدن
  جای زخم در ناحیه اهداکننده شایع است، اما اغلب رشد طبیعی موهای شما آن را می پوشاند.
 • FUE بسیاری از اسکارهای کوچک و اغلب غیرقابل توجه بر جای می گذارد. با این حال، FUT یک اسکار بزرگتر در پشت سر بر جای می گذارد.

نواحی کاشت روی صورت شما نباید زخمی را بر جای بگذارد، اما پوسته های موقتی وجود خواهد داشت. اگر پوسته پوسته شدن، قرمزی، تورم یا سوزش بعد از چند هفته ادامه یافت، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.

کاشت ریش اصفهان

هزینه کاشت ریش چقدر است؟

کاشت ریش بسته به تعداد پیوندهای مورد نیاز، می‌تواند هزینه متفاوتی داشته باشد. پیوند جزئی – برای پر کردن نواحی صورت که در حال حاضر مو رشد نمی‌کنند – هزینه کمتری نسبت به کاشت کامل خواهد داشت، در صورت تمایل از هزینه های کاشت ریش در اصهان با مشاوران ما در کلینیک زیبایی نیلا تماس بگیرید.

قبل از انجام این روش، پزشک باید پوست سر و صورت شما را معاینه کند تا مشخص کند که آیا شما کاندید مناسبی هستید یا خیر. 

چگونه یک مرکز معتبر کاشت مو در اصفهان پیدا کنیم؟

شما می خواهید با یک جراح با تجربه کاشت مو کار کنید. با توجه به هزینه، خطرات، عوارض و جای زخم، و میل به نتایج عالی، سعی نکنید با مراجعه به جراح کم تجربه یا ارزان‌تر در هزینه خود صرفه‌جویی کنید.

ممکن است در نهایت با فولیکول های مو ملتهب مواجه شوید. یا ممکن است موهای کاشته شده دوام نداشته باشند و موهای کاشته شده خود را برای همیشه از دست بدهید.

سوالات متداول در خصوص کاشت ریش در اصفهان

هزینه کاشت کامل ریش چقدر است؟

هزینه کاشت موی صورت بسته به تعداد موهای کاشته شده و نیازهای خاص بیمار متفاوت است. در حالی که این ممکن است پرهزینه به نظر برسد، گزینه های پرداخت متفاوتی در دسترس است و بسیاری از بیماران احساس می کنند که نتایج به خوبی ارزش هزینه کردن را دارد.

ماندگاری کاشت ریش چقدر است؟

محل اهدا کننده در 7 روز اول پس از جراحی به طور کامل بهبود می یابد. فولیکول‌های موی کاشته شده در عرض 4 تا 6 هفته می‌ریزند. فولیکول ها در هفته 12 دوباره شروع به رشد می کنند و در طول زندگی به رشد خود ادامه می دهند.

آیا پیوند ریش خطرناک است؟

مانند بسیاری از جراحی ها، خطرات عفونت و مقداری خونریزی وجود دارد، اما این موارد در کاشت ریش نادر است. گاهی اوقات، فولیکول های مو ممکن است عفونی و ملتهب شوند. همچنین احتمال ایجاد زخم در ناحیه منشا وجود دارد، اگرچه بیشتر موها با گذشت زمان آن ناحیه را می پوشانند.

کاشت ریش چقدر دردناک است؟

اکثر جراحی های کاشت موی ریش ما به صورت سرپایی و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود، بنابراین شما چیزی جز ناراحتی جزئی را تجربه نخواهید کرد. ممکن است برای چند روز تورم یا قرمزی خفیف را تجربه کنید، اما کاشت ریش روشی نسبتاً بدون درد است.

آیا می توانید بعد از کاشت ریش اصلاح کنید؟

حداقل تا 10 روز بعد از جراحی ریش اصلاح توصیه نمی شود. شما باید در اولین اصلاحات خود بسیار ملایم باشید، زیرا ممکن است در ابتدا صورت شما حساس یا متورم باشد. به طور کلی باید در چند هفته اول از دست زدن یا تراشیدن آن ناحیه خودداری کنید تا تأثیر نامطلوبی بر فولیکول های کاشته شده نداشته باشید.

آیا کاشت ریش واقعی به نظر می رسد؟

ظاهری طبیعی و دائمی برای بیماران به ارمغان می‌آورد که به خوبی با بافت و الگوی موهای طبیعی آنها در سایر نواحی صورتشان همخوانی دارد. مردانی که اصلا موهای صورت ندارند (از جمله بیماران تراجنسیتی FTM) می توانند ریشی متناسب با ترجیحات منحصر به فرد خود داشته باشند.