ابدومینوپلاستی در اصفهان

همه چیز در مورد ابدومینوپلاستی در اصفهان

ابدومینوپلاستی نوعی عمل جراحی پلاستیک است که در طی آن، چربی و پوست اضافه‌ای که کشسانی خود را از دست داده‌ است، توسط جراح پلاستیک حذف شده و شکم افراد سفت و خوش فرم می‌شود. از اغلب متقاضیان جراحی ابدومینوپلاستی میتوان به افراد مسن با اضافه وزن، افرادی که سابقه یک یا چندین زایمان داشته اند، افرادی که دچار نوسانات مکرر وزنی می‌باشند و … اشاره‌ کرد.

جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

داشتن شکم صاف و سفت، خواسته تمامی افرادی است به تناسب اندام خود اهمیت می‌دهند. بسیاری از افراد، راه های مختلفی را برای لاغری شکم امتحان می‌کنند، اما از آن نتیجه نمی‌بینند، زیرا همانطور که می‌دانيد، حذف چربی های اضافه شکم و پهلو به صورت موضعی امکان پذیر نمیباشد و این کار شما را سخت می‌کند. اما خوشبختانه با پیشرفت علم و اعمال کلینیکی، روش ها و جراحی های جدیدی برای جراحی شکم و حذف چربی های اضافی شکم وجود دارد که به آن ابدومینوپلاستی گفته می‌شود. کلینک زیبایی نیلا بهترین مرکز انجام ابدومینوپلاستی در اصفهان آماده ارائه خدمات زیبایی حرفه ای به شما عزیزان می باشد.

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم، جزو جراحی های زیبایی محسوب می‌شود که توسط پزشک متخصص جراحی پلاستیک و با هدف از بین بردن پوست و چربی اضافی شکم انجام می‌شود. این جراحی باعث ایجاد شکمی صاف، سفت و عضله ای می‌شود و علاوه بر حذف چربی های شکم، بد فرمی های شکم را نیز حذف کرده و با ایجاد شکمی صاف و زیبا، اعتماد به نفس بالایی به شما می بخشد.

ابدومینوپلاستی

چه افرادی می توانند جراحی ابدومینوپلاستی را انجام دهند؟

از آن جایی که جراحی ابدومینوپلاستی جزو جراحی های زیبایی محسوب می شود،  بنابراین تصمیم با خود افراد می باشد و افرادی که از ظاهر شکم خود راضی نیستند، می‌توانند با مشاوره از پزشک این جراحی را انتخاب کنند. جهت انجام ابدومینوپلاستی در اصفهان با ما تماس بگیرید.

اما به طور کلی، اکثر متقاضیان این جراحی افراد مسن با اضافه وزن، افرادی که تجربه یک یا چندین زایمان داشته اند، افرادی که دچار نوسانات مکرر وزنی هستند، افرادی که سابقه جراحی های متعدد در ناحیه شکم داشته اند و… می‌باشند. البته توجه داشته باشید همه این افراد و متقاضیان باید از شرایط لازم نیز برخوردار باشند. یکی از مهمترین شرایط، داشتن وضعیت سلامت عمومی مناسب و وزن ثابت میباشد.

مراحل انجام جراحی ابدومینوپلاستی 

هر عمل جراحی نیاز به طی کردن مراحل مختلفی دارد، روند  جراحی ابدومینوپلاستی نیز مانند سایر جراحی ها از مراحل مختلفی برخوردار میباشد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

1- ابدومینوپلاستی کلاسیک یا کامل

در ابدومینوپلاستی کامل، برش وسیعی در قسمت پایین شکم (از جایی که افتادگی پوست شروع شده است) ایجاد شده و پوست و چربی های اضافی برداشته می شوند. در این عمل عضلاتی که از هم جدا شده یا ضعیف شده اند، از قسمت بالا و یا پایین شکم سفت می شوند.

2- مینی ابدومینوپلاستی

در این نوع ابدومینوپلاستی، یک برش بسیار کوتاه در ناحیه شکم ایجاد شده و بدون اینکه جای ناف تغییر کند، چربی ها و پوست اضافی برداشته می شوند.

با توجه به اینکه عمل ابدومینوپلاستی، یک عمل تهاجمی جراحی است در بسیاری از موارد می شود با استفاده از روش هایی مثل لیپوساکشن عوارض جانبی مانند جای بخیه، درد پس از عمل و … را کاهش داد.

مشاوره و تصمیم گیری

بزرگترین قدم برای انجام این جراحی، انتخاب پزشک حاذق و ماهر می باشد. شما باید با تحقیق و پرس و جو جراح پلاستیک مورد نظر خود را بیابید و سپس از او وقت مشاوره دریافت کنید. در نوبت مشاوره  میتوانید اهداف خود را از جراحی با پزشک خود مطرح کنید و با او در این زمینه مشورت کنید. کلینیک زیبایی نیلا بهترین مرکز ابدومینوپلاستی در اصفهان آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان می‌باشد.

البته در مشاوره تنها اهداف خود را بیان نکنید و در صورت وجود هرگونه سابقه حساسیت دارویی، سابقه بیماری، مصرف داروهای گیاهی، مصرف هر گونه مخدر و الکل و… با پزشکتان مشورت کنید.

معمولاً پزشکان نیز قبل از جراحی شما را با ریسک ها و نتایج احتمالی جراحی آشنا می‌کنند تا تصمیم گیری منطقی تری داشته باشید.

جراحی ابدومینوپلاستی در اصفهان

جراحی abdominoplasty نیاز به بیهوشی کامل درون وریدی دارد، البته نوع بیهوشی با تصمیم گیری متخصص بیهوشی انتخاب می‌شود.

بعد از بیهوشی، جراحی با ایجاد برش هایی در ناحیه خط پایین شکم و زیر ناف آغاز می‌شود، برخی از افراد به دلیل وجود چربی های اضافه، نیاز به برش های دیگری نیز دارند. پس از ایجاد برش ها، عضلات ضعیف ترمیم و سفت میشوند و پوست و چربی های اضافه نیز تخلیه می شوند و در آخر برش ها با استفاده از چسب های پوستی و بخیه ها بسته می‌شوند. تمامی این مراحل معمولا بین ۱ الی ۴ ساعت به طول می انجامند.

جراحی ابدومینوپلاستی

دوره نقاهت و مشاهده نتیجه نهایی

پس از اتمام جراحی معمولا با توجه به حال عمومی بیمار ۲ یا چند روزی در بیمارستان می ماند و پس از آن به خانه باز میگردد. پس از ابدومینوپلاستی همه چیز به مراقبت های پس از عمل شما بستگی دارد و شما باید تمامی نکات و دستورات مراقبتی را انجام دهید تا دوران نقاهت کوتاه تری داشته باشید و نتیجه مطلوب را هر چه سریع تر مشاهده کنید. معمولا ۸۰ درصد ورم ها پس از دو ماه از بین رفته و شما می‌توانید نتیجه را مشاهده کنید، البته این زمان، بسته به میزان مراقبت، بدن شما و… نیز متفاوت میباشد.

 در ادامه به برخی از مراقبت های لازم بعد از جراحی خواهیم پرداخت.

 • حتما داروهای تجویز شده توسط پزشکتان را مصرف کنید.
 • در دو هفته ی ابتدایی از مایعات فراوان استفاده کنید.
 • به منظور کاهش تورم و کاهش درد، از گن های مناسب استفاده کنید. (کلینیک تخصصی نیلا گن مناسب با هر بیمار را برای وی تهیه خواهد کرد.)
 • تا ۴۸ ساعت از دوش گرفتن خودداری کنید.
 • از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی به مدت ۶ هفته بپرهیزید.
 • از انجام فعالیت های سخت و ورزش هاي سنگین تا دو ماه بپرهیزد و تا سه هفته از رانندگی کردن خورداری کنید.
 • به منظور کاهش تورم، هنگام استراحت سر خود را بالاتر از بدن خود قرار بدهید و زانوهای خود را خم کنید. 
 • از دو هفته پس از جراحی پیاده روی های سبک را در خانه شروع کنید  تا از لختگی خون جلوگیری شود.
 • در این دوران بیش از قبل به رژیم غذایی خود اهمیت دهید و از میوه ها و سبزیجات فراوان استفاده کنید.

مزایای جراحی ابدومینوپلاستی 

حذف پوست های اضافی 

افرادی که قبلا جراحی های ناموفق لیپوساکشن و یا لیپوماتیک داشته اند، می‌توانند با این روش ظاهر شکم خود را ترمیم کنند‌. در واقع بهترین روش ترمیم و جمع کردن پوست های اضافی سایر جراحی ها، ابدومینوپلاستی میباشد.

افزایش اعتماد به نفس 

بسیاری از افراد به دلیل وجود چربی های اضافه در ناحیه شکم، پوست شل و آویزان و… اعتماد به نفس خود را از دست داده و از اجتماعات دوری می‌کنند. این جراحی علاوه بر حذف چربی و پوست های اضافه، بدفرمی های شکم شما را نیز اصلاح می‌کند و اعتماد به نفس شما را باز می گرداند.

کمترین عوارض جانبی 

این جراحی از عوارض جانبی کمی برخوردار میباشد و به شریان های تغذیه ای شما هیچ آسیبی وارد نخواهد کرد. البته این قضیه به میزان مهارت پزشک شما و مراقبت های پس از عمل تان نیز بستگی دارد‌.

نتایج دائمی 

 طی این جراحی پوست و گوشت های اضافی به صورت کامل تخلیه می‌شوند، بنابراین نتایج جراحی زیبایی شکم دائمی میباشد و تنها در صورت عدم رعایت رژیم تغذیه دوباره چاق خواهید شد.

عمل ابدومینوپلاستی

اگر در خصوص انجام عمل برای کاهش چربی شکم خود شک دارید و یا در انتخاب روش آن مطمئن نیستید، با ویزیت در کلینیک نیلا و مشاوره می‌توانید بهترین تصمیم را در راستای زیبایی و سلامتی خود بگیرید.

ریسک های جراحی ابدومینوپلاستی 

مانند هر نوع جراحی بزرگ دیگری، ابدومینوپلاستی نیز خطر خونریزی، عفونت و واکنش نامطلوب به بیهوشی را به همراه دارد. با انتخاب پزشک معتبر می توانید تا حد زیادی عوارض عمل خود را کاهش دهید.

 • احساس درد پیاپی
 • عفونت
 • امکان آسیب به عضله و عصب های شکم
 • بر جای ماندن جای زخم و بخیه
 • تورم پاها
 • تورم طولانی مدت شکم
 • امکان لختگی خون

 

سوالات متداول ابدومینوپلاستی

تفاوت بین لیپوست و ابدومینوپلاستی چیست؟

لیپوست، تامی تاک یا ابدومینوپلاستی نام‌های متفاوتی برای جراحی زیبایی یکسان برای برداشتن پوست اضافی، رسوبات چربی و بافت ماهیچه‌ای در ناحیه شکم هستند. تامی تاک یک نام غیر رسمی است در حالی که ابدومینوپلاستی نام علمی است.

دلایل انجام ابدومینوپلاستی چیست؟

دلایل انجام ابدومینوپلاستی متعدد است، از جمله (1) مردان و زنانی که مایل به بهبود زیبایی شکم هستند، (2) زنان با شلی قابل توجه پوست و دیواره شکم به دنبال حاملگی های متعدد، یا (3) بیماران چاقی که دارای چربی بیش از حد یا به دنبال کاهش وزن قابل توجه هستند.

ابدومینوپلاستی چقدر دردناک است؟

در آغاز، شما خسته، متورم و درد خواهید داشت. داشتن درد متوسط در طی چند روز اول طبیعی است، اگرچه این درد به طور پیوسته بهبود می یابد. این حیاتی است که به خود فرصت دهید تا روی استراحت و درمان تمرکز کنید.