جراحی بوکال فت در اصفهان

جراحی بوکال فت چیست؟

بوکال فت در اصفهان یا جراحی لاغری صورت، یکی از جراحی های پرطرفدار بین افرادی که صورت چاق دارند، میباشد. طی این جراحی، بوکال ها که همان توده های چربی اطراف دهان هستند، خارج می‌شوند و در نتیجه باعث لاغر شدن و خالی شدن چربی های زیر گونه افراد می‌شود.‌ میزان بوکال ها برای هر بیمار متفاوت می باشد، بنابراین این جراحی به کسانی که صورت بسیار چاق و پری دارند و یا افرادی که به علت وجود چربی خط گونه مشخصی ندارند، پیشنهاد می‌شود.

 البته داشتن گونه های بزرگ و صورت تپل ایرادی ندارد. اما اگر می خواهید آنها را کوچکتر کنید و فکر میکنید با حذف این چربی های اضافه اعتماد به نفس بیشتری به دست می آورید، یک جراح پلاستیک ممکن است جراحی بوکال فت را توصیه کند. نتایج این جراحی بلند مدت و همیشگی می‌باشد، اما عواملی از جمله افزایش وزن ناگهانی و… می توانند از میزان ماندگاری آن بکاهند.

 بنابراین اگر جزو افرادی هستید که صورت چاق و پری دارید و قصد لاغر کردن صورت خود را دارید، با مشاوران کلینیک زیبایی نیلا تماس بگیرید.

در طی جراحی بوکال فت چه تغییراتی اعمال می‌شود؟

جراحی بوکال فت در اصفهان با نام جراحی گونه نیز شناخته می شود‌. این جراحی، جزو جراحی های سرپایی محسوب می‌شود که بدون بیهوشی، در یک جلسه و با استفاده از بی‌حسی موضعی مانند یک عمل دندانپزشکی انجام می‌شود. البته اگر مایل به انجام این جراحی همراه با جراحی های دیگر از جمله عمل بینی، لیفتینگ و… باشید، نیاز به بیهوشی پیدا خواهید کرد. در جراحی بوکال فت، برش های کوچکی درون دهان زده می‌شود و پدهای چربی از طریق آن، خارج می‌شوند. برش های این عمل با استفاده از بخیه های جذبی بسته می‌شوند و در ظاهر چیزی نمایان نخواهد شد. این جراحی باعث می‌شود تا برجستگی گونه های شما نمایان شوند و فک شما زاویه سازی شود.

بوکال فت بیشتر مناسب افرادی است که صورت گرد و پری دارند و پزشکان باید متقاضیانی که صورت لاغر و زاویه داری دارند، و افراد مسن را از این عمل منصرف کنند، زیرا با گذر سن، صورت افراد لاغرتر خواهد شد و ظاهری ناخوشایند برای آنها ایجاد خواهد کرد، در واقع نتایج عمل در آینده ممکن است آنها را پیرتر نشان دهد. اما افرادی که با ورزش و رژیم غذایی نیز قادر به لاغر کردن صورت خود نیستند، و یا افرادی که به علت دندان قروچه های مداوم، عضلات اطراف دهان بزرگی دارند، کیس های مناسبی برای جراحی بوکال فت محسوب می‌شوند.

بوکال فت

چه کسانی می‌توانند جراحی بوکال فت را انجام دهند؟

جراحی بوکال فت در اصفهان یک عمل زیبایی است و تمام افرادی که طرفدار تغییر، رفع چاقی صورت و زاویه‌سازی آن هستند، می‌توانند این جراحی سرپایی را انجام دهند. اما بصورت کلی افرادی هستند که به این جراحی نیاز دارند و در ادامه یک سری ملاک‌هایی را برای این افراد در نظر گرفته شده است:

– افرادی که صورت گرد دارند.

– افرادی که زاویه فک و صورتشان با چربی پر شده است.

– افرادی که استخوان فک و یا گونه‌ی آن‌ها دیده نمی‌شود.

– آقایانی که ترجیح می‌دهند خط فک مربعی شکل داشته باشند.

– افرادی که بیماری زمینه‌ای و یا بیماری ارثی خاصی نداشته باشند.

– افرادی که چربی‌های صورتشان بیشتر از استانداردهای زیبایی است.

– افرادی که دچار دچار آتروفی نیمه فاسیال پیش‌رونده (سندرم پاری-رومبرگ) نیستند.

البته باید این نکته را در نظر بگیرید که قبل از انجام این عمل جراحی، حتما با یک پزشک متخصص کلینیک نیلا و مورد اطمینان صحبت کنید؛ چرا که ممکن است در صورت عدم تسلط کامل پزشک به این جراحی، میزان چربی‌های خارج شده از دو طرف صورت به یک میزان نباشد و صورت را دچار ناقرینگی کند.

به طور کلی این جراحی برای کسانی که صورت بسیار چاق دارند و به دنبال زاویه سازی صورت خود هستند، توصیه می‌شود. اما همه افراد چاق کیس های مناسبی برای این جراحی نیستند و افراد متقاضی باید از شرایط جسمانی سالمی برخوردار باشند، از مصرف دخانیات و الکل  بپرهیزند و ثبات وزنی داشته باشند . داشتن این ویژگی ها باعث می‌شود تا نتایج جراحی بوکال فت، مطلوب تر باشد.

مراقبت های پس از جراحی بوکال فت 

بوکال فت، جزو جراحی های سرپایی محسوب می‌شود و معمولا بیماران ساعاتی پس از جراحی می‌توانند مرخص شوند. از مزایای این جراحی می‌توان به عدم کبودی و التهاب بسیار کم اشاره کرد. بیماران معمولا دو الی سه روز پس از انجام این جراحی می تواند به زندگی عادی خود بازگردند و کارهای روزمره خود را انجام دهند اما همچون سایر جراحی ها، جراحی بوکال فت نیز نیاز به مراقبت و پیگیری های مداوم دارد. از مراقبت های پس از جراحی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

– حتما پس از هر وعده غذایی، از سرم های شستشوی مخصوص برای شستن دهان خود استفاده کنید.

– داروها و آنتی بیوتیک هایی که پزشکتان تجویز کرده را به صورت مرتب مصرف کنید تا دچار عفونت نشوید.

– تا زمانی که زخم های درون دهن شما کاملاً ترمیم نشده است، از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های اسیدی بپرهیزید. همچنین از زبان زدن به زخم ها نیز بپرهیزید.

– بهتر است تا دو هفته از انجام ورزش های خطرناک و سنگین بپرهیزید‌.

– در روزهای ابتدایی پس از عمل، تا حد امکان از غذاهای رقیق و آبکی استفاده کنید.

– برای کاهش درد گونه، می‌توانید از مسکن استفاده کنید و برای کاهش ورم صورت نیز پیشنهاد می‌شود، کمپرس های آب سرد را روی گونه های خود قرار دهید‌.

– برای بهبودی سریع تر، باید به پشت بخوابید و سر خود را بالاتر از بدنتان قرار دهید.

جراحی بوکال فت

بعد از چه مدتی نتایج عمل قابل رویت میباشد؟

تا چندین هفته پس از این جراحی، احتمالاً مقداری ورم خواهید داشت. اما کمتر کسی با انجام بوکال فت دچار کبودی می‌شود. البته تمامی این موارد به بدن خود بیمار نیز بستگی دارد‌ و برخی از افراد ورم جزئی دارند در صورتی که برخی دیگر تا مدت ها ورم می‌کنند.

 اما به صورت کلی، شما حتی پس از جراحی نیز تغییرات و فرورفتگی هایی را در پایین گونه های خود احساس خواهید کرد، این تغییرات با گذشت زمان و کاهش تورم بیشتر نمایان می‌شوند و گونه هایتان بالا تر به نظر خواهند رسید.

مزایای جراحی بوکال فت در اصفهان

جراحی بوکال فت یکی از ایده آل ترین جراحی های برای افرادی است که به دنبال گونه های برجسته، صورت زاویه دار شده و تغییر فرم صورت هستند و انجام این جراحی اعتماد به نفس این افراد را تا حد زیادی بالا میبرد.

روشی عالی و بدون برجای گذاشتن جای بخیه 

همانطور که پیشتر ذکر شد، برش های جراحی بوکال فت از درون دهان انجام می‌شود، بنابراین بخیه آن قابل مشاهده نیست و هیچ جای بخیه را بر جای نمی گذارد. بنابراین شما نگرانی از بابت جای زخم و بخیه در صورت خود، نخواهید داشت. 

ایجاد نتایج بلند مدت

نتایج جراحی تخلیه چربی صورت،  دائمی می باشد. طی این جراحی، غدد چربی به صورت کامل خارج می‌شوند اما در موارد نادری، با افزایش وزن ناگهانی ممکن است درصدی از این چربی‌ها بازگردند. بنابراین بهتر است قبل از انجام این جراحی به وزن هدف خود نزدیک کنید تا جراح، مقدار مناسبی از چربی های اضافه را خارج کند.

دوره نقاهت کوتاه مدت

این جراحی سرپایی ۳۰ دقیقه به طول می انجامد. در واقع این جراحی  مانند یک عمل دندانپزشکی، با استفاده از بی حسی های موضعی انجام می‌شود، بنابراین جزو جراحی های زیبایی آسان محسوب می‌شود و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد و بیماران پس از جراحی می‌توانند فعالیت های خود را از سر بگیرند.

عوارض جراحی بوکال فت 

  • عفونت های شدید
  • خونریزی مکرر
  • درد مداوم 
  • عدم تقارن گونه ها و نیاز به ترمیم
  • آسیب رسیدن به ماهیچه های گونه و عصب های صورت
  • افتادگی گونه

 

سوالات متداول درباره بوکال فت یا تخلیه چربی صورت

آیا برداشتن چربی بوکال مشکلی ندارد؟

حذف چربی بوکال به طور کلی یک روش بی خطر است. اما اگر هر یک از موارد زیر را تجربه کردید، باید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید: خونریزی بیش از حد. هر گونه علائم عفونت، مانند اگر پوست شما در لمس داغ است، قرمز یا پر از چرک است و شما تب دارید.

آیا می توان بوکال فت را به طور طبیعی حذف کرد؟

شما معمولا نمی توانید به طور طبیعی از شر چربی بوکال خلاص شوید. این چربی با افزایش سن تداخلی ندارد. همچنین با کاهش وزن آتروفی نمی شود.

چه سنی برای حذف چربی بوکال مناسب است؟

20 از آنجایی که پد چربی تا بیست سالگی به رشد خود ادامه می‌دهد، معمولاً توصیه می‌شود تا بعد از 20 سالگی برای برداشتن چربی بوکال صبر کنید.