کربوکسی تراپی در اصفهان

آنچه باید در مورد کربوکسی تراپی بدانید

کربوکسی تراپی یا کربن دی اکسید تراپی یکی از موثر ترین روش های جوانسازی است که موجب بهبود الاستیسیته و انعطاف پذیری پوست ، بهبود خونرسانی به بافت ها ، درمان چین و چروک و افزایش کلاژن سازی می شود .

نگاهی سریع به کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی روشی جهت درمان سلولیت، ترک های پوستی و سیاهی زیر چشم است.
در دهه 1930 از چشمه های معدنی فرانسوی سرچشمه گرفت.
این درمان را می توان برای پلک ها، گردن، صورت، بازوها، باسن، شکم و پاها اعمال کرد.
از تزریق دی اکسید کربن، یک گاز طبیعی در بدن استفاده می کند.

ایمنی روش کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تایید شده است.
هیچ عوارض جانبی پایداری ندارد.

جهت رزرو نوبت کربوکسی تراپی در اصفهان با ما تماس بگیرید.

کربوکسی تراپی

راحتی انجام کربوکسی تراپی

این یک روش سریع و 15 تا 30 دقیقه ای سرپایی است. شما می توانید بلافاصله به روال عادی خود بازگردید، به غیر از شنا و حمام کردن در وان به مدت 24 ساعت پس از درمان سلولیت یا کاهش چربی انجام امور عادی زندگی بلامانع است. اکثر افراد به 7 الی 10 جلسه نیاز دارند. در مطالعه‌ای در سال 2016 افراد تحت درمان با کاهش سلولیت از درجه III به درجه II مواجه شدند.

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت، ناحیه تیره زیر چشم و ترک های پوستی استفاده می شود. افرادی که تحت این روش قرار می گیرند در موارد زیر بهبود را مشاهده می کنند:

بهبود جریان خون
خاصیت ارتجاعی پوست
رفع خطوط ظریف و چین و چروک
همچنین به ترمیم کلاژن و از بین بردن رسوبات چربی کمک می کند.

علاوه بر این، می تواند با افزایش جریان خون در پلک به کاهش تیرگی زیر چشم کمک کند. برخی از پزشکان همچنین از این درمان برای درمان اختلال نعوظ، آرتریت حاد، سندرم رینود و آلوپسی ناشی از گردش خون ضعیف استفاده کرده‌اند.

برای کاهش چربی و سلولیت، این روش اغلب به روش های تهاجمی تر و پرخطرتر مانند لیپوساکشن ترجیح داده می شود. کربوکسی تراپی را می توان برای صورت، پلک ها، گردن، شکم، بازوها، پاها و باسن استفاده کرد.

استفاده از گاز کربن دی اکسید برای بهبود زخم ها و آسیب های پوستی به دهه ی 30 میلادی در فرانسه برمیگردد. به مرور زمان استفاده از گاز کربن دی اکسید به روش امروزی با نام کربوکسی تراپی جای خود را در بین روش های زیبایی باز و فراگیر شد.

کربوکسی تراپی یا کربن دی اکسید تراپی یکی از موثر ترین روش های جوانسازی است که موجب بهبود الاستیسیته و انعطاف پذیری پوست ، بهبود خونرسانی به بافت ها ، درمان چین و چروک و افزایش کلاژن سازی می شود .

این روش که در درمان سلولیت، ترک های ناشی ازچاقی و لاغری ، تیرگی زیرچشم و جوانسازی تاثیر قابل توجهی دارد ، در همه جای دنیا رواج داشته و تابه امروز عوارض جانبی شدید و دائمی در این روش ایجاد نشده و بسیار ایمن است.

این روش ساده و سریع معمولا حدود 15 الی 30 دقیقه زمان برده و دوره ی نقاهت خاصی ندارد، و بعد از انجام درمان میتوانید به کارهای روزمره تان رسیدگی کنید.

کربوکسی تراپی در اصفهان

کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

در این روش گاز کربن دی اکسید به لایه های زیرین پوست تزریق شده و به صورت موضعی در بافت ها انتشار می یابد. بدن این افزایش کربن دی اکسید در ناحیه را به منظور کمبود اکسیژن و کاهش خونرسانی تلقی کرده و خونرسانی را در این ناحیه افزایش می دهد تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کند.

این افزایش خونرسانی در بافت ها از طریق گشاد شدن رگ ها خونی، و گسترش شبکه ی خونرسانی با ایجاد عروق جدید انجام می شود و کلاژن سازی را تحریک می کند که در نهایت موجب:

  • بهبود انعطاف پذیری و خاصیت الاستیسیته
  • درمان سلولیت و چربی ها موضعی
  • جوانسازی پوست
  • درمان تیرگی و چروک اطراف چشم
  • رفع جای زخم و اسکار آکنه
  • درمان ترک های چاقی و لاغری و استرچ مارک

 

افراد معمولاً جهت مشاهده نتایج به ۷ تا ۱۰ جلسه کربوکسی تراپی نیاز دارند که هر جلسه با فاصله ۱ هفته از هم انجام می شود. ویژگی های این روش بر اساس قسمتی از بدن که تحت درمان قرار می گیرد متفاوت است.

مخزن گاز دی اکسید کربن به یک تنظیم کننده جریان با لوله پلاستیکی متصل است. پزشک با دقت میزان جریان گاز از مخزن را تنظیم می کند. گاز از طریق تنظیم کننده جریان و به لوله های استریلی که دارای یک فیلتر در انتها است منتشر می شود. فیلتر هر گونه ناخالصی را قبل از رسیدن به بدن می گیرد. سپس گاز از طریق یک سوزن بسیار کوچک در طرف مقابل فیلتر عبور می کند. پزشک گاز زیر پوست را از طریق سوزن تزریق می کند.

این روش کاملاً بدون درد است. برخی از پزشکان قبل از وارد کردن سوزن، کرم بی حس کننده را روی محل تزریق می مالند.

کربوکسی تراپی یک روش سرپایی است و معمولاً تنها 15 تا 30 دقیقه طول می کشد تا انجام شود.

کربوکسی تراپی نیلا
کربوکسی تراپی

چگونه برای کربوکسی تراپی آماده شویم؟

هیچ آمادگی خاصی قبل از عمل وجود ندارد، اگرچه پزشک ممکن است بسته به شرایط شما دستورالعمل های خاصی داشته باشد.

روش درمان با کربوکسی تراپی چگونه است؟

گردش خون ضعیف تا حدی مسئول سلولیت، ترک های پوستی و سیاهی زیر چشم است. گلبول‌های قرمز اکسیژنی را که استنشاق می‌کنید می‌گیرند و به بافت‌ها می‌برند، سپس دی‌اکسید کربن را جذب می‌کنند. در نهایت دی اکسید کربن توسط ریه ها بازدم می شود.

یک پزشک می تواند با تزریق دی اکسید کربن گردش خون را در یک منطقه خاص افزایش دهد و باعث هجوم گلبول های قرمز به آن ناحیه شود. هنگامی که سلول های خونی به محل مورد نظر می رسند، گردش خون را افزایش می دهند. این کار برای ترمیم خاصیت ارتجاعی پوست و در مورد تیرگی زیر چشم، بسیار موثر است.

درمان استرچ مارک : علائم کششی که روی بدن خود می بینید، پارگی کلاژن پوستی است. کربوکسی تراپی کلاژن جدیدی ایجاد می کند که پوست را ضخیم می کند و ظاهر آن را بهبود می بخشد.

درمان سلولیت: گاز دی اکسید کربن را می توان به سلول های چربی نیز تزریق کرد که باعث می شود سلول ها ترکیده و در بدن دفع شوند. سلولیت زمانی ایجاد می شود که چربی زیر پوستی از روی پوست بیرون بزند. چندین مطالعه نشان داده اند که کربوکسی تراپی زمانی که برای درمان سلولیت استفاده می شود بی خطر است.

تیرگی زیر چشم: سیاهی زیر چشم معمولاً به دلیل گردش خون ضعیف ایجاد می شود که باعث تجمع عروقی می شود. تزریق گاز به زیر پلک باعث کاهش این تجمع کبودی شده و رنگ آن به حالت طبیعی برمیگردد.

آلوپسی: آلوپسی (ریزش مو) ناشی از گردش خون ضعیف را می توان با کربوکسی تراپی نیز درمان کرد.

 

عوارض کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی یک روش نسبتاً ایمن است که تقریباً هیچ عارضه جانبی ندارد. افراد ممکن است در محل تزریق، به ویژه در بازوها و پاها، کبودی داشته باشند. این کبودی باید ظرف یک هفته برطرف شود. افرادی که روش کاهش چربی یا سلولیت را انجام می دهند نیز نباید به مدت 24 ساعت خود را در آب غوطه ور کنند، از جمله شنا یا استفاده از وان.

بعد از کربوکسی تراپی چه انتظاری باید داشت؟

هنگامی که کربوکسی تراپی برای درمان استرچ مارک ها و اسکار استفاده می شود، نسبتاً بدون درد است. این به این دلیل است که بافت اسکار اعصاب ندارد. ممکن است احساس خارش داشته باشید، خارش باید در حدود پنج دقیقه برطرف شود.

افرادی که از کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت و رسوبات چربی استفاده می کنند ممکن است در حین تزریق احساس فشار کنند، مانند احساسی که در آزمایش فشار خون احساس می شود. این حالت ناشی از انبساط گاز است. مناطق تحت درمان پس از درمان تا 24 ساعت احساس گرما و گزگز خواهند داشت، زیرا گاز دی اکسید کربن کار خود را انجام می دهد و گردش خون بهبود می یابد. با این حال، شما باید بتوانید روال عادی خود را پس از پایان عمل انجام دهید.

Carboxytherapy is a non-surgical cosmetic medicine treatment. Carboxytherapy employs injections or transdermal application to infuse gaseous carbon dioxide below the skin into the subcutaneous tissue through a needle or skin. It has a necrotizing effect on fat tissue fat cells, stimulate blood flow, improve the skin’s elasticity and reduce the appearance of cellulite[1] As of 2009, Carboxytherapy wasn’t approved by the FDA.[2] It has also become a popular treatment for stretch marks.

سوالات متداول درباره کربوکسی تراپی در اصفهان

کربوکسی تراپی چه می کند؟
کربوکسی تراپی کلاژن جدیدی ایجاد می کند که پوست را بازسازی کرده و ظاهر آن را بهبود می بخشد. سلولیت: گاز دی اکسید کربن را می توان به سلول های چربی نیز تزریق کرد که باعث می شود سلول ها ترکیده و در بدن دفع شوند. سلولیت زمانی ایجاد می شود که چربی زیر پوستی از روی پوست بیرون بزند.

ماندگاری کربوکسی تراپی چقدر است؟
نتایج چقدر دوام دارند؟ به طور متوسط، بیماران به مدت 5 تا 6 ماه از نتایج کربوکسی تراپی لذت می برند، اما نتایج فردی شما کاملاً به شما بستگی دارد. پس از جلسات اولیه، دو بار درمان در سال می تواند به شما در حفظ نتایج کمک کند.

آیا کربوکسی تراپی دائمی است؟
کربوکسی تراپی یک روش کم تهاجمی برای جوانسازی پوست است. تزریق گاز دی اکسید کربن به بافت های زیر جلدی باعث افزایش جریان خون و جوان سازی خاصیت ارتجاعی، رنگ و بافت پوست می شود. نتایج موقتی هستند و نیاز به درمان های نگهدارنده مداوم خواهد بود.

آیا کربوکسی تراپی از شر چربی خلاص می شود؟
کربوکسی تراپی در کاهش چربی موضعی در بیماران چاق موثر است که به طور مکانیکی با تغییر عروق درگیر در VEGF همراه است.

عوارض کربوکسی تراپی چیست؟
درد، ادم و کبودی ناحیه تزریق اغلب از عوارض کربوکسی تراپی هستند. فقط چند گزارش از عوارض جدی تر مانند آمفیزم زیر جلدی یا عفونت مایکوباکتریوم وجود دارد.