لیفت ابرو و شقیقه در اصفهان

همه چیز در مورد جراحی لیفت ابرو و شقیقه

عمل جراحی بالا کشیدن ابرو که به‌عنوان جراحی لیفت ابرو نیز شناخته می‌شود، یک راهکار موثر برای ایجاد یک ظاهر جوان‌تر و شاداب تر است. عمل لیفتینگ ابرو همچنین می‌تواند باعث کاهش خطوط بینی و چروک دور چشم شده و علائم پیری موجود در بخش فوقانی صورت را کم کند. این جراحی با سه متود، روش مستقیم، روش آندوسکوپ  و روش باز قابل انجام‌ میباشد.

لیفت ابرو یکی از پرطرفدارترین تغییراتی است که امروزه مورد توجه زیباجویان قرار گرفته است. این تغییر با روش‌های موقت از جمله استفاده از ژل های لیفت ابرو، مواد لیفت، بوتاکس و غیره نیز قابل انجام می باشد، اما از آنجایی که این روشها موقت می‌باشند و باعث لیفت پیشانی نمی‌شوند، جراحی لیفت ابرو طرفداران خاص خود را دارد. این جراحی با نام جراحی لیفت پیشانی و جوان سازی پیشانی نیز شناخته می‌شود. 

افزایش سن یکی از دلایل افتادگی ابروها و کم شدن فاصله چشم و ابرو می باشد، البته بسیاری از جوانان نیز به صورت طبیعی، ابروهای افتاده ای دارند. پایین بودن ابروها می‌تواند چهره شما را عصبانی، غمگین و یا خسته تر نشان دهد.

طی جراحی لیفت ابرو، پوست پیشانی و ابرو بالا کشیده می‌شود و ظاهر پیشانی، ابرو و ناحیه اطراف چشم را بهبود می بخشد. این عمل جراحی جزو جراحی هایی است که هم به تنهایی قابل انجام است و هم می توانید همراه با بلفاروپلاستی و یا جراحی لیفت صورت انجام دهید تا تغییر دو چندانی را مشاهده کنید.

مراحل انجام جراحی لیفت ابرو

 بیهوشی

این جراحی (لیفت ابرو و شقیقه در اصفهان) با بیهوشی عمومی و یا بیهوشی داخل وریدی انجام میشود بنابراین شما از روند جراحی، چیزی را متوجه نخواهید شد. 

شروع جراحی

جراحی لیفت ابرو با روش های مختلفی قابل انجام می باشد. برخی از  پزشکان از ابزارهای ویژه استفاده می‌کنند و برش‌ها را به‌گونه‌ای ایجاد می‌کند که در خط مو قرار می‌گیرند و برخی دیگر ترجیح می‌دهند از آندوسکوپ ها و نخ ها برای کشیدن ابرو استفاده کنند. این روش باعث می‌شود تا چین و چروک های پیشانی اصلاح شود و بافت ابرو بالاتر برود.

یکی دیگر از روش‌های جراحی که بسیاری از پزشکان به آن توصیه می‌کنند، روش “برش تاجی” می‌باشد. در این روش پوست از بالای هر دو گوش برش داده می‌شود و به راحتی بلند می‌شود، بنابراین پزشک قادر به تنظیم عضلات افراد میباشد.  به طور کلی، این جراحی با سه متود، روش باز، روش آندوسکوپ و روش مستقیم قابل انجام میباشد. پس از پایان جراحی، برش ها با بخیه های قابل جذب یا کشیدنی، چسب ها و کلیپس های پوستی و … بسته می‌شوند.

مشاهده نتیجه 

معمولا یک هفته الی ده روز پس از انجام جراحی لیفت ابرو، بخیه ها باید کشیده شوند. دوره نقاهت این جراحی معمولاً دو هفته می باشد و شما در این مدت باید  دستورات پزشک  و مراقبت های پس از عمل خود را رعایت کنید. البته همچنان بعد از دوهفته کمی ورم و کبودی خواهید داشت که با گذر زمان کاملا رفع خواهند شد و در عرض چند هفته، نتیجه نهایی را مشاهده خواهید کرد.

نکات پس از جراحی لیفت ابرو در اصفهان

مانند هر عمل جراحی دیگری، جراحی لیفت ابر‌و نیز تا مدتی نیاز به مراقبت و پیگیری دارد تا به نتایج دلخواه خود برسید.

  • از مصرف غذاهای سخت و جویدنی بپرهیزید و تنها غذاهای رقیق و آبکی مانند سوپ، آش و … مصرف کنید.
  • حداقل تا سه هفته از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین بپرهیزید.
  • اگر عمل شما با روشی انجام شده که بخیه ها درون موهایتان زده شده اند، نیاز به مراقبت خاصی از زخم ها ندارید، اما در غیر این صورت، بخیه های روی پیشانی باید مرتب ضدعفونی و چرب شوند. بدین منظور می توانید از پروکسید هیدروژن برای شستشوی بخیه ها استفاده کنید.
  • بهتر است برای افزایش گردش خون و جلوگیری از تورم و کبودی در هنگام استراحت، سر خود را با استفاده از چندین بالشت، بالاتر از بدن خود قرار دهید.
جراحی لیفت ابرو

مزایای لیفت ابرو 

مزایای بسیار لیفت ابرو و شقیقه در اصفهان باعث شده تا این جراحی بسیار مورد توجه قرار گیرد و جزو پرطرفدارترین عمل های جراحی زیبایی محسوب شود. در ادامه به برخی از مزایای این جراحی اشاره خواهیم کرد.

ایجاد تغییرات ظاهری مثبت 

از آنجایی که افزایش سن منجر به ضعیف شدن عضلات اطراف چشم و ابرو می شود، بسیاری از افراد، با گذر سن با افتادگی ابرو مواجه می شوند. البته این تنها دلیل افتادگی ابرو نیست و بسیاری از افراد نیز به صورت طبیعی ابروهای افتاده و پایینی دارند. افتادگی ابرو باعث می‌شود تا چهره شما کمی خسته و عصبانی به نظر برسد، اما جراحی لیفت پیشانی و ابرو با بالا بردن عضلات ابرو باعث جوانتر و شاداب تر به نظر آمدن شما می شود و تغییرات ظاهری مثبتی را در چهره شما ایجاد میکند.  هدف این جراحی بالا بردن و یا به اصطلاح لیفت ابروها میباشد، اما با انجام این جراحی چین و چروک های پیشانی نیز باز می‌شوند و چهره شما شاداب تر به نظر خواهد رسید‌.

تغییر حالت چشم 

با انجام لیفت پیشانی، علاوه بر بالا رفتن فرم ابروها، افتادگی پلک نیز تا حدودی رفع خواهد شد. بالا بردن ابرو باعث کمتر شدن افتادگی پلک و باز شدن چشمانتان می شود، بدین گونه شما علاوه بر این که جوان تر و شاداب تر به نظر می‌رسید، دید بهتری خواهید داشت.

ایجاد نتایج طولانی مدت 

برخلاف سایر روش های بالا بردن ابرو از جمله لیفت ابرو با استفاده از مواد و یا بوتاکس ابروها، که نتایج کوتاه مدتی دارد و سریع از بین می‌روند و نیاز به تمدید مداوم دارند، جراحی لیفت ابرو نتايج بلند مدتی را در چهره شما ایجاد خواهد کرد و نتیجه نهایی آن تا سالها (نزدیک ۱۰ سال) باقی خواهد ماند. البته ماندگاری این جراحی به مواردی از جمله عدم اضافه وزن، داشتن سبک زندگی متناسب، ضخامت پوست بیمار، نوع لیفت، میزان آسیب پوست در طول زمان و… نیز بستگی دارد.

سن مناسب جراحی لیفت ابرو

 این جراحی برای افراد بین ۴۰ الی ۶۵ سال مناسب میباشد، زیرا یکی از دلایل افتادگی ابرو، بالا رفتن سن میباشد. اما متقاضیانی که سن پایین تری دارند و به صورت ژنتیکی از ابروهای افتاده برخوردار هستند، باید با مشورت پزشک تصمیم به انتخاب شیوه جراحی بگیرند، زیرا در بسیاری از شرایط، مشکلات جوانان با روش های غیر جراحی ( بوتاکس، لیفت با مواد و..) نیز قابل حل میباشد.

ریسک های جراحی لیفت ابرو

مانند هر جراحی دیگر، جراحی لیفت پیشانی و ابرو نیز با ریسک هایی همراه می باشد.  به منظور کاهش این ریسک‌ها باید در انتخاب پزشک خود بسیار دقت کنید و مراقبت های پس از جراحی را جدی بگیرید. از ریسک ها و معایب نادر جراحی لیفت ابرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • احتمال عدم تقارن صورت
  • ریزش مو در اطراف خط بخیه و یا بالا رفتن خط رویش مو 
  • عفونت و تجمع مایع در زیر پوست
  • خطر نادر لخته شدن خون
  • نیاز به ترمیم ‌و عمل مجدد
  • تضعیف یا فلج شدن عصب صورت

سوالات متداول در خصوص لیفت ابرو و شقیقه در اصفهان

لیفت ابرو چه کاری انجام می دهد؟
لیفت شقیقه و ابرو که به آن لیفت جانبی ابرو نیز گفته می شود، شامل فرآیند ایجاد تغییرات در ناحیه پیشانی و همزمان بالا بردن ابروها می شود. برای اصلاح وضعیت یک سوم بیرونی ابرو در حالی که ظاهری بسیار جذاب به چشم می دهد استفاده می شود.

لیفت شقیقه چقدر طول می کشد؟
3-5 سال
نتایج به طور متوسط بین 10 تا 12 سال با لیفت ابرو تریکوفیتیک و 5 تا 10 سال برای لیفت آندوسکوپی ابرو و 3 تا 5 سال با لیفت موقت ابرو باقی می‌ماند که برخی از بیماران از نتایج طولانی‌تری برخوردار هستند.

برش های لیفت شقیقه کجا هستند؟
جزئیات جراحی لیفت ابرو شقیقه

یک برش کوچک به اندازه یک اینچ در بالای گوش، در خط مو درست بالای پیشانی ایجاد می شود. از طریق این برش، او می تواند بافت زیرین را مجدداً قرار داده و آن را به حالت تعلیق درآورد تا قسمت بیرونی ابرو را بلند کند.

آیا لیفت موقت ابرو ارزشش را دارد؟
می‌توانید انتظار بهبود در جوانسازی چهره‌تان را داشته باشید. برای هزینه یک عمل جزئی لیفت ابرو و شقیقه، اینها تنها تعدادی از نتایج هستند: خطوط پیری را در نواحی پیشانی و ابرو کاهش می دهد، ظاهر کلی شما را بسیار زیباتر و بشاش تر نشان می دهد..

هزینه لیفت ابرو و شقیقه چقدر است؟

هزینه لیفت ابرو و شقیقه در اصفهان بستگی به پزشک، مرکز جراحی و میزان افتادگی پلک ها و اهداف شما دارد. جهت اطلاع از شرایط این جراحی با ما تماس بگیرید.

آیا لیفت ابرو شکل چشم را تغییر می دهد؟
روش لیفت ابرو می تواند ظاهر کلی صورت شما را بهبود بخشد، اما برای تغییر شکل چشمان شما طراحی نشده است. با این حال، لیفت ابرو، قوس طبیعی ابروهای شما را بهبود می‌بخشد و ظاهری ظریف‌تر و ظریف‌تر به شما می‌دهد.