هایفوتراپی در اصفهان

همه چیز درباره هایفوتراپی

جست‌وجوی اکسیرهای جوانی و راه‌هایی برای بازیابی زیبایی از دست رفته، قدمتی بسیار طولانی در تاریخ دارد. هرچند که دانشمندان هنوز نتوانسته‌اند پیری را به تعویق بیاندازند، راه‌های زیباسازی و جوانسازی پوست روز به روز پیشرفته‌تر می‌شوند. هایفوتراپی یکی از این روش‌های بسیار کارآمد و ایمن است، جهت انجام هایفوتراپی در اصفهان همین حالا با ما تماس بگیرید.

بطور کلی هایفوتراپی (امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا) یک روش غیر تهاجمی نسبتا جدید در درمان های زیبایی و لیفتینگ وسفت کردن پوست و بدون درد بوده که میتوان از آن بعنوان یکی از روش های جایگزین لیفت صورت نام برد. در این عمل، از انرژی اولتراسوند برای تحریک و تشویق کلاژن زیر پوست استفاده می‌شود تا کلاژن‌ها (که عامل فرم دهی به پوست هستند) حالت ازدست‌رفته‌ی پوست را به آن بازگردانند.

هایفوتراپی چیست؟

هایفو یک روشی غیر تهاجمی و بدون درد برای سفت کردن و لیفت صورت است که امواج اولتراسوند (فراصوت) همان امواجی که دردستگاه های سونوگرافی استفاده شده را از طریق پروپ هایی مخصوص به عمق پوست لایه های زیرین پوست ارسال میکند و در آنجا ایجاد گرما کرده با این تفاوت که در هایفو این امواج بطور متمرکز در لایه ی خاصی از پوست انرژی وارد میکنند و باعث تحریک و تولید کلاژن می شود. کلاژن وظیفه ی استحکام بافت ها را بر عهده دارد در این درمان از امواج اولتراسوند برای تولید کلاژن و در نتیجه افزایش استحکام پوست استفاده می گردد همچنین هایفوتراپی برای لیفت صورت و چین و چروک ها موثر است.

هایفوتراپی در اصفهان، در کلینیک زیبایی نیلا توسط متخصص پوست و بهترین دستگاه هایفوتراپی انجام می شود. 

افرادی که دارای غبغب هستند یا با سستی شدید و چروک زیاد در پوست صورت و گردن کاندیدای مناسبی برای هایفوتراپی نبوده و نیاز به عمل جراحی یا اندولیفت (روش غیر جراحی) دارند.این روش برای لیفت صورت و بهبود چین و چروک ها روشی ایمن و تاثیرگذار است و بعد از دریافت این درمان پس از چندماه تاثیرات مثبت آن قابل مشاهده است.

این روش درمانی برای افراد بین 30 تا 70 سال که از شل شدگی خفیف پوست رنج میبرند و نیاز به به تاخیر انداختن روند پیری پوست دارند بسیار مناسب است. لذت هایفوتراپی با استفاده ازهایفواولتراپی آمریکایی در کلینیک تخصصی زیبایی نیلا تجربه کنید.

اولتراپی چیست؟

بیماران کلینیک نیلا در خصوص انجام اولتراپی در اصفهان، اغلب از ما در مورد تفاوت های کلیدی بین فناوری های اولتراپی و هایفوتراپی می پرسند و اینکه کدام یک از این درمان ها بهتر است.
هر دو روش درمانی نسبتاً بدون درد و کاملاً غیرتهاجمی برای جوانسازی و سفت کردن پوست بدون جراحی هستند. به همین دلیل است که محبوبیت آنها به عنوان جایگزین های غیرجراحی برای لیفت صورت استاندارد ضد پیری افزایش یافته است.

به لطف تحریک کلاژن و الاستین، بیماران می توانند پوست سفت تر و درخشان تری داشته باشند. اما دستگاه‌های اولتراپی Ultherapy و هایفوتراپی Hifu از چند جهت کلیدی متفاوت هستند، از انواع فناوری‌هایی که استفاده می‌کنند تا نتایج سفت‌کردن و لیفتینگ پوست.

سفت کردن و لیفتینگ پوست با اولتراپی، هایفو اولتراپی و هایفوتراپی روش های غیر جراحی برای دستیابی به لیفت صورت و جوانسازی پوست ارائه می دهند. پروتئین های کلاژن و الاستین فیبرهای ضروری هستند که بافت های همبند پوست ما را تشکیل می دهند. آنها از ساختار و پایه پوست حمایت می کنند تا خاصیت ارتجاعی و استحکام آن را حفظ کنند. اما هر دو با افزایش سن کاهش می یابند که منجر به افتادگی پوست، شلی و ایجاد خطوط و چین و چروک می شود.

هایفو اولتراپی محرک نوسازی پوست

فن‌آوری‌های Hifu و Ultherapy بدن ما را مجبور می‌کند تا دوباره شروع به تولید مجدد این پروتئین‌های لیفت کننده پوست کند. امواج اولتراسوند قبل از گرم شدن و آسیب رساندن به بافت ها در سطح عمیق، از بافت های همبند پوست ما عبور می کنند. سپس پوست ما با تولید مجدد کلاژن و ذخایر الاستین تازه به طور خودکار برای بازگرداندن استحکام و استحکام پوست مقابله می کند. این باعث می شود پوست شاداب تر، سفت تر و جوانتر به نظر برسد. درمان ها می توانند:

– خطوط ریز و چین و چروک های عمیق را به حداقل برساند
– چین های گردن را از بین ببرد
– علائم اولیه پیری را کاهش دهد
– پوست شل را سفت کند
– شکل صورت را کانتور کند

آیا هایفو همان اولتراپی است؟

بسیاری از مردم فکر می کنند که هایفو و اولتراپی یک درمان هستند. Ultherapy مشابه Hifu است، اما با مزایای بیشتر تصویربرداری بلادرنگ. علاوه بر این، در حالی که هر دو درمان از اولتراسوند برای فعال کردن جوانسازی طبیعی پوست استفاده می کنند، از انواع مختلفی از پرتوهای اولتراسوند استفاده می کنند. پزشکی زیبایی شامل استفاده از دو نوع اولتراسوند است:

– سونوگرافی متمرکز با شدت بالا (HIFU): عمدتاً برای اهداف پزشکی استفاده می شود
– سونوگرافی میکرو متمرکز (MFU): از انرژی بسیار متمرکز برای هدف قرار دادن یک لایه خاص پوست استفاده می کند.

اولتراپی در اصفهان

چرا اولتراپی ایمن تر و موثرتر از هایفو است؟

Ultherapy® دارای فناوری DeepSEE است، یک کمک بینایی منحصر به فرد که به پزشک اجازه می دهد تا نواحی تحت درمان را ببیند و نتیجه مطلوبی را برای بیمار به دست آورد. این بدان معنی است که آنها می توانند به اعماق مربوطه بین 1.5 تا 4.5 میلی متر در زیر پوست برسند که به تحریک کلاژن و الاستین جدید کمک می کند، این ویژگی به ارائه انرژی اولتراسوند در اعماق خاص در هر نقطه انعقاد حرارتی برای تحریک کلاژن طبیعی و در نتیجه اثر لیفتینگ صورت کمک می کند. این امر Ultherapy® را بسیار ایمن تر و بسیار مؤثرتر می کند.

HiFu، بدون صفحه نمایش اولتراسوند، یک درمان کور است. بنابراین اگرچه سازندگان و کلینیک‌ها ادعا می‌کنند که می‌تواند عمق 4.5 میلی‌متری را مانند Ultherapy هدف قرار دهد، اما نمی‌توان این کار را با خیال راحت انجام داد. در درمان کور هیچ راهی برای دانستن اینکه آیا عمق 4.5 میلی متری بافتی است که می خواهید هدف بگیرید یا استخوان یا چیز دیگری وجود ندارد. این بدان معنی است که شما نمی توانید با خیال راحت به این عمق را درمان کنید و احتمال کمتری دارد که نتایج دلخواه را ببینید. علاوه بر این، از آنجایی که نتایج توسط FDA آزمایش و تایید نشده است، به هر حال نمی توان کارکرد این درمان های کور HiFu را در حال حاضر ثابت کرد.

دومین تفاوت بزرگ این است که Ultherapy® دارای تاییدیه FDA و گواهی اتحادیه اروپا CE است و بیش از 1 میلیون نفر را در سراسر جهان درمان کرده است، با بیش از 4600 سیستم فروخته شده در سراسر جهان. HiFu که در سایر کلینیک ها پیدا می کنید، تاییدیه FDA را ندارد. اگر محصولی تاییدیه FDA را نداشته باشد، خطرات احتمالی یک محصول یا دستگاه بیشتر از مزایای برنامه ریزی شده است. تنها راه برای اطمینان، مراجعه به کلینیک زیبایی است که از تجهیزات اصلی اولتراپی استفاده می کند. مانند کلینیک تخصصی زیبایی نیلا، بهترین کلینیک زیبایی در اصفهان

هر آنچه باید درباره هایفوتراپی بدانید

هایفوتراپی واژه ای انگلیسی است که به شکل High-Intensity Focused Ultrasound (HIFU) Theraphy بوده و به نوعی عمل زیبایی گفته می شود که نسبتاً مدرن است و برای فرم دهی و سفت کردن پوست بر روی صورت استفاده می‌شود. برخی این عمل را جایگزین ایمن و غیر تهاجمی برای عمل لیفت صورت می دانند. در این عمل، از انرژی اولتراسوند برای تحریک و تشویق کلاژن زیر پوست استفاده می‌شود تا کلاژن ها (که عامل فرم دهی به پوست هستند) حالت از دست رفته‌ی پوست را به آن باز گردانند.

البته هایفوتراپی بیشتر برای کاربردی که در درمان تومور ها داشته است، شناخته می‌شود. مدت زیادی نیست که این شیوه در زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد؛ در واقع اولین استفاده از آن در سال 2008 ثبت شده است. این روند ادامه داشت تا اینکه چند سال پیش تحقیقاتی نشان دادند که این شیوه از عمل زیبایی ایمن تر و  مؤثر تر از دیگر شیوه ها است. منتها ایرادی که این روش دارد، این است که برای افتادگی ها و چروک عمیق چندان کاربردی نبوده و از آن در این مشکلات حاد استفاده نمی‌شود.

هایفوتراپی صورت

HIFU از انرژی متمرکز شده‌ی فرا صوت برای هدف قرار دادن لایه های زیر پوست استفاده می‌کند. این انرژی (انرژی اولتراسوند) باعث می شود که بافت هدف به سرعت گرم شود. وقتی که سلول های موجود در بخش هدف به اندازه‌ی کافی و مشخص شده گرم شوند، به مرحله‌ی آسیب سلولی وارد شده و به این ترتیب کلاژن بیشتری را تولید می کنند. در واقع این آسیب، برای تولید کلاژن مورد نظر ضروری به نظر می رسد. کلاژن نوعی پروتئین است که نقش فرم دهی به صورت را بر عهده دارد. وقتی کلاژن با این شیوه افزایش می‌یابد، با سفت کردن پوست بر روی صورت، باعث کاهش چین و چروک ها می گردد.

از آن جا که پرتوهای اولتراسوند با فرکانس بالا بر روی یک بافت مشخص شده و در لایه های زیر پوست متمرکز می شوند، بنابراین هیچ آسیبی به لایه های رویی که صورت شخص را تشکیل می‌دهند، وارد نمی شود و زیبایی شخص مورد آسیب واقع نمی‌گردد.

البته شاید این روش مناسب همه نباشد. به طور کلی، این روش برای افراد بالاتر از 30 سال که شلی و چروک خفیف تا متوسط دارند، بهترین کارکرد را  دارد. برای آسیب های شدید تر، ممکن است پزشک چندین جلسه از عمل را به مراجعه کننده پیشنهاد دهد. اما برای آسیب های حاد، معمولاً از این روش استفاده نخواهد شد؛ در این موارد بیشتر از عمل جراحی استفاده می شود. همچنین هایفوتراپی برای افرادی که دچار عفونت یا ضایعات پوستی باز در ناحیه‌ی مورد عمل بوده، و یا از آکنه های شدید یا کیستیک رنج می برند، و یا از ایمپلنت های فلزی در ناحیه‌ی درمان استفاده می‌کنند، توصیه نمی‌شود.

مزیت های هایفوتراپی

بر اساس آنچه که انجمن جراحی پلاستیک امریکا (ASAPS) اعلام کرده است، هایفوتراپی و سایر عمل هایی که به جای جراحی های سنتی استفاده می شوند، در چند سال گذشته محبوبیت رو به رشد و بالایی را در میان مراجعه کنندگان به کلینیک های زیبایی داشته اند. تعداد کل عمل های صورت گرفته در بازه‌ی زمانی 2012-2017 چیزی حدود 64.8 درصد رشد داشته است.

هایفوتراپی در اصفهان دارای مزایای زیبایی شناختی بسیاری است. از این مزایا می توان موارد زیر را عنوان کرد:

  • – کاهش چین و چروک پوست
  • – فرم دهی و سفت کردن افتادگی بر روی گردن
  • – بهبود و کشیدگی گونه ها، ابرو ها و پلک ها
  • – بهبود وضعیت خط فک و کاهش چروک و افتادگی آن
  • – صاف و نرم‌کننده‌ی پوست
  • – از بین بردن غبغب
  •  

نتایج تحقیقات در این زمینه امیدوار کننده بوده است. یک مطالعه که در سال 2017 با حضور سی و دو کره ای انجام شد، نشان داد که هایفوتراپی خاصیت ارتجاعی پوست بر روی گونه ها، پایین شکم و ران ها را پس از 12 هفته از درمان، به طور قابل توجهی بهبود می بخشد. در یک مطالعه ی بزرگ تر که بر روی 93 نفر انجام گرفت، نتایج حاکی از آن بود که 66 درصد افرادی که تحت درمان با هایفو بودند، پس از 90 روز درمان، بهبودی در ظاهر خود را به وضوح مشاهده کردند.

هزینه های هایفوتراپی

هزینه هایفوتراپی در اصفهان و یا اولتراپی در اصفهانبا توجه به جایی که این درمان ها در آن انجام می‌گیرد، تعداد جلساتی که لازم است تا درمان تکمیل شود، نوع دستگاه، پزشک متخصص و نواحی مد نظر شما برای درمان بستگی دارد. به همین جهت بهتر است که جهت استعلام هزینه و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هایفوتراپی با ما تماس بگیرید.

هایفوتراپی چه احساسی به شما می‌دهد؟

این امکان وجود دارد که در هنگام عمل هایفوتراپی، اندکی ناراحتی جزئی داشته باشید. برخی از آن هایی که تجربه‌ی این عمل را داشته اند، این ناراحتی ها را مانند پالس های خفیف الکتریکی یا حس برخورد سوزن به شکل خفیف توصیف کرده‌اند. همچنین ممکن است که بلافاصله پس از درمان، دچار قرمزی یا تورم خفیف بر روی محل درمان گردید، که به تدریج و طی چند ساعت آینده برطرف خواهد شد.

هایفو یک روش ایمن، مؤثر و غیر تهاجمی (که باعث ایجاد برش در پوست می‌شوند) برای فرم دهی پوست بر روی صورت است. مزایای آن نسبت به جراحی های سنتی یا همان لیفت صورت، بیشتر است؛ در واقع می توان عنوان کرد که این دو روش اصلاً قابل مقایسه با یکدیگر نمی‌باشند. در هایفوتراپی، هیچ برش، جای زخم یا دوران ریکاوری (زمان لازم برای استراحت و بهبودی) وجود ندارد.  همچنین هایفو هزینه‌ی کمتری نسبت به لیفت صورت دارد. اکثر افراد نتایج کامل هایفو را سه ماه پس از تکمیل دوره‌ی درمان مشاهده می کنند.

اگر به دنبال درمانی سریع، بدون درد و غیر تهاجمی هستید، هایفو یک انتخاب بسیار بهتر نسبت به لیفت صورت است. منتها باید مد نظر داشت که این روش برای مشکلات حاد پوستی کارایی بالایی ندارد. در صورتیکه پوست شما بیش از اندازه دارای افتادگی و چین و چروک است، می توانید از روش درمانی اندولیفت استفاده کنید.