عمل کوچک کردن سینه در اصفهان

ماموپلاستی در اصفهان

با عمل ماموپلاستی بیشتر آشنا شوید : ماموپلاستی به یکی از متداول‌ترین عمل های زیبایی رایج در میان بانوان گفته می‌شود که هدف از آن تغییر سایز سینه است. این عمل زیبایی معمولا به دو صورت کاهش دهنده و افزایش دهنده انجام می‌شود. همچنین انتخاب هر کدام از آن ها براساس شرایط و نیاز فرد مورد نظر صورت می‌گیرد.

شاید ماموپلاستی عملی کمتر شناخته شده باشد. چراکه به نظر می‌رسد خانم‌ها بیشتر تمایل دارند حجم سینه‌های خود را افزایش دهند و سینه‌های بزرگ‌تری داشته باشند؛ اما در میان خانم‌ها افرادی هستند که سینه‌های کوچک‌تر را زیباتر می‌دانند. همچنین ممکن است اندازه سینه‌های بعضی خانم‌ها نسبت به دیگر بخش‌های بدن متناسب نبوده و کمی بزرگ‌تر باشد. به همین دلیل سینه‌ها به گردن یا شانه فشار وارد کرده و باعث ایجاد درد در آن خواهند شد. این موارد باعث می‌شود که خانم‌ها به ماموپلاستی به‌عنوان راهکاری برای زیبایی بیشتر اندام خود و تناسب آن فکر کنند.

جراحی کوچک کردن سینه که به نام ماموپلاستی کاهش دهنده نیز شناخته می شود، چربی، بافت سینه و پوست را از سینه ها جدا می کند. برای کسانی که سینه های بزرگ دارند، جراحی کوچک کردن سینه می تواند ناراحتی را کاهش دهد و ظاهر را بهبود بخشد.

جراحی کوچک کردن سینه همچنین ممکن است به بهبود ظاهر فرد و توانایی شرکت در فعالیت های بدنی کمک کند. اگر به فکر جراحی کوچک کردن سینه در اصفهان هستید، می توانید با جراحان پلاستیک کلینیک نیلا صحبت کنید. مهم است که بدانید جراحی کوچک کردن سینه شامل چه خطرات و عوارض احتمالی است. همچنین مهم است که بدانید جراحی چه کاری می تواند انجام دهد و چه کاری نمی تواند انجام دهد.

ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه چیست؟

ماموپلاستی در اصفهان به یکی از متداول‌ترین عمل های زیبایی رایج در میان بانوان گفته می‌شود که هدف از آن تغییر سایز سینه است. همانطور که می‌دانید موضوع زیبایی یکی از پرطرفدارترین مباحث موجود در جوامع امروزی است. زیرا زیبایی ظاهری علاوه‌بر جذابیت فردی موجب افزایش اعتماد به نفس فردی می‌شود. به همین منظور بسیاری از افراد راه های گوناگونی را برای تغییرات ظاهری خود امتحان می‌کنند. ماموپلاستی در اصفهان یا جراحی سینه جزو آن دسته از مواردی بوده که مخاطب اصلی آن بانوان می‎باشند. این عمل زیبایی معمولا برای تغییرات جزئی یا کلی در ظاهر سینه صورت می‌گیرد. همچنین با کمک این عمل زیبایی انجام مواردی نظیر لیفت سینه به راحتی امکان پذیر خواهد بود. به طور کلی هدف اصلی استفاده از این روش، درمان افتادگی سینه و ترمیم بخش های مختلف آن است. البته طیف گسترده‌ای از بانوان از این روش زیبایی برای تناسب اندام خود استفاده می‌کنند.

ماموپلاستی

آشنایی با انواع ماموپلاستی در اصفهان

همانطور که پیش‌تر عنوان گردید، جراحی سینه برای اهداف گوناگونی صورت می‌گیرد که اصلی‌ترین آن افزایش زیبایی است. همچنین انتخاب نوع عمل زیبایی با توجه به شرایط و ظاهر فرد صورت می‌گیرد که متداول‌ترین آن ها عبارتند از :

عمل ماموپلاستی کاهش دهنده

جراحی کاهش دهنده معمولا برای بانوانی انجام می‌شود که دارای پستان های سنگین و افتاده هستند. بهتر است بدانید سنگینی و افتادگی پستان ها در برخی موارد موجب پدید آمدن ناراحتی هایی در قسمت های سر، گردن و… خواهد شد. به همین منظور پزشک متخصص در روش جراحی کاهش دهنده‌ پوست، چربی و بافت های اضافه‌ی پستان را برمی‌دارد؛ تا به این ترتیب از فشار وارده به قسمت های گردن و کمر جلوگیری شود. شاید استفاده از این روش جراحی در نگاه اول، کاربردی و مناسب به نظر برسد. اما بهتر است بدانید جراحی کاهش دهنده می‌تواند حس پستان ها را با تغییرات زیادی روبرو سازد. همچنین در صورت استفاده از این عمل زیبایی، ممکن است بیمار توانایی شیر دادن را از دست بدهند. بنابراین اگر به دنبال استفاده از ماموپلاستی کاهش دهنده هستید، بهتر است این موارد را مورد توجه و ارزیابی قرار دهید. همین حالا جهت مشاوره عمل ماموپلاستی در اصفهان با پزشکان متخصص کلینیک زیبایی نیلا با ما تماس بگیرید.  تماس با ما

عمل ماموپلاستی افزایش دهنده

جراحی افزایش دهنده به طور معمول برای جذابیت ظاهری و همچنین افزایش سایز سینه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه بسیاری از بانوان به دلایلی همچون عدم تقارن، کوچک بودن سایز سینه ها و… تمایل زیادی با انجام جراحی افزایش دهنده دارند. این نوع جراحی معمولا با استفاده از ایمپلنت های خاص صورت می‌گیرد. در این روش پزشک متخصص با ایجاد برش در قسمت خاصی از سینه و قرار دادن ایمپلنت، جراحی افزایش دهنده را به ثمر می‌رساند. این برش ها با توجه به شرایط فردی معمولا در قسمت هایی نظیر زیر و روی سینه و همچنین زیر بغل ایجاد می‌شوند. ناگفته نماند که ایمپلنت ها یا پروتز های سینه به صورت متداول از جنس پوسته‌ی سیلیکونی یا ژل سیلیکونی تهیه می‌شوند.

ماموپلاستی مناسب چه افرادی می‌باشد؟

ماموپلاستی در اصفهان مناسب تمام بانوانی است که به دلایلی از ظاهر سینه های خود راضی نیستند؛ همچنین تمایل دارند تا تغییراتی را در جهت بهبود وضعیت آن ها اعمال نمایند. بنابراین جراحی زیبایی سینه برای افرادی با شرایط زیر مناسب خواهد بود :

 • افرادی که دارای سایز سینه بسیار بزرگ هستند و این امر زیبایی آن ها را با اشکال روبرو کرده است.
 • افرادی که دارای سایز سینه بسیار کوچک هستند.
 • افرادی که به دنبال افزایش استحکام و رفع افتادگی سینه هستند.
 • افرادی که به دنبال ایجاد تقارن میان سینه های خود هستند.

 

چه افرادی نمی‌توانند از ماموپلاستی استفاده نمایند؟

انجام جراحی سینه تحت هر شرایطی بر روی بافت سینه تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین بانوانی که در دوران شیردهی هستند نمی‌توانند این عمل زیبایی را انجام دهند. بانوانی که تمایل دارند تا در آینده صاحب فرزند شوند به این علت که تغییرات اعمال شده بر روی بافت سینه، ممکن است انجام فرآیند شیردهی به نوزاد را با اشکال روبرو کند، حتما باید با پزشک متخصص ماموپلاستی مشورت کند. همچنین افرادی که دارای بیماری های گوناگون در قسمت سینه‌های خود هستند و یا افراد دارای سابقه‌ بیماری های خونی و عفونی نیز گزینه‌ مناسبی برای انجام این عمل زیبایی نخواهند بود.

ماموپلاستی چه مزایایی دارد؟

معمولا قبل از انجام این عمل زیبایی سوالات زیادی برای افراد مطرح می‌شود که برای هریک از آن ها پاسخ های مختلفی مطرح می‌گردد. در این میان، یکی از متداول‌ترین سوالات موجود در خصوص مزایای ماموپلاستی است. بهتر است بدانید جراحی سینه همانند بسیاری از عمل های زیبایی مزایای زیادی را برای فرد به ارمغان خواهد آورد. به همین منظور برخی از مزایای ماموپلاستی شامل موارد زیر می‌باشند.

 • افزایش جذابیت ظاهری
 • افزایش اعتماد به نفس
 • جوانسازی سینه در نتیجه‌ی قرارگیری سینه ها به سمت بالا
 • کمک به انجام بهتر حرکات ورزشی و فعالیت های روزانه
 • ایجاد توازن میان ساختار بدن و فرم سینه ها
 • و…

 

مزایای جراحی کوچک کردن سینه :

ماموپلاستی کاهش دهنده برای افراد که دچار موارد زیر هستند مناسب است.

-درد مزمن کمر، گردن و شانه
-شیارهای شانه از بند سوتین
-بثورات مزمن یا تحریک پوست زیر سینه ها
-درد عصب
-عدم امکان شرکت در برخی فعالیت ها
-مشکل ظاهری با داشتن سینه های بزرگ

ماموپلاستی

ماموپلاستی چه عوارضی دارد؟

ماموپلاستی همانند بسیاری از عمل های زیبایی علاوه بر مزایای قابل توجهی که دارد عوارضی را در پی خواهد داشت. این عوارض شامل مواردی همچون کبودی، سردرد، سرگیجه، خونریزی، درد و … می‌باشند. البته در مواردی، عوارض انجام جراحی سینه می‌تواند کاملا متفاوت باشد که این موارد عبارتند از :

 • عدم وجود تقارن میان سینه ها، پس از انجام جراحی
 • از دست رفتن بافت چربی موجود در زیر سینه
 • به جا ماندن آثار زخم های حاصل از انجام جراحی
 • ایجاد حساسیت های موقتی یا دائم در نوک پستان
 • ایجاد عفونت در محل زخم ها

دلایل به تعویق انداختن جراحی کوچک کردن سینه عبارتند از:

یک) برنامه ریزی برای بچه دار شدن پس از جراحی کوچک کردن سینه، شیردهی ممکن است چالش برانگیز باشد. با این حال، برخی از تکنیک های جراحی می تواند به حفظ توانایی شیردهی کمک کند.
دو) برنامه ریزی برای کاهش وزن. کاهش وزن اغلب منجر به تغییر سایز سینه می شود.

آماده شدن برای جراحی کوچک کردن سینه :

– سابقه پزشکی و سلامت کلی بیمار بررسی می شود.
– در مورد اندازه سینه ها و نحوه مراقبت از سینه ها بعد از جراحی نکات لازم ارائه می شود.
– جراحی، خطرات و مزایای آن، از جمله زخم احتمالی و از دست دادن احساس احتمالی بررسی می شود.
– سینه های معاینه و اندازه گرفته می شود.

برنامه ریزی برای جراحی کوچک کردن سینه ممکن است نیاز به موارد زیر داشته باشد:

– یک ماموگرافی
– حداقل شش هفته قبل و بعد از جراحی سیگار نکشید
– عدم مصرف آسپرین، داروهای ضدالتهابی و مکمل های گیاهی برای کنترل خونریزی حین جراحی
– معمولا روز جراحی می توانید به خانه بروید اما حتما نیاز به همراه خواهید داشت.

جراحی کوچک کردن سینه

ماندگاری ماموپلاستی چقدر است ؟

تغییر اندازه سینه‌ها بلافاصله بعد از جراحی کاملا قابل‌لمس است؛ اما تورم و دیگر عوارض بعد از عمل اجازه نمی‌دهند که نتایج واقعی ظاهر شوند. به همین دلیل باید مدتی صبر کنید تا نتایج عمل خود را نشان دهند. نتایج واقعی عمل ماموپلاستی حدود یک تا یک و نیم سال بعد از جراحی خود را نشان می‌دهند و این نتایج تا پایان عمر باقی خواهند ماند. البته نباید تاثیر تغییرات وزن و افزایش سن را نادیده گرفت. درصورتی‌که بیمار توصیه‌های بعد از عمل را به‌درستی رعایت نکرده و سبک زندگی مناسبی بعد از عمل در پیش نگیرد، سینه‌ها حالتی افتاده پیدا می‌کنند و فرم خود را از دست می‌دهند. البته این به این معنا نیست که اندازه سینه‌ها با گذشت زمان و عدم رعایت توصیه‌ها به حالت قبل برمی‌گردد. اندازه سینه‌ها تا آخر عمر ثابت است اما ممکن است فرم آن‌ها تغییر کند و افتادگی پیدا کنند.

بعد از عمل، بلافاصله پس از جراحی

سینه ها با بانداژ و یک سوتین جراحی پوشانده می شوند تا در جای خود ثابت شوند. ممکن است یک لوله زیر هر بازو قرار داده شود تا خون یا مایع اضافی تخلیه شود. ممکن است دارو برای درد و دارو برای کاهش خطر عفونت دریافت کنید.
برای روزها یا هفته اول پس از جراحی:

– سینه ها احتمالا حساس خواهند شد
– سینه ها ممکن است متورم و کبود شده باشند
– یک سوتین جراحی که در جلو بسته می شود برای محکم نگه داشتن سینه ها استفاده می شود

بعد از آن:

فعالیت بدنی را به مدت 4 تا 6 هفته در حالی که سینه ها بهبود می یابند محدود کنید، همیشه از سینه بند جراحی تایید شده استفاده کنید تا سینه ها ترمیم شوند و تورم را کاهش دهند، جای زخم به مرور زمان محو می شود. برای بررسی بهبودی خود نیاز به ویزیت بعدی با جراح خود دارید.

نکات مهم پس از انجام ماموپلاستی

پس از انجام عمل زیبایی سینه، فرد نیازمند به رعایت کردن برخی نکات کلیدی خواهد بود؛ تا به این ترتیب نتایج حاصل از عمل زیبایی و همچنین بهبود فردی در سریع‌ترین زمان ممکن صورت گیرد. به همین جهت برخی از متداول‌ترین نکات و مراقبت های پس از جراحی سینه به صورت موارد زیر می‌باشند.

 • مصرف دارو های تجویز شده توسط پزشک متخصص
 • استفاده از لباس های مناسب با مشورت پزشک
 • عدم استفاده از دخانیات به مدت چند هفته پس از انجام عمل
 • نوشیدن مایعات به مقدار مناسب
 • استفاده از خوراکی های مفید جهت بهبود زخم ها
 • عدم انجام فعالیت های سنگین بدنی به مدت چندین هفته
 • و…

کلام پایانی

با مطالعه‌ی این مطلب چنانچه شما هم به فکر انجام ماموپلاستی افتاده‌اید بهتر است به دنبال یک مرکز زیبایی تخصصی در اصفهان باشید؛ زیرا این عمل زیبایی دارای حساسیت بسیار بالایی می‌باشد و در صورت بروز کوچک‌ترین اشتباهی، این امر زمینه‌ی نارضایتی شما را فراهم خواهد کرد.