کاشت مو در اصفهان

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که هم آقایان و هم خانم‌ها را سنین مختلف آزار می‌دهد. از همین رو روش های درمانی مثل کاشت مو در اصفهان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو در اصفهان و همچنین شناخت روش‌های کاشت مو برای شما مهمترین تصمیم خواهد بود. در ادامه تمامی روش های کاشت مو را بررسی کرده و از نحوه مراقبت و عوارض کاشت مو صحبت خواهیم کرد.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو نوعی درمان زیبایی به منظور جلوگیری از طاسی است. ممکن است از این روش برای ترمیم موهای آسیب دیده در اثر بیماری‌های مختلف نیز استفاده شود. در طی عمل کاشت مو، فولیکول‌های مو از منطقه‌ی برداشت استخراج شده و در منطقه‌ی هدف یا گیرنده کاشته می‌شوند. اکثر عمل‌های کاشت مو موفقیت آمیز هستند ولی ریشه گیری موها و شروع رشد مجدد آن‌ها ممکن است تا 9 ماه زمان ببرد.

ریزش مو را یکی از مشکلات فراگیر به خصوص در آقایان می دانند که بسیار استرس زا است و افراد زیادی را درگیر می ‌کند. اما آقایان زمانی که دچار ریزش مو می گردند روش‌ های مختلفی را برای پیشگیری از آن انجام می ‌دهند.  اما اگر این روش ها موثر نباشند و موها بیش از اندازه بریزد باید از روش‌ های درمانی برای بهبود وضعیت موها استفاده گردد. از جمله بهترین روش ها برای بازگرداندن زیبایی به موها کاشت مو است. امروزه از روش های مختلفی برای کاشت استفاده می‌ شود. اما این که کدام روش بهتر است با توجه به نیازها و همچنین شرایط فرد تعیین می شود.

کاشت مو در اصفهان با حرفه‌ای ترین تیم تخصصی در کلینیک نیلا

بهترین روش کاشت مو چیست؟ 

بهترین و مناسب ترین روش کاشت مو را می ‌توان روشی دانست که نتایج عالی را به همراه داشته باشد. همچنین از ایجاد استرس یا اضطراب در فرد جلوگیری کند. در واقع کاشت یعنی برداشت میزان مناسبی از گرافت های مو و انتقال آن به نواحی از پوست سر که دچار ریزش مو و طاسی شده اند. این کار می تواند نتایج فوق العاده ای را برای فرد به همراه داشته باشد که از جمله مهم ترین نتایج آن بازگشت جوانی و زیبایی به چهره شخص می باشد. امروزه از روش‌ های مختلفی برای کاشت مو استفاده می کنند، که بیشتر آنها نیمه تهاجمی یا کم تهاجمی هستند و نتایج بسیار عالی به همراه خواهند داشت. همچنین روش ‌های جدیدی که برای این کار استفاده می شوند بسیار ایمن هستند و عوارض جانبی بسیار کمی را به همراه خواهند داشت. به همین دلیل است که بسیاری از افراد ترجیح می ‌دهند از روش ‌های جدید یا دستگاه ‌های پیشرفته برای کاشت استفاده نمایند. 

جهت مشاوره رایگان کاشت مو در اصفهان همین حالا با ما تماس بگیرید… کلینیک زیبایی نیلا معتبرترین کلینیک کاشت مو در اصفهان

کاشت مو در اصفهان

اصطلاحاتی که در خصوص کاشت مو می شنوید:

 • فولیکول: دسته‌های چند تایی از موی سر در بسته‌هایی به نام فولیکول قرار گرفته و در آن رشد می‌کنند. به فولیکول، میکروگرفت هم گفته می‌شود.
 • گِرَفت یا گرافت: هر گرافت مو شامل چند تار مو با پیاز موی مشترک است. در کاشت مو در اصفهان، ما گرفت‌ها را مورد استفاده قرار می‌دهیم.
 • پیازه مو: ناحیه‌ای از پوست است که وظیفه جمع آوری مواد مغذی از عروق خونی پوست و ارسال آن برای موها را بر عهده دارد.
 • ناحیه درم پوست: پوست انسان، لایه‌های مختلفی دارد. این ناحیه، ناحیه‌ی اصلی درگیر در قرارگیری و رشد موی انسان است.

 

کاشت مو، راه حلی دائمی برای ریزش مو

کاشت مو یک روش جراحی است که با برداشتن فولیکول ها از ناحیه اهداکننده یا بانک مو و پیوند آنها به ناحیه گیرنده همراه است. ناحیه اهدا کننده به معنای پشت و کناره های سر است که تراکم موی خوبی دارد و موهای این نواحی نسبت به ریزش مو و تغییرات هورمونی مقاوم هستند و ناحیه اهدایی ناحیه بدون مو یا بدون مو است. نکته بسیار مهم در مورد کاشت مو این است که افرادی که می خواهند این عمل را انجام دهند باید بانک موی مناسبی داشته باشند تا به نتایج ایده آل و طبیعی برسند.

تمامی افرادی که از ریزش مو یا نازک شدن مو رنج می برند و واجد شرایط کاشت مو هستند می توانند از مزایای همیشگی این روش مانند بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس بهره مند شوند. کاشت مو در اصفهان یک روش کم تهاجمی است که نتایج شگفت انگیزی دارد. معمولا سه تا چهار هفته بعد از کاشت مو شاهد ریزش مو خواهیم بود اما بعد از سه تا چهار ماه دوباره موها رشد می کنند و نتایج نهایی نه ماه تا یک سال پس از جراحی قابل مشاهده خواهد بود.

آیا شما کاندید مناسبی برای کاشت مو هستید؟

اینکه آیا شما واقعا به کاشت مو نیاز دارید یا نه، مسئله ای است که البته تشخیص آن به پزشک و متخصص کاشت مو بستگی دارد. معمولا برای بیشتر افرادی که دچار کم پشت شدن مو و یا طاسی موی سر به صورت ارثی شده اند، روش های کاشت مو تجویز می شود. به ویژه کاشت مو به روش Sut که جدیدترین و بهترین روش است. در مواردی که فرد به اندازه کافی هنوز مو بر سر دارد و ریزش مو شدید نشده و یا سن و سالش مناسب است، از روش هایی مانند روش prp در اصفهان و یا مزوتراپی در اصفهان می توان استفاده کرد که البته مجددا تاکید می کنیم تشخیص اینکه کدام تکنیک و روش مناسب است بر عهده پزشک است نه خود فرد.

افراد زیر کاندید مناسب برای کاشت مو در اصفهان هستند :

 • مردانی که به دلیل الگوی طاسی مردانه دچار ریزش مو شده اند و این مورد بیش از پنجاه سال است که ادامه دارد و سایر روش های درمانی موثر نبوده است.
 • مردانی که انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتایج کاشت مو دارند و می دانند که احتمال ریزش مو بعد از جراحی وجود دارد، حتی اگر داروهایی برای جلوگیری از ریزش مو توسط پزشک تجویز شود. بسیاری از افراد حتی پس از جراحی نیز برای جلوگیری از ریزش موی احتمالی به مصرف دارو ادامه می دهند، اما بهتر است این کار زیر نظر پزشک انجام شود.
 • مردانی که چندین سال است از ریزش مو رنج می برند، الگوی طاسی آنها ثابت می ماند و می خواهند از شر طاسی خود خلاص شوند و جوانتر به نظر برسند.
 • مردان و زنانی که به دلیل ضربه، جراحت و سوختگی دچار ریزش مو می شوند.
 • مردان و زنانی که به دلیل انجام عمل های زیبایی مانند لیفت صورت با ریزش مو مواجه شده اند.

 

وقتی صحبت از کاشت مو می شود، بررسی یک سری ویژگی های مو نشان می دهد که آیا شما کاندید مناسبی برای این روش هستید و آیا کاشت مو می تواند نتایج زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورد یا خیر. چیزهایی مانند:

رنگ مو

رنگ مو اصلی ترین عاملی است که اثربخشی نتایج را نشان می دهد، زیرا به دلیل تضاد بین رنگ مو و رنگ سر و هر چه تفاوت رنگ بیشتر باشد، میزان طاسی و ریزش مو بیشتر می شود. افرادی که رنگ پوست و موی آنها شبیه به هم است، مثلاً پوست تیره و موهای تیره یا پوست روشن و موهای روشن دارند، طاسی و ریزش مو بیشتر به چشم می‌آیند و این بدان معناست که این افراد گزینه مناسبی برای کاشت مو خواهند بود. انجام شده.

تراکم مو

تراکم مو عامل دیگری است که تعیین می کند آیا شما کاندید مناسبی برای کاشت مو هستید یا خیر. افرادی که تراکم موهایشان کافی است می توانند از این روش بهره مند شوند و برای این منظور پزشک تراکم فولیکول های مو در ناحیه اهدا کننده یعنی پشت و کناره های سر را بررسی می کند. حال اگر تراکم فولیکول های مو کم باشد، فرد کاندیدای مناسبی محسوب نمی شود، زیرا تراکم مو برای انجام این روش باید متوسط ​​به بالا باشد.

بافت مو

وقتی صحبت از بافت مو می شود، افرادی که موهای مجعد یا مجعد دارند نتایج بهتری را از کاشت مو در اصفهان تجربه می کنند و واقعیت این است که موهای مجعد و مجعد تراکم بیشتری دارند و هر چه موهای تراکم بیشتری داشته باشند، جراحی موفقیت آمیزتر است. انجام خواهد شد.

ضخامت مو

ضخامت مو عامل دیگری است که تعیین می کند کاشت مو موفق باشد یا خیر. کسانی که موهای ضخیم تری دارند نتایج زیباتری را تجربه خواهند کرد زیرا ضخامت مو به جلوگیری از نفوذ نور کمک می کند و در نتیجه به ریزش های کمتری نیاز خواهد بود.

انعطاف پذیری پوست سر

یکی دیگر از عوامل مهم در موفقیت نتایج کاشت مو، خاصیت ارتجاعی پوست سر است. هر چه فولیکول ها متراکم و فشرده تر باشند، خارج کردن فولیکول ها از فولیکول ها و انتقال و کاشت آنها دشوارتر است و بالعکس، اگر فولیکول ها شل باشند، فرآیند برداشت فولیکول به راحتی انجام می شود.

روش های مختلف کاشت مو در اصفهان

محدودیت های کاشت مو

میزان موفقیت کاشت مو زمانی افزایش می‌یابد که متقاضیان هیچ عامل بازدارنده‌ای نداشته باشند که ممکن است در روند یا بهبودی پس از آن اختلال ایجاد کند. برخی از عواملی که به عنوان محدودیت برای ایمپلنت در نظر گرفته می شوند عبارتند از:

 • افرادی که از بیماری های خاصی مانند هپاتیت یا HIV رنج می برند
 • زنان و مردانی که فشار خون یا مشکلات قلبی دارند
 • زنان با الگوی گسترده ریزش مو در سرتاسر پوست سرشان
 • افرادی که موی کافی برای استفاده برای کاشت ندارند
 • افرادی که پس از آسیب یا جراحی دارای اسکارهای کلوئیدی (اسکارهای ضخیم و فیبری) هستند.
 • افرادی که ریزش موی آنها به دلیل استفاده از داروهایی مانند شیمی درمانی است.

 

خوشبختانه امروزه برای بازگرداندن زیبایی و افزایش تراکم موها روش های متنوعی ابداع شده است و تمامی این روش ها با یک فرمول یکسان انجام می گردند‌. اما تکنیک و نحوه برداشت گرافت ها با یکدیگر تفاوت هایی خواهند داشت. بهتر است یک قانون بسیار مهم برای کاشت مو را بدانید که هرچه جداسازی گرافت ها با دقت بالاتر و بهتر انجام گردد نتیجه کاشت نیز بهتر خواهد بود.

نگران نباشید، بحث جوانسازی و زیبایی پوست اینقدر در دنیا داغ شده است که حتما برای چنین مشکلات رایجی راه حل های زیادی را در نظر گرفته اند. مزوتراپی در اصفهان نیز دقیقا یکی از همین راه حل های موثر و بی خطر به حساب می آید. اگر عمل های جراحی برای شما یک کابوس بزرگ محسوب می شوند، اگر قدرت پرداخت هزینه های سنگین عمل های جراحی و لیزر را ندارید، مطمئنا باشید که این روش درمانی گزینه مناسبی برای انتخاب می باشد.

انواع روش‌ های کاشت مو

اساس همه روش های کاشت مو یک چیز است. با این حال، هر کدام دارای مزایا و نکات مثبت متمایز نسبت به دیگری هستند. در حال حاضر این روش ها اصلی ترین روش های مورد استفاده در کلینیک های کاشت مو در سراسر جهان هستند. آنچه در اینجا لازم به ذکر است عدم برتری مطلق یکی از این روش ها بر سایر روش ها است. هر یک از روش های ذکر شده در زیر در طول زمان با تغییرات زیادی مواجه شده و به بلوغ نسبی رسیده اند. به همین دلیل می توان بر اساس شرایط فرد بهترین گزینه و روش را انتخاب کرد.

مهم ترین نکاتی که در انتخاب روش کاشت مو مناسب برای هر فرد باید مورد توجه قرار گیرد عبارتند از:

 • نوع موی فرد
 • وضعیت بانک موی اهداکننده
 • میزان و نوع طاسی
 • تراکم نهایی مو مورد نظر
 • شرایط عمومی سلامت متقاضی مانند سرعت بهبود زخم، مقاومت سیستم بدن در برابر تغییرات و …
 • مدت درمان مورد نظر
کاشت مو حرفه ای

کاشت مو FUT

در این روش یک برش نواری در پشت سر ایجاد می شود تا فولیکول ها برداشت شوند، سپس این ناحیه بخیه می شود. در مرحله اول، فولیکول ها زیر میکروسکوپ و با دقت زیادی برداشته می شوند تا در قسمت های خالی سر یا ناحیه بعدی کاشته شوند. در نهایت، سر بانداژ می شود تا از هر دو ناحیه اهدا کننده و گیرنده در طول دوره بهبودی محافظت شود. یک برش نواری ایجاد شده در پشت سر می تواند با زخم همراه باشد که توسط باقی مانده موها پوشانده شده است و چندین روش درمانی برای از بین بردن این جای زخم در دسترس است.

در گذشته FUT تنها روش کاشت مو در اصفهان بود، این روزها از روش های جدیدتری استفاده می شود اما همچنان به عنوان یکی از روش های کاشت مو شناخته می شود.

مزایای روش FUT

 • سرعت بالای برداشت پیوندها،
 • هزینه کمتر در مقایسه با روش های دیگر.
 • زمان کمتری برای قرار گرفتن پیوندها در محیط بیرون و کاهش احتمال آسیب به آنها.
 • کاهش خطای ناشی از جراحی به دلیل روش انجام فرآیند کشیدن گرافت
 • گزیده ای از فولیکول های برداشته شده از مقاوم ترین محل در بین قوی ترین پیوندها.

معایب روش FUT

 • باقی ماندن اسکار نواری در محل برداشتن،
 • ماهیت تهاجمی عمل و دوره نقاهت طولانی.
 • نیاز به مراقبت دقیق تر به دلیل اندازه بزرگتر زخم.
 • ممنوعیت ورزش و فعالیت های سنگین حداقل تا دو ماه پس از کاشت.
 • عدم امکان کاشت FUT برای افرادی با پوست سفت
 • عدم امکان برداشت پیوند از قسمت پایین گردن، بدن یا صورت.
 • برای ورزشکاران و کسانی که دچار زخم های گوشتی می شوند نامناسب است.

 

کاشت مو به روش FIT

در گذشته برای کاشت مو ابتدا باید نواری را از قسمت بانک مو جدا می کردند که این کار باعث ایجاد زخم هایی در ناحیه پشت می گردید. برداشتن نوار برای جداسازی گرافت ها در واقع در روش FUT انجام می گردیده است. اما در روش FIT برداشت گرافت ها یا همان فولیکول های مو به شکل دیگری انجام می ‌گردد. در این روش برداشت به صورت دانه دانه یا واحدی انجام خواهد شد.

بهتر است بدانید تا قبل از ابداع روش FIT کاشت مو در اصفهان به صورت دسته ایی انجام می گرفت. یعنی در محلی که دچار ریزش مو شده بود یک دست فولیکول که حدود ۱۰ تا ۱۲ تایی بود را جایگزینی می کردند. این کار را می توان شبیه جاگذاری موی عروسک دانست. به همین دلیل بود که موها به صورت غیر طبیعی رشد می کرد و بسیاری از متقاضیان کاشت از انجام آن منصرف می گردیدند. زیرا تصور می کردند که ایجاد زخم های گوشتی و زشت شدن سرشان به زحمتش نمی ارزد. به همین دلیل بود که از روش FIT برای کاشت مو استفاده شد. 

کاشت مو در اصفهان در کلینیک زیبایی نیلا با حرفه ای ترین تیم کاشت مو

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT مشابه روش FIT است، با این تفاوت که فولیکول‌ها با استفاده از ابزارهای جدید و خودکار برداشته می‌شوند و از آنجایی که نتایج طبیعی می‌دهد، بسیاری از افراد مایل به انجام آن هستند. . روش ها روز به روز بهتر می شوند. مهم ترین تکنیک SUT این است که کمترین آسیب به فولیکول ها وارد می شود و اگر تراکم مو در بانک مو خوب و کافی باشد، امکان برداشتن بیش از 14000 فولیکول برای پیوند وجود خواهد داشت.

کاشت مو به روش SUT یک روش کم تهاجمی است، دوره نقاهت این روش بسیار کوتاه است و سوراخ های ایجاد شده طی یک تا دو هفته بهبود می یابند و جای زخم و اسکار در ناحیه باقی می ماند. این تکنیک آنقدر پیشرفته و کامل است که می تواند تمام معایب روش های قبلی را برطرف کند. لازم به ذکر است که کاشت مو در اصفهان به روش SUT نسبت به روش های FIT و FUT هزینه بیشتری دارد.

مزایای کاشت SUT

 • دارای تمامی مزیت های روش FIT
 • سرعت بیشتر و کاهش آسیب به پیوندها
 • امکان کاشت در یک جلسه و رسیدن به تراکم بالا

 

معایب کاشت SUT

 • هزینه بالاتر در مقایسه با روش های FUT و FIT
 • کاشت مو با این روش بستگی به مهارت جراح دارد و اگر مهارت کافی نباشد درصد صدمات بیشتر می شود.

 

کاشت مو به روش میکروگرافت

در کاشت مو به روش میکروگرافت، فولیکول‌ها با استفاده از نگهدارنده‌های مخصوص و برقی برداشته می‌شوند، در نتیجه میزان خطای انسانی کاهش می‌یابد، علاوه بر این که هیچ جای زخم و اسکاری باقی نمی‌ماند و مراحل جراحی نیز سریع‌تر انجام می‌شود.

کاشت مو با میکروگرافت یکی از دقیق ترین روش های کاشت است که در آن می توان انواع گرافت های تک تا 5 مو را بدون دردسر و بافت های اضافی پوست برداشت. در این روش از میکروموتورهای تمام اتوماتیک استفاده می شود که سری آن ها قابل تنظیم است. در نتیجه می توان انواع گرافت ها را برداشت تا نتایج کاشت مو کاملا طبیعی شود.

مزایای کاشت میکروگرافت

 • امکان برداشت بیشتر گرافت در یک جلسه نسبت به روش های SUT و FUE.
 • امکان برداشت گرافت موی تک یا دوتایی برای کاشت در خط رشد.
 • تراکم بیشتر موهای کاشته شده به دلیل استفاده از میکروموتورها.
 • کاهش آسیب گرافت ها و افزایش سرعت عمل جراح در زمان کاشت.
 • حل قطعی مشکل اسکار و نکروز
 • رشد سریعتر و گرفتن زودتر نتیجه کاشت مو نسبت به روشهای دیگر به دلیل استفاده از تکنیک سلولهای بنیادی.
 • افزایش سرعت کاشت مو و در نتیجه کاشت گرافت های سالم تر.

 

معایب کاشت میکروگرافت

 • نیاز به دقت و صبر بسیار بالا در حین جراحی.
 • امکان نیاز به کاشت مو در بیش از یک جلسه برای رسیدن به تراکم مطلوب

 

کاشت مو در اصفهان به روش Micro FIT

در کاشت مو Micro FIT از دستگاه های بسیار دقیق و ظریف بر اساس روش FIT استفاده می شود که به این معنی است که فولیکول ها به صورت جداگانه از ناحیه بانک مو برداشته می شوند. مراحل این روش نیز شامل برداشت فولیکول، آماده سازی و پیوند در ناحیه گیرنده است و تنها تفاوت آن نسبت به روش های قبلی در ابزارهای مورد استفاده در حین جراحی است. به عنوان مثال، در این روش از ایمپلنت های مینیاتوری استفاده می شود که می توانند سوراخ هایی با اندازه های مختلف ایجاد کنند، به علاوه نیازی به استفاده از ابزار جراحی برای استخراج فولیکول ها نیست.

کاشت مو به روش Micro FIT روشی کم تهاجمی و بسیار ایمن محسوب می شود و از آنجایی که سوراخ های بسیار ریز ایجاد می شود، نیازی به بخیه نیست و جای زخم و اسکار ایجاد نخواهد شد. دوره نقاهت بسیار کوتاه است و فرد پس از مدتی بدون هیچ عارضه ای قادر به انجام ورزش و فعالیت های بدنی خواهد بود. تنها محدودیت این روش سرعت عمل های جراحی است، به طوری که پیوند فولیکول ها زمان بیشتری می برد، بنابراین احتمال آسیب به فولیکول ها نیز بیشتر خواهد بود.

کاشت مو Micro FIT یکی از جدیدترین روش های کاشت مو است که از ابزارهای بسیار دقیق و ظریفی برای برداشت گرافت استفاده می کند. دستگاه مورد استفاده در این روش یک ایمپلنت مینیاتوری است که می تواند سوراخ های بسیار کوچکی به قطر 0.6 تا 0.9 میلی متر ایجاد کند. به این ترتیب امکان برداشت پیوند موی تک یا دوتایی وجود دارد. با توجه به تکنیک خاصی که برای برداشت و نگهداری فولیکول های استخراج شده در محلول مخصوص استفاده می شود، احتمال آسیب دیدن گرافت ها بسیار کم و تراکم موهای کاشته شده بالا خواهد بود.

مزایای ایمپلنت Micro FIT

 • ابزار بسیار دقیق و قابل تنظیم برای برداشت پیوند.
 • امکان گرفتن گرافت های ظریف و تک رشته های مو برای طبیعی تر کردن خط رشد.
 • امکان از بین بردن موهای بدن،
 • مناسب برای افرادی که ریزش موی ناحیه ای و جزئی دارند.
 • سرعت بالاتر برداشت پیوند.

 

معایب ایمپلنت MicroFIT

 • عدم امکان کاشت با روش MicroFIT برای افرادی که بانک موی ضعیفی دارند.
 • نیاز به دو جلسه کاشت متوالی برای رسیدن به تراکم مناسب.

 

کاشت موی ترکیبی

در این روش همانطور که از نامش پیداست از ترکیب روش های FIT و FUT استفاده می شود و در واقع افرادی که بانک موی خوبی دارند و میزان خالی بودن سر در ناحیه گیرنده آنها کم است می توانند از مزایای این روش بهره مند شوند. زیرا تراکم موهای کاشته شده در این روش بسیار بالا خواهد بود. به طور کلی می توان گفت در صورت نیاز به بیش از 4000 پیوند مو از این روش استفاده می شود که مقرون به صرفه است و در مدت زمان کوتاه تری قابل انجام است.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که از آنجایی که اکثر گرافت ها به روش FUT برداشته می شوند، جای زخم و اسکار در ناحیه بانک مو باقی می ماند، البته با اقدامات درمانی موجود می توان این مشکل را برطرف کرد. دارد. کاشت موی ترکیبی یکی از بهترین روش ها برای افرادی است که قسمت زیادی از موهای خود را از دست داده اند و می خواهند موهایی با تراکم بالا داشته باشند.

در کاشت ترکیبی، روش های FUT و FIT ترکیب می شوند. در واقع بخشی از گرافت های مورد نیاز از طریق FUT و برخی از آنها به روش FIT برداشته می شود. در تکنیک برداشت ترکیبی، برداشت نواری کار اصلی است و بخش بزرگی از پیوندها را تامین می‌کند. اما برای افزایش تراکم و بهبود نتایج از روش FUT نیز استفاده می شود.

مزایای کاشت موی ترکیبی

 • کیفیت بالای پیوندهای برداشت شده،
 • امکان ایجاد تراکم بالا و پوشش مناطق خالی بزرگ،
 • سایر مزایای پیشنهادی برای روش های FUT و FIT.

 

معایب کاشت موی ترکیبی

 • عدم امکان استفاده برای افرادی که قبلا پیوند انجام داده اند و بانک موی آنها آسیب دیده است.
 • تهاجمی بودن این روش به دلیل برداشتن نوار و نیاز به بخیه و استراحت طولانی مدت است.

 

کاشت مو فوق ترکیبی

کاشت موی فوق ترکیبی امکان حذف همزمان مو با استفاده از دو تکنیک FUT و BH را برای افرادی که ریزش موی شدید دارند را ارائه می دهد. روش فوق ترکیبی با روش ترکیبی در ناحیه اهدا کننده می باشد به این صورت که در روش سوپر ترکیبی از موهای بدن مانند قفسه سینه و زیر ریش استفاده می شود و امکان برداشت 5000 گرافت مو وجود دارد. مراحل کاشت مو در اصفهان در روش فوق ترکیبی به این صورت است که ابتدا یک برش نواری در پشت سر به روش FUT انجام می شود سپس روش BHT در همان روز یا در جلسات بعدی اعمال می شود. آنها بانک موی کافی در پشت و کناره‌های سر دارند و می‌خواهند در برخی نواحی تراکم موی بیشتری داشته باشند، همچنین می‌توانند از ناحیه سینه و ریش پیوند مو داشته باشند.

کاشت مو BHT

روش DHI تنها روش مدرن کاشت مو نیست. روش های زیادی برای کاشت مو ابداع شده است که هر کدام مزایای خاصی دارند. تکنیک برداشت گرافت‌ها در این روش شبیه به کاشت مو به روش FUE است و تنها در جزئیات فنی تفاوت دارد. این روش بر اساس برداشت مو از نواحی اهداکننده به جز نواحی اطراف سر است. معمولاً ناحیه اهداکننده مو در این مورد شکم و سینه است. بزرگترین محدودیتی که این روش با آن مواجه است، نیاز به مطابقت با انواع موی ناحیه اهداکننده و گیرنده است.

مزایای کاشت BHT

 • امکان ترکیب با سایر روش های کاشت
 • بهبود تراکم موهای کاشته شده
 • مناسب برای افرادی که بانک موی ضعیف تری دارند

 

معایب کاشت BHT

 • موها باید در فاز مناسب باشند تا پس از کاشت به مرحله رشد برسند.
 • تفاوت بین موهای بدن و موهای سر باعث می شود که مو در سال های اول کمی شلخته و ناهموار به نظر برسد.

 

کاشت مو Super FUE

کاشت مو Super FUE در واقع همان FUE است که با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک و هوشمند انجام می شود. در این روش از تجهیزات مختلفی برای شناخت ساختار و نوع موی فرد استفاده می شود و تحلیل های دقیقی از وضعیت پوست سر وی انجام می شود. این به پزشک اجازه می دهد دستگاه ها را با توجه به عمق قرارگیری مو، ضخامت آنها، نوع پوست سر، میزان چربی و خشکی پوست و وضعیت خون رسانی دستگاه ها تنظیم کند تا تعداد دقیق پیوندها و آسیب بسیار کمتری به فولیکول های استخراج شده وارد شود.

مزایای کاشت Super FUE

 • تجزیه و تحلیل دقیق و اسکن پوست سر و موهای اهدایی،
 • استفاده از دستگاه های هوشمند و پیشرفته برای برداشت پیوند.
 • امکان تنظیم دقیق دستگاه استخراج با توجه به عمق ریشه و ضخامت مو.
 • نگهداری فولیکول های برداشت شده در شرایط خاص در فاصله بین استخراج و کاشت به منظور کاهش درصد آسیب به آنها.
 • حفظ خواب طبیعی و زاویه رشد مو.

 

معایب کاشت Super FUE

 • نیاز به تراشیدن تمام موهای فرد
 • امکان انتقال عفونت در فرآیند برداشت و کاشت پیوند
 • هزینه بسیار بالاتر از سایر روش های قبلی.

 

کاشت مو DHI

روش های FIT و FUT علیرغم موفقیت های فراوان، نقاط ضعفی نیز دارند. بزرگترین نقطه ضعفی که باعث می شود کاشت مو در برخی موارد با این روش ها با شکست مواجه شود، خطای انسانی است. به همین دلیل مهندسان پزشکی تصمیم گرفتند راه حلی اختراع کنند که در آن خطای انسانی به طور کامل از معادله حذف شود. این روش همانند روش DHI است. این روش بر اساس روش FUE می باشد و در آن هر دو مرحله حذف مو و کاشت به صورت خودکار و با کمک دستگاه انجام می شود. همچنین در این روش برخلاف دو روش دیگر، محل کاشت نیز همزمان با برداشت فولیکول ها آماده می شود. این روش برای کاندیدایی که الگوی ریزش موی آنها شبیه طاسی مدل مردانه یا نقطه ای است توصیه می شود.

اگر بخواهیم در مورد مزایا و معایب این روش صحبت کنیم باید مواردی را که در بسیاری از روش های کاشت مو مشترک است ذکر کنیم. با این وجود از مهم ترین مزایای این روش می توان به نکات زیر اشاره کرد.

 • خطر بسیار کم انتقال آلودگی یا آلودگی مناطق برداشت و کاشت
 • درصد موفقیت بیشتر در موهای کاشته شده که بیش از 90 درصد است.

 

همچنین باید به معایب زیر اشاره کرد:

 • هزینه بالای این روش نسبت به روش های دیگر
 • سرعت کمتر برای انتقال پیوندها
 • عوارض جانبی خفیف مانند تحریک پوست سر

 

کاشت موی Sapphire FUE

کاشت موی Sapphire FUE یکی دیگر از روش های جدید کاشت است که در آن از ابزارهای پیشرفته برای برداشت فولیکول ها استفاده می شود. تفاوت اصلی Sapphire FUE با سایر روش های کاشت نه تنها در مرحله برداشت، بلکه در مرحله قرار دادن گرافت ها در ناحیه گیرنده نیز می باشد.

در این روش از یک تیغه یاقوت بسیار ظریف برای برداشتن و کاشت فولیکول ها استفاده می شود. این تیغه هیچ آسیبی به پوست سر وارد نمی کند و البته از گرافت ها محافظت خواهد کرد. دقت بالای تیغه در زمان برداشت باعث می شود حجم کمتری از بافت های اضافی همراه با گرافت ها بیرون بیاید. در نتیجه احتمال رشد آنها افزایش می یابد.

مزایای کاشت Sapphire FUE

 • شکاف های بسیار ریز در محل کاشت و برداشت که از ایجاد اسکار و افزایش تراکم مو جلوگیری می کند.
 • استفاده از تیغه های یاقوت ضد باکتری که امکان انتقال عفونت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.
 • امکان کاشت بیشتر گرافت نسبت به روش های دیگر.

 

معایب کاشت Sapphire FUE

 • عدم امکان استفاده برای افراد دارای بانک موی ضعیف و ناحیه ریزش وسیع.
 • هزینه بالای کاشت مو.
 • برای رسیدن به تراکم مطلوب به بیش از یک جلسه کاشت نیاز دارید.

 

دوره نقاهت پس از جراحی کاشت مو

دوره نقاهت، نحوه گذراندن آن و مدت زمان بهبودی پس از کاشت مو بسیار مهم است. بسیاری از افراد دوره نقاهت را جدی نمی گیرند و سعی نمی کنند این دوران را به درستی سپری کنند، در حالی که نحوه گذراندن دوره نقاهت در نتیجه کاشت مو تاثیر بسزایی خواهد داشت. پوست سر بعد از عمل کاشت موی طبیعی بسیار ظریف و حساس است به همین دلیل ممکن است کمی احساس درد کنید که در این صورت متخصص کاشت مو برای شما مسکن تجویز می کند.

همچنین این احتمال وجود دارد که برای شما داروهای ضد التهابی و آنتی بیوتیک تجویز کند. علاوه بر این، برای مراقبت بیشتر و جلوگیری از آسیب به فولیکول ها، ممکن است مجبور شوید یک یا دو روز از بانداژ استفاده کنید. برای بازگشت به کار و استراحت عجله نکنید. اما اکثر افراد در عرض 2 تا 5 روز پس از عمل به محل کار خود باز می گردند و فعالیت خود را آغاز می کنند. به یاد داشته باشید که استراحت بیشتر و بهتر بر نتیجه نهایی تاثیر می گذارد، پس بهتر است دوران نقاهت را به خوبی سپری کنید.

مراحل کاشت مو

درست است که روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد اما در نهایت ماهیت و کلیت همه روش ها یکی است و تنها چیزی که روش ها را متمایز می کند نحوه برداشت فولیکول ها است. کاشت مو در سه مرحله انجام می شود:

برداشت یا استخراج فولیکول ها

ابتدا بی حسی موضعی تزریق می شود و پس از چند دقیقه که بی حسی اثر می کند، فولیکول های سالم از ناحیه بانک مو (پشت یا کناره های سر) برداشته می شود. برداشتن فولیکول را می توان به صورت واحد انجام داد، به طوری که هر واحد فولیکول به صورت دستی یا با استفاده از پانچ و ابزارهای دیگر برداشته می شود و یا به صورت نواری خواهد بود که در آن یک برش نواری در پشت بدن ایجاد می شود.

آماده سازی و نگهداری فولیکول ها

بعد از برداشت فولیکول ها زیر میکروسکوپ، گرافت ها داخل محلولی نگهداری می شوند تا برای پیوند در ناحیه گیرنده آماده شوند. این کار باعث می شود فولیکول ها تا زمان پیوند سالم باقی بمانند و بافت های اضافی از فولیکول جدا شوند.

کاشت گرافت

در مرحله آخر، پیوندها با ایجاد سوراخ های بسیار کوچک در نواحی تعیین شده کاشته می شوند. قطر سوراخ ها بسیار کم است و زخمی ایجاد نخواهد شد. در نهایت برش ها بخیه زده می شود و برای محافظت از بخیه ها و نواحی جراحی، پانسمان روی سر گذاشته می شود. در پایان برگه ای حاوی دستورالعمل و مراقبت های بعد از کاشت مو در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات متداول کاشت مو

آیا کاشت مو ضرر دارد؟

قبل از شروع کاشت مو، ماده بی حسی به پوست تزریق می شود و پس از چند دقیقه پوست کاملا بی حس می شود به طوری که فرد متوجه هیچ یک از اقدامات جراحی نمی شود و دردی احساس نمی کند. اثرات بیحسی تا چند ساعت پس از جراحی باقی می ماند و پس از آن مصرف مسکن های تجویز شده توسط پزشک می تواند درد احتمالی را کاهش دهد.

آیا برای کاشت مو محدودیت سنی وجود دارد؟

اگرچه گفته می شود کاشت مو محدودیت سنی ندارد، اما این عمل جراحی باید زمانی انجام شود که روند ریزش مو متوقف شده باشد. از آنجایی که روند ریزش مو معمولا از دهه بیست شروع می شود و تا سی سالگی ادامه می یابد، توصیه می شود پس از سی سالگی کاشت مو انجام شود تا نتایج ایده آل تری حاصل شود.

آیا کاشت مو نیاز به ترمیم دارد یا دائمی است؟

فولیکول هایی از پشت و کناره های سر انتخاب می شوند که در برابر ریزش مو مقاوم بوده و به رشد خود ادامه می دهند، بنابراین کاشت مو نتایج دائمی به همراه خواهد داشت. اگر متوجه ریزش مو در برخی نواحی شدید، حتما با پزشک خود در مورد مصرف مکمل ها یا سایر درمان های پزشکی مشورت کنید.