پی آر پی در اصفهان

پی آر پی در اصفهان یا پلاکت درمانی یکی از روش های درمانی کم تهاجم است که امروزه استفاده زیادی در درمان مشکلات پوست و مو دارد. پی آر پی به معنای پلاسمای غنی از پلاکت و معمولا به صورت تزریقی به وسیله ی سرنگ انجام میگیرد. در روش درمانی پی آر پی بعد از گرفتن خون از شما آن را در یک دستگاه به نام سانتریفیوژ قرار می دهند. در این دستگاه محلولی پر از پلاکت های خونی جدا می شود و پس از اصلاح شدن و زمانی که در بالاترین غلظت خود قرار دارد، دوباره به شما ( در ناحیه ای که مد نظر دارید ) تزریق می گردد. 

جهت رزرو نوبت و مشاوره رایگان انجام پی آر پی در اصفهان با ما تماس بگیرید.

معرفی پی آر پی و بررسی مزایای آن

خون بدن از دو بخش هماتوکریت ( شامل گلبول سفید و قرمز و پلاکت ها) و پلاسما ( پروتئین ها و مواد معدنی و…) تشکیل شده است. در پی ار پی PRP خون شما گرفته شده، در دستگاهی به نام سانتریفیوژ قرارمیگیرد و بخش های مختلف آن از هم جدا می شوند و محلولی بدست می آید که غنی از پلاکت های خونی است. این محلول آماده سازی شده و سپس بوسیله سرنگ کشیده شده و در ناحیه ی تحت درمان تزریق می شود. پلاکت ها علاوه بر نقشی که در فرآیند بهبودی و ترمیم بافت ها دارند موجب تحریک کلاژن سازی و تشکیل عروق خونی جدید میشود. از کاربردهای پی ارپی به درمان ریزش مو ، استفاده ترکیبی هنگام کاشت مو و بعد از آن به جهت بهبود سریع زخمها و کمک به رشد موها ، در ترمیم بافت ها و بهبودی سریعتر آن ، کاهش التهابات مفاصل ، جوانسازی پوست ، رفع چین و چروک خشکی و ترک پوستی و … است.

دوره درمان پی آر پی به طور معمول بین دو الی سه بار تزریق به فاصله چهار تا شش هفته می باشد. کلینیک زیبایی نیلا حرفه‌ای‌ترین روش درمان پی آر پی در اصفهان را به شما ارائه می‌دهد.

پی آر پی

پی آر پی راه حل جوانسازی پوست و جلوگیری از ریزش مو

امروزه متخصصان پوست و زیبایی از روش های بسیاری برای جوانسازی پوست و رفع چین و چروک و مشکلات پوستی دیگر استفاده می کنند. ولی در میان آنها پی آر پی یا پلاکت درمانی سر و صدای زیادی راه انداخته است. آیا تا بحال در مورد این روش و چگونگی نحوه انجام آن چیزی شنیده اید؟ آیا می دانید که پلاکت درمانی یا PRP تا چه حد موثر می باشد؟ از اینکه چه خطرها و عوارضی را به دنبال دارد، مطلع هستید؟ می دانیم که پذیرفتن یک روش جدید درمانی همیشه سخت و تا حدی گیج کننده است. شک و تردید هایی که در هنگام انتخاب یک تکنیک جدید با آنها روبرو می شوید، دیوانه کننده می باشند. این موضوع که آیا این روش موثر واقع می شود یا نه و یا آیا بعد از دوره درمان به وضعیت قبلی و یا حتی بدتر از آن باز گردید، می توانند ذهن شما را به خود مشغول کنند. برای رهایی یافتن از این شک و تردید ها و برای اینکه بتوانید این دروش درمانی را بیشتر بشناسید و تصمیم گیری را برای خود راحت تر کنید، قطعا به یک راهنمایی کامل نیاز دارید. نگران نباشید ما کامل ترین راهنمایی را در اختیارتان قرار می دهیم.

جهت مشاروه رایگان با ما تماس بگیرید.

پی آر پی

پی آر پی ( PRP ) چیست؟

فقط کافی است چند سالی از عمرتان بگذرد تا کم کم تغییراتی را در پوست خود مشاهده کنید. شاید در برخی مواقع با نگاه کردن خود در آینه و توجه به جزئیات این تغییرات تا حدی ناچیز و کم اهمیت به نظر برسند. ولی آیا شما همیشه خوش شانس باقی می مانید؟ قطعا نه! هر چه بیشتر از سن ما میگذرد و پیرتر می شویم، با فاجعه های زیادی روبرو می شویم که تغییرات در پوست یکی از آنها می باشد. ولی چاره چیست؟ پی آر پی یک تکنیک درمانی و موثر بوده که توانسته است توجه بسیاری را به خود جلب نماید. ولی واقعا چه چیزی در روش پلاکت درمانی خاص و ویژه است و آن را از سایر روش هایی زیبایی دیگر متمایز می کند؟ مهم ترین دلیل تمایز این روش با روش های دیگر این است که شما در این  تکنیک درمانگر خودتان هستید.

کلینیک زیبایی نیلا مجهزترین مرکز پی آر پی در اصفهان

نحوه درمان با PRP در اصفهان

در پلاکت درمانی خود شما بیشترین نقش را در جوانسازی و زیبایی پوست دارید. چگونه؟ پی آر پی PRP را می توانید با نام پلاسمای غنی از پلاکت نیز بشناسید. گاهی اوقات از این روش درمانی با نام صورت خون آشام نیز باد می شود. اگر بخواهیم این روش را به صورت کاملا ساده توصیف کنیم، باید بگوییم که خون شما به دو قسمت هماتوکریت ( شامل پلاکت، گلبول قرمز و سفید ) و پلاسما تقسیم می شود. در روش درمانی پی آر پی بعد از گرفتن خون از شما آن را در یک دستگاه به نام سانتریفیوژ قرار می دهند. در این دستگاه محلولی پر از پلاکت های خونی جدا می شود و پس از اصلاح شدن و زمانی که در بالاترین غلظت خود قرار دارد، دوباره به شما ( در ناحیه ای که مد نظر دارید ) تزریق می گردد.

چرا باید از پلاکت برای درمان استفاده شود؟

سربازهای اصلی خون شما، پلاکت ها هستند. یعنی زمانی که زخمی می شوید پلاکت ها اولین اقدام را برای ایجاد یک لخته خون و جلوگیری از خونریزی انجام می دهند. اما علاوه بر آن، پلاکت ها مواد معدنی و پروتئین های زیادی را با خود می کنند که معمولا به آنها فاکتورهای رشد نیز گفته می شود. به همین دلیل پلاکت ها برای بهبود رشد موها و بافت ها ضروری هستند. عملکرد پلاکت در درمان بسیاری از مشکلات بی پایان است. پلاکت می تواند روند بهبودی را سریع کند، التهاب را کاهش دهد و همچنین کلاژن و الاستین را برای رشد تشویق نماید.

پی آر پی چه چیزی را درمان می کند؟

حالا که با چگونگی انجام پلاکت درمانی یا همان PRP آشنا شدیم و همچنین اهمیت پلاکت را مورد بررسی قرار دادیم، وقت آن رسیده است تا به معرفی موارد استفاده از آن را بپردازیم. درمان ریزش مو، بهبود و تسریع روند ترمیم بافت ها، کاهش التهابات مفاصل، جوانسازی و زیبایی پوست، رفع چین و چروک و ضد پیری، رفع خشکی و ترک های پوستی، رفع و بهبود افتادگی پوست، کاهش اسکارهای آکنه و …. از جمله کاربردهای پی آر پی به حساب می آیند. پلاکت درمانی نه تنها برای رشد مو موثر است بله به صورت ترکیبی نیز هنگام کاشت مو و بعد از آن ( در جهت بهبود زخم ها و کمک به رشد مو ) مورد استفاده قرار می گیرد.

prp در اصفهان

چرا باید به سراغ پی آر پی رفت؟

چرا باید پلاکت درمانی را انتخاب کنیم؟ شاید این سوال بسیاری از شما باشد. این تکنیک درمانی مزایایی دارد می توانند شما را به سمت انتخاب آن بکشانند. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جوانسازی کامل پوست را فراهم می سازد.
 • به درمان مناطق حساس و صعب العبور می پردازد.
 • یک نوع طبیعی از لوازم آرایشی تزریقی می باشد.
 • یک تکنیک درمانی کم تهاجم محسوب می شود.
 • نسبت به بسیاری از روش های دیگر ایمن تر است.
 • نتایج آن طولانی مدت هستند.
پی آر پی اصفهان

 پی آر پی PRP برای چه کسانی بی خطر است؟

به طور کلی تمامی افراد در صورت سالم بودن و نداشتن هیچ گونه مشکل خاصی می توانند پلاکت درمانی را امتحان کنند و مطمئن باشند که هیچ خطری آنها را تهدید نمی کند. ولی افرادی که دارای یکی از شرایط پزشکی زیر هستند، باید حتما از انجام روش پی آر پی خودداری کنند:

 • هپاتیت C
 • ایدز یا HIV
 • هر نوع سرطان خون
 • بیماری قلبی عروقی ( افرادی که رقیق کننده خود مصرف می کنند )
 • سرطان پوست ( در ناحیه ای که نیاز به درمان دارد )

پی آر پی صورت

جوانسازی صورت با PRP به طور طبیعی تولید کلاژن بدن شما را تحریک می کند و حدود سه ماه طول می کشد تا حداکثر بازسازی کلاژن اتفاق بیفتد. اکثر بیماران در ماه اول پس از درمان متوجه بهبود بافت پوست خود می شوند. توصیه می شود 2-3 درمان با فواصل 6 تا 8 هفته انجام شود. نتایج جوان‌سازی PRP طولانی‌مدت است و اکثر بیماران درمان‌های یادآور را در یک سال دریافت می‌کنند تا تولید کلاژن را بیشتر تحریک کنند و جوان‌سازی صورت را ادامه دهند. برای بهبود فوری تر، می توانیم فواید جوانسازی صورت PRP را با بوتاکس، تزریق ژل، تزریق چربی، میکرونیدلینگ و لایه برداری پوست با لیزر ترکیب کنیم.

جوانسازی صورت PRP حدود یک ساعت طول می کشد. کرم بی حس کننده موضعی ممکن است 1 ساعت قبل از درمان در ناحیه درمان اعمال شود تا ناراحتی در طول عمل به حداقل برسد. در مرحله بعد، 1 تا 4 ویال خون گرفته می شود و سانتریفیوژ می شود تا لایه ای از سلول های غلیظ پلاسما، پلاکت ها و فاکتورهای رشد جدا شود. سپس این لایه استخراج شده و با استفاده از سوزن های بسیار ظریف به پوست تزریق می شود. بیماران معمولاً در طول عمل دچار گزش خفیف می شوند. تزریق پی آر پی به طور مستقیم به بافت به بدن شما اجازه می دهد تا تمام مزایای پلاسمای غنی از پلاکت استخراج شده شما را جذب کند و به طور کامل از آن استفاده کند.

پی آر پی مو

پی آر پی در اصفهان برای مو به آزادسازی طولانی مدت فاکتورهای رشد پلاکتی اجازه می دهد که سلول های بنیادی را تحریک کرده و بقا و رشد سلول های فولیکول مو را طولانی تر کند. این عوامل با هم ترکیب می شوند و فاز رشد مو را طولانی می کنند و در عین حال مرحله ریختن مو را کوتاه می کنند. نتایج افزایش ضخامت مو و بقای فولیکول مو است. نشان داده شده است که این روش برای آلوپسی آندروژنیک (نازک شدن موی مرتبط با سن) مفید است.

چند ویال خون، معمولاً 2 تا 4 عدد، از بیمار گرفته می‌شود و سپس سانتریفیوژ می‌شود تا سلول‌های غنی از پلاسما، پلاکت‌ها و فاکتورهای رشد جدا شوند. سپس این لایه استخراج شده و با استفاده از سوزن های بسیار ظریف به پوست تزریق می شود. بیماران معمولاً یک احساس سوزش خفیف را تجربه می کنند. از یک اسپری بی حس کننده ممکن است برای به حداقل رساندن بیشتر ناراحتی در طول فرآیند تزریق استفاده شود. یک سری از 3 درمان با فاصله 6-8 هفته توصیه می شود.

مراقبتهای قبل از انجام پی ار پی
 • سعی کنید قبل از انجام خون گیری به مقدار کافی آب بنوشید تا بدن هیدراته باشد.
 • استفاده از چربی ها و کافئین را چند روز قبل از جلسه پی آر پی خود کاهش دهید.
 • در رابطه با مکمل ها و داروهایی که استفاده می کنید قبل از انجام درمان حتما با پزشک مشورت نمائید.

 

ما در کلینیک زیبایی نیلا تمام نکات و مشاوره‌های لازم را در مورد انجام پی آر پی در اصفهان به شما ارائه خواهیم داد. 

مراقبتهای بعد از انجام پی ار پی
 • بعد از درمان پی ار پی تا چند ساعت پوست خود را لمس نکنید و مراقب انتقال آلودگی از ناحیه دست و هوا و … به ناحیه تزریق باشید.
 • تا 24 ساعت بعد از تزریق از محصولات آرایشی و بهداشتی در ناحیه درمان استفاده ننمائید، ممکن است پوست شما از چند روز تا یک هفته بعد از درمان حساس یا ملتهب باشد.
 • از قراردادن کمپرس گرم یا سرد در ناحیه خودداری نمائید.

نکته: در درمان پی آر پی به دلیل اینکه از پلاکت خون خود فرد استفاده میگردد معمولا عوارض جانبی بروز پیدا نمی کند و معمولا افراد بعد از انجام درمان می توانند به کارهای روزمره خود رسیدگی نمایند، عوارضی مانند حساسیت خارش و التهاب در موارد بسیار نادر ممکن است اتفاق بیفتد.

سوالات متداول درباره پی آر پی

درمان با پی آر پی چه مدت طول می کشد؟

به طور معمول پلاکت درمانی به 2 الی 3 بار تزریق در فاصله 4 تا 6 هفته ای نیاز دارد.

آیا PRP عوارض و خطراتی را به دنبال دارد؟

این روش می تواند با عوارضی مانند سرگیجه، حالت تهوع، خونریزی و درد در محل تزریق، آلرژی و یا عفونت همراه باشد.

نتایج تا چه مدت دوام می آورند؟

نتایج حاصل از پلاکت درمانی می توانند تا 18 ماه دوام داشته باشند.