جوانسازی, زیبایی

مقایسه اندولیفت و هایفوتراپی

مقایسه اندولیفت و هایفوتراپی

اندولیفت بهتر است یا هایفوتراپی؟

هر دو روش برای لیفت کردن و سفت شدن پوست برای کلاژن سازی و همچنین از بین بردن چربی های موضعی کاربرد دارند. همچنین باعث کاهش چین و چروک میشوند. درباره مقایسه اندولیفت و هایفوتراپی و تفاوت دیگری که این دو روش با هم دارند میتوان گفت که هایفو برای رفع افتادگی‌های سبک و برای سنین پایینتر بین 25 تا 35 سال بکار می‌رود، ولی از اندولیفت برای رفع افتادگی‌های سنگین و سنین بالاتر بین 30 تا 60 سال استفاده می‌شود.

اندولیفت چیست؟

اندولیفت یک روش زیبایی غیر جراحی است که از لیزر دایود 1470 برای سفت کردن پوست و لیفت صورت استفاده می کند. این روش با استفاده از یک دستگاه انجام می شود که فیبرهای نوری نازکی را به پوست وارد می کند. این فیبرها انرژی مادون قرمز را به بافت های زیر پوست ساطع می کنند. انرژی مادون قرمز باعث گرم شدن بافت ها می شود که این گرما باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین جدید می شود. کلاژن و الاستین پروتئین هایی هستند که به سفت شدن و جوانی پوست کمک می کنند.

اندولیفت می تواند برای درمان افتادگی پوست در صورت، گردن، غبغب و سایر نواحی بدن استفاده شود. این روش برای افراد بالای 18 سال که پوستی شل و افتاده دارند مناسب است. اندولیفت یک روش نسبتاً ایمن است که عوارض جانبی کمی دارد. شایع ترین عوارض جانبی اندولیفت شامل قرمزی، تورم و کبودی خفیف است. این عوارض جانبی معمولاً طی چند روز برطرف می شوند. نتایج اندولیفت معمولاً طی چند ماه پس از درمان قابل مشاهده است. نتایج درمان می تواند تا پنج سال ماندگار باشد.

همانطور که گفته شد، اندولیفت یک روش موثر برای سفت کردن پوست و لیفت صورت است که عوارض جانبی کمی دارد. این روش برای افرادی که به دنبال یک روش غیر جراحی برای جوانسازی پوست خود هستند گزینه مناسبی است. اندولیفت برای زیر چشم و همینطور اندولیفت غبغب نیز قابل انجام است.

هایفوتراپی جیست؟

هایفوتراپی (HIFU) یک روش زیبایی غیرجراحی است که از امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا برای سفت کردن و لیفت پوست استفاده می کند. این روش با استفاده از یک دستگاه دستی انجام می شود که امواج فراصوت را به بافت های زیر پوست ساطع می کند. امواج فراصوت باعث گرم شدن بافت ها می شود که این گرما باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین جدید می شود. کلاژن و الاستین پروتئین هایی هستند که به سفت شدن و جوانی پوست کمک می کنند.

هایفوتراپی می تواند برای درمان افتادگی پوست در صورت، گردن، غبغب و سایر نواحی بدن استفاده شود. این روش برای افراد بالای 18 سال که پوستی شل و چین و چروک سطحی دارند مناسب است. هایفوتراپی یک روش نسبتاً ایمن است که عوارض جانبی کمی دارد. شایع ترین عوارض جانبی هایفوتراپی شامل قرمزی، تورم و کبودی خفیف است. این عوارض جانبی معمولاً طی چند روز برطرف می شوند. برای ماندگاری هایفوتراپی نیاز است که هر 6 ماه یکبار تکرار شود.

مقایسه روش انجام اندولیفت و هایفوتراپی

اندولیفت به کمک ترکیبی از لیزر به پوست انرژی می‌رساند تا تاثیرات زیر را داشته باشد:

 1. ایجاد تنش در پوست: اندولیفت سبب تنش در پوست میشود که باعث جوان‌تر شدن و تقویت پوست می‌شود.
 2. افزایش تولید کلاژن: این فرآیند به تحریک سلول‌های پوستی منجر می‌شود تا بیشترین کلاژن را تولید کنند و پوست را شفاف و جوان‌تر می‌کند.
 3. کاهش چین و چروک ها: اندولیفت به عنوان یک راه حل غیرجراحی برای کاهش چروک‌ها و چین‌های پوست صورت و گردن شناخته می‌شود.
 4. بهبود تناسب و شکل دهی: این فرآیند می‌تواند سبب بهبود تناسب و شکل دهی چهره و گردن شود.
 5. تاثیر بیشتر: اندولیفت با امکان نفوذ و تابش لیزر بر زیر پوست تاثیرگذاری بیشتری نسبت به هایفوتراپی دارد.
 6. چربی سوزی: اندولیفت با تنظیمات انتخابی مد چربی سوزی قابلیت از بین چربی های غبغب، چربی های متوسط شکم و سلولیت های ران پا را دارد.

هایفوتراپی:

 1. تولید امواج هایفو: دستگاه هایفوتراپی امواج فرکانس بالا و متمرکز اولتراسونیک تولید می‌کند.
 2. انتقال امواج به پوست: این امواج به مناطق مورد نظر روی پوست انتقال می‌یابند.
 3. تغییر شکل بافت‌ها: این امواج باعث انقباض و افزایش عملکرد بافت‌های پوستی می‌شوند. تغییر شکل بافت‌ها باعث تنظیم و شکل دهی پوست می‌شود.
 4. افزایش تولید کلاژن: یکی از اثرات اصلی هایفوتراپی افزایش تولید کلاژن در پوست است. این کلاژن اضافی باعث تقویت و جوان‌تر شدن پوست می‌شود.

هایفوتراپی یک روش غیرجراحی و غیرتهاجمی است، بهبود سریعتر نسبت به جراحی‌های پوستی سنتی، افزایش تولید کلاژن، کاهش چین و چروک ها، نداشتن نیاز به مراقبت‌های پس از عمل از مزایای ان است. با این حال، تاثیرات هایفوتراپی نیاز به جلسات تکمیلی دارد و نتایج ممکن است برای هر فرد متفاوت باشند.

مقایسه مزایای اندولیفت و هایفوتراپی

اندولیفت

اندولیفت یک روش جدید در زمینه جراحی پوست و زیبایی است که مزایای متعددی دارد. می‌توان به برخی از مزایای این فرآیند اشاره کرد:

 1. غیرجراحی بودن: یکی از مزایای اصلی اندولیفت این است که یک روش غیرجراحی است. این موضوع به معنای عدم نیاز به برش پوست، بخیه‌ها و همچنین مراقبت‌های پس از عمل است. این روش به بیماران امکان می‌دهد که به سرعت به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.
 2. کوتاه مدت است: فرآیند اندولیفت معمولاً 60 تا 90 دقیقه طول می‌کشد، بنابراین نیاز به زمان طولانی جراحی ندارید.
 3. نتایج سریع: بعد از انجام اندولیفت، برخی از تغییرات در پوست به سرعت مشاهده می‌شوند و نتایج بنهایی تا 6 ماه بعد از انجام قابل مشاهده است.
 4. کمترین مشکلات پس از عمل: زمان بازیابی پس از عمل در اندولیفت کمتر از جراحی‌های پوستی سنتی است.بنابراین با توجه به زمان انجام کار و زمان بهبودی فرد مشکلات کمی خواهد داشت.
 5. کاهش چین و چروک ها: اندولیفت بعنوان جدیدترین روش لیفت غیرجراحی می‌تواند به بهبود چروک‌ها، چین‌های پوست و کیفیت پوست کمک کند.
 6. افزایش تولید کلاژن: این فرآیند تحریک سلول‌های پوستی به منظور تولید بیشتر کلاژن به دنبال دارد. این کلاژن اضافی باعث تقویت و جوان‌تر شدن پوست می‌شود.
 7. روشی مطمئن: اندولیفت توسط پزشکان متخصص و با تجربه انجام می‌شود، بنابراین بیماران می‌توانند با اطمینان این روش آسان را برای زیبایی بیشتر امتحان کنند.

هایفوتراپی

هایفوتراپی دارای مزایای متعددی است که به عنوان یک روش زیبایی و جوان‌سازی پوست مورد توجه قرار می‌گیرد. برخی از مزایای این روش شامل موارد زیر می‌شود:

 1. غیرجراحی بودن: هایفوتراپی یک روش غیرجراحی است و بدون نیاز به برش پوست یا بخیه‌ها انجام می‌شود.
 2. بازیابی سریع: بیماران معمولاً پس از هایفوتراپی به سرعت به فعالیت‌های روزمره خود بازمی‌گردند. زمان بازیابی پس از عمل در مقایسه با جراحی‌های پوستی سنتی به طور قابل توجهی کمتر است.
 3. افزایش تولید کلاژن: هایفوتراپی به افزایش تولید کلاژن در پوست می‌پردازد. این کلاژن اضافی باعث تقویت و جوان‌تر شدن پوست می‌شود.
 4. کاهش چین و چروک ها: این روش به عنوان یک راه حل برای کاهش چروک‌ها، چین‌ها و علائم پیری سطحی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 5. نداشتن مراقبت‌های شدید: پس از هایفوتراپی، ممکن است پوست حساسیت نشان دهد، اما نیاز به مراقبت‌های پس از عمل به صورت شدید نیست.

روش اندولیفت بهتر است یا هایفوتراپی؟

انتخاب بین هایفوتراپی و روش اندولیفت (Endolift) برای جوان‌سازی پوست به نوع پوست، نیازهای فرد و توصیه پزشکتان بستگی دارد. هریک از این روش‌ها مزایا و محدودیت‌های خود را دارند. برای تصمیم‌گیری بهتر، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا نیازهای خاص شما را برای جوان‌سازی پوست مورد بررسی قرار دهد.

اندولیفت و هایفوتراپی هر دو روش های زیبایی غیرجراحی هستند که برای سفت کردن پوست و لیفت صورت استفاده می شوند. هر دو روش مزایا و معایبی دارند که باید در هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه کدام روش برای شما مناسب است، در نظر گرفته شوند.

اندولیفت از انرژی لیزر دایود برای گرم کردن بافت های زیر پوست استفاده می کند. این گرما باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین جدید می شود. اندولیفت می تواند برای درمان افتادگی پوست در صورت، گردن، غبغب و سایر نواحی بدن استفاده شود.

هایفوتراپی از امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا برای گرم کردن بافت های زیر پوست استفاده می کند. این گرما نیز باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین جدید می شود. هایفوتراپی می تواند برای درمان افتادگی پوست در صورت، گردن، غبغب و سایر نواحی بدن استفاده شود. انرژی هایفوتراپی ضعیف تر از لیزر اندولیفت است.

مقایسه اندولیفت و هایفوتراپی

ویژگیاندولیفتهایفوتراپی
نوع انرژیلیزر دایود طول موج 1470امواج فراصوت
عمق نفوذ3 تا 5 میلی متر1.5 تا 4.5 میلی متر
مدت زمان درمان60 تا 90 دقیقه30 تا 60 دقیقه
عوارض جانبیقرمزی، تورم، کبودی خفیفقرمزی، تورم، کبودی خفیف
نتایج قابل مشاهدهطی چند ماهطی چند ماه
ماندگاری نتایجتا پنج سالتا شش ماه
هزینهمتوسطمتوسط
کدام روش بهتر است؟

پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله سن، میزان افتادگی پوست، و بودجه شما.

 • اندولیفت برای افرادی که افتادگی پوست متوسط تا شدید دارند مناسب است.این روش نتایج قابل توجه تری نسبت به هایفوتراپی ارائه می دهد.
 • هایفوتراپی برای افرادی که افتادگی پوست خفیف تا متوسط دارند مناسب است.

در نهایت، تصمیم گیری در مورد اینکه کدام روش برای شما مناسب است، باید با مشورت با یک متخصص زیبایی انجام شود. جهت انجام اندولیفت در اصفهان با ما تماس بگیرید.

مقایسه معایب اندولیفت و هایفوتراپی

معایب اندولیفت

از عوارض اندولیفت می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • قرمزی
 • تورم
 • کبودی
 • سوزش یا خارش
 • احساس بی حسی

معایب هایفوتراپی

عوارض هایفوتراپی شامل موارد زیرند:

 • قرمز شدن پوست
 • ورم
 • احساس بی حسی
 • هایپر پیگمنتیشن

سوالات متداول درباره مقایسه اندولیفت و هایفوتراپی

تعداد جلسات اندولیفت و هایفو چقدر است؟

انجام هایفو برای یک الی دو بار در سال مجاز است اما لیزر اندولیفت می‌تواند 5 سال یکبار انجام شود.

آیا محدودیت سنی و جنسی اندولیفت و هایفو وجود دارد؟

بهتر است از 30 سالگی به بعد انجام شود، با این حال هایفوتراپی برای سنسن پایینتر و چین و چروک های کمتر و خفیف مناسب است و لیزر اندولیفت برای سن های بالاتر و چین و چروک های متوسط تا شدید.

قیمت اندولیفت و هایفو چقدر است؟

برای تعیین قیمت هر دو سرویس می توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *