بلفاروپلاستی در اصفهان

معرفی بلفاروپلاستی یا جراحی افتادگی پلک

جراحی بلفاروپلاستی یا افتادگی پلک یکی از پرطرفدار ترین جراحی های زیبایی ترمیمی محسوب می‌شود این عمل جراحی برای افرادی که  پلک افتاده و یا شلی دارند، بسیار مناسب میباشد ‌و ظاهر و بینایی آنها را بهبود می‌بخشد. اکثر متقاضیان این جراحی افراد مسن می باشند زیرا با افزایش سن ماهیچه های اطراف چشم ضعیف می شوند و پلک افتاده می شود.

همه ما تمایل به زیبایی و جوانی داریم. بنابراین طبیعی است که در جستجوی راهی برای جوان تر شدن چهره باشیم. جراحی پلک یا بلفاروپلاستی در اصفهان پروسه ‏ای است که طی آن پوست پلک بریده شده تا چربی‏ های اضافه برداشته شود. عمل بلفاروپلاستی باعث جمع شدن حجم چربی پشت پلک و باز شدن چین و چروک های اطراف چشم می شود که کمک به شادابی و جوانی چهره می کند.

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی در اصفهان یکی از پرطرفدارترین عمل های جراحی زیبایی، ترمیمی محسوب می‌شود. طی این جراحی، افتادگی پلک با استفاده از روش های مختلف حذف چربی ، ماهیچه و پوست اضافی به صورت دائمی از بین می‌رود و چشمان افراد بزرگ تر دیده می‌شود. اکثر زیباجویان و متقاضیان این عمل جراحی افراد مسن تر می باشند ،زیرا با بالا رفتن سن، ماهیچه های اطراف چشم ضعیف می‌شوند و در نتیجه پلک شما افتاده تر میشود. افتادگی پلک علاوه بر از بین بردن زیبایی ظاهری چشمان شما،  باعث کاهش دید نیز در برخی شرایط می شود.

بنابراین بلفاروپلاستی علاوه بر اینکه شما را جوانتر، زیباتر و شاداب تر نشان می‌دهد،  باعث از بین بردن مشکلات بینایی شما نیز می شود و زیبایی دو چندانی به چشمان شما می‌بخشد. بنابراین، بلفاروپلاستی تنها جنبه زیبایی ندارد و برای بسیاری از افراد باعث درمان نیز می‌شود.

این عمل جراحی بین دو الی سه ساعت به طول می انجامد و به صورت سرپایی و بدون بیهوشی انجام می‌شود. همچنین دوره نقاهت کوتاه مدتی دارد و با توجه به میزان افتادگی پلک و با توجه به بدن افراد مختلف، ورم و کبودی ها بین ۱۷ الی ۲۰ روز به طور کامل از بین می روند و تقریبا تمامی افراد بعد از دو هفته می تواند به زندگی عادی خود بازگردند.

 البته در برخی از افراد این جراحی همراه با لیفت پلک انجام می‌شود، جهت مشاوره رایگان بلفاروپلاستی در اصفهان با ما تماس بگیرید.

بایدها و نبایدهای بعد از انجام جراحی بلفاروپلاستی

 • بعد از انجام این عمل، به منظور کاهش تورم باید سر خود را بالاتر از بدن خود قرار دهید، بدین منظور می‌توانید از چندین بالشت استفاده کنید.
 • داروها و قطره های چشمی  را طبق دستور پزشک خود مصرف کنید و در صورت درد از داروهای مسکن مجاز استفاده کنید.
 • تا دو هفته از انجام ورزش هاي سنگین، استعمال دخانیات، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم بدون عینک دودی، استفاده از لنزهای چشمی بپرهیزید.
 • به منظور بهبودی سریعتر، می‌توانید از کمپرس آب سرد، قرص های بهبود دهنده زخم مانند آناهیل، و رژیم غذایی صحیح استفاده کنید.

 

سن مناسب انجام بلفاروپلاستی در اصفهان

از آن جایی که عمل افتادگی پلک جزو جراحی های سرپایی می باشد، بنابراین سن خاصی برای آن مشخص نشده است و  زیباجویان سالم  فاقد مشکل پزشکی و مشکلات جدی چشمی پس از ۱۸ سالگی می‌توانند اقدام به انجام این عمل بکنند و پزشکان با توجه به نیاز فرد تصمیم به جراحی و یا عدم جراحی او می گیرند . 

اما همانطور که پیشتر ذکر کردیم، از آنجایی که دلیل اصلی افتادگی پلک، افزایش سن می باشد، ۹۰ درصد متقاضیان این جراحی افراد بالای ۴۵ سال می باشند و ۱۰ درصد دیگر جوانانی می‌باشند که به صورت طبیعی پلک افتاده ای دارند. درست است که دلایل جراحی این افراد، با بیماران مسن متفاوت میباشد، اما به طور کلی هدف این جراحی برای همه افراد بهبود ظاهر چشم ها و رفع افتادگی پلک میباشد.

مزایای عمل بلفاروپلاستی

اگر شما جزو افرادی هستید که دچار پف زیر چشم، شلی و یا افتادگی پلک هستید و به فکر انجام جراحی بلفاروپلاستی هستید، بهتر است قبل از تصمیم گیری، مزایا و ریسک های این جراحی را بررسی کنید و سپس اقدام کنید.

جوانتر و شاداب تر دیده شدن

عمده ترین دلیل انجام عمل جراحی افتادگی پلک، افزایش زیبایی ظاهری میباشد. از آنجایی که با افزایش سن، کلاژن سازی پوست کاهش می‌یابد، اطراف چشم که نازک ترین پوست را دارد، خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و در نتیجه باعث افتادگی پوست می‌شود. یکی دیگر از دلایل افتادگی پلک، ضعیف شدن ماهیچه های اطراف چشم میباشد. این اتفاق منجر به کاهش اعتماد به نفس بسیاری از افراد می‌شود، زیرا چشم ها بیشترین تاثیر را در زیبایی دارند، و افتادگی پلک می‌تواند افراد را مسن تر و خسته تر نشان دهد.

 جراحی بلفاروپلاستی با حذف پوست و چربی های اضافی باعث رفع افتادگی پلک و در نتیجه بزرگ تر کردن چشم ها و شاداب تر نشان دادن آنها می‌شود، انجام جراحی پلک می تواند اعتماد به نفس افراد را بهبود بخشد و تعاملات اجتماعی را لذت بخش تر کند.

بهبود دید 

شلی و افتادگی پلک شدید می‌تواند دید بسیاری از افراد را محدود کند  و باعث ایجاد مشکلات بینایی برای آنها شود. 

اما عمل بلفاروپلاستی با حذف گوشت اضافه، درمان پف و ورم پلک‌ها و زیر چشم، دید این افراد را گسترده تر می‌کند و باعث می‌شود تا چشم ها در حالت مطلوب خود قرار بگیرند.

ایجاد تغییرات چشمگیر بدون بر جای گذاشتن جای زخم 

 جراحی افتادگی پلک تغییرات زیادی را در ظاهر افراد به وجود می‌آورد. اما از آنجایی که پوست اطراف چشم بسیار نازک است، بسیاری از افراد نگران جای زخم و بخیه پس از جراحی هستند، اما باید بگویم که با انجام جراحی پلک و مراقبتهای پس از آن، نگران برجای ماندن زخم و بخیه ها نباشید زیرا طی این جراحی، از روشهای استفاده می شود که کمترین آسیب به بافت پلک می رسد.

در عمل بلفارو، برش های پلک به گونه ای صورت می‌گیرند  که در چین های طبیعی پلک و یا در خط مژه شما پنهان می‌شوند و با استفاده از ترمیم کننده ها، خط آنها در طول زمان کاملا محو خواهند شد. البته توجه داشته باشید همه این موارد به مهارت پزشک شما نیز بستگی دارد، بنابراین در انتخاب پزشک خود بسیار دقت کنید.

نتایج دائمی 

بر خلاف روش های غیر جراحی جوان سازی پلک که نتایج کوتاه مدتی دارند، عمل بلفاروپلاستی در اصفهان، نتایج بلند مدتی را ایجاد می‌کنند. این جراحی از پیری پوست شما جلوگیری نمی‌کند اما از نتیجه آن تا سال های زیادی می‌توانید لذت ببرید.

ریسک های جراحی افتادگی پلک

علاوه بر مزایایی که ذکر شد، جراحی پلک ریسک هایی را نیز به دنبال دارد، اما احتمال این ریسک ها بسیار پایین می باشد و تا حد زیادی بستگی به پزشک انتخابی شما دارد، این عمل باید توسط پزشک های متخصص جراحی پلاستیک چشم انجام شوند.

از ریسک های جراحی افتادگی پلک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • مشکل در باز و بسته کردن چشم‌ها به دلیل فشار روی پلک
 • عفونت و خونریزی
 • خشکی و حساس شدن چشم ها
 • ایجاد زخم‌های ناشی از برش در پلک‌ها
 • احتمال آسیب دیدن عضلات زیر چشم در اثر تخلیه چربی اضافی پلک
 • ایجاد مشکلات بینایی

لذا مشورت با یک متخصص با سابقه در حوزه جراحی پلک امری ضروری جهت اقدام به این عمل زیبایی می باشد.

جراحی پلک

عوارض بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی در اصفهان به دلیل اینکه در حساس ترین ناحیه صورت انجام می گردد خطرات احتمالی متعددی نیز به همراه دارد.

 • مهم ترین عیب جراحی لیفت پلک به جای زخم و بخیه آن مربوط می شود.
 • همچنین به دلیل منطقه حساس پشت چشم ممکن است بینایی فرد دچار اختلال شود.
 • از دیگر عوارض جانبی بلفاروپلاستی می توان به خشکی چشم، خارش ناحیه اطراف چشم، آسیب به عضله پلک، ناتوانی در بستن چشم ها و پلک زدن اشاره کرد.
 • در انتخاب جراح خود بسیار نکته سنج و دقیق باشید. حتما نمونه کارهای قبلی را مشاهده کنید و با مشاوره و آگاهی تصمیم بگیرید. در صورتی که جراح  نتواند عمل را به خوبی به سرانجام برساند، افتادگی پلک، تاری دید و مسدود شدن دامنه دید را بدتر می کند.
 • همچنین اگر این عمل توسط پزشک متخصص انجام نشود موجب عوارضی مانند عدم توانایی بستن چشم، عفونت، خشکی چشم، خونریزی، غیر طبیعی شدن چشم و ضعف در بینایی می ‏گردد.
 • مانند تمام جراحی های زیبایی دیگر اگر عمل لیفت پلک در مرکز معتبر و محیطی استریل انجام نشود خطر ابتلا به عفونت را به دنبال دارد.
 • در صورت مشاهده هرگونه علائم و نشانه ‏های متغیر و متفاوت از موارد ذکر شده، حتما پزشک جراح خود را سریعا در جریان قرار بدهید تا از مشکلات احتمالی پیشگیری و برطرف شود.

 

آمادگی‌ های پیش از عمل جراحی زیبایی پلک

عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی در اصفهان نیز مانند هر عمل دیگر نیاز به آمادگی دارد پس در نظر داشته باشید که برای رسیدن به آمادگی کامل پیش از انجام عمل پلک بهتر است برخی نکات را به دقت به خاطر بسپارید زیرا می‌تواند در روند درمانی و بهبود شما نیز تأثیر گذار باشد. با توجه به اینکه عمل جراحی بلفاروپلاستی در ناحیه پلک‌ها و چشم انجام می‌شود پس بهتر است در هنگام عمل فردی به عنوان همراه شما حضور داشته باشد تا پس از ترخیص شما را تا منزل همراهی نماید، سعی کنید برای طول مدتی که در خانه به استراحت خواهید پرداخت پیش از عمل آمادگی داشته باشید. به طور مثال محل استراحت خود را به خوبی آماده و مشخص کرده و مواد غذایی که در زمان کوتاه‌تری آماده خواهند شد را در یخچال خود ذخیره کرده تا در مواقع لزوم از آن استفاده کنید.

سعی کنید تا در کنار محل استراحت خود همواره کمپرس سرد، گازهای استریل و قطره‌های چشمی وجود داشته باشید زیرا ممکن است مجبور شوید پانسمان خود را عوض کرده و یا به علت خشکی چشم از قطره‌های چشمی یا اشک مصنوعی استفاده کنید. جهت مشاوره بلفاروپلاستی در اصفهان با ما تماس بگیرید.

برای جلوگیری از عفونت و خونریزی در حین عمل جراحی و دوران نقاهت مصرف داروهای ضد التهاب و مکمل‌های گیاهی مانند آسپرین و وافارین را برای چند هفته متوقف کنید. مصرف آسپرین و مشتقات آن به دلیل اینکه به نوعی داروی جلوگیری از انعقاد خون هستند باعث می‌شود تا جریان خون رقیق تر شده و شدت بیشتری داشته باشد و همین موضوع باعث افزایش احتمال خون ریزی خواهد شد. 

سوالات متداول بلفاروپلاستی در اصفهان

بلفاروپلاستی چقدر ماندگار است؟

نتایج بلفاروپلاستی (جراحی پلک) عموما طولانی مدت است. غیر معمول نیست که طول عمر نتایج بین بیماران کمی متفاوت باشد، اما می توان انتظار داشت که نتایج جراحی پلک بالا حدود 5 تا 7 سال دوام داشته باشد و نتایج جراحی پلک پایین اساساً دائمی است.

جراحی بلفاروپلاستی چقدر دردناک است؟

به طور کلی، بلفاروپلاستی پلک فوقانی یک عمل غیر دردناک است که بیماران معمولاً می توانند آن را انجام دهند و از حداقل مقدار داروی مسکن بعد از عمل استفاده کنند، زیرا درد این روش بسیار خفیف است. این تقریباً شبیه برداشتن پوست است و خود پلک نیز درد خاصی ندارد.

آیا بلفاروپلاستی طبیعی به نظر می رسد؟

در حالی که نتایج متفاوت است، باید انتظار داشته باشید که پس از بلفاروپلاستی زیبایی پلک بالا، چشم‌های روشن‌تر، سفت‌تر و بازتر ببینید. نتایج می تواند ظریف اما تاثیرگذار باشد. شما باید طبیعی، اما جوان تر و سرزنده تر به نظر برسید.

آیا چشم ها بعد از بلفاروپلاستی بزرگتر به نظر می رسند؟

آیا جراحی پلک می تواند چشمان شما را بزرگتر نشان دهد؟ بله. جراحی پلک دوتایی (بلفاروپلاستی بالا و پایین) می تواند با برداشتن پوست اضافی اطراف چشم و لیفت کردن پوست افتاده، چشمان شما را بزرگتر نشان دهد.