تزریق چربی

تزریق چربی در اصفهان که با عنوان تزریق چربی صورت نیز شناخته می‌شود، می‌تواند راهی مؤثر برای کاهش چین‌وچروک، کاهش جای زخم آکنه و بازیابی ظاهری جوان‌تر باشد. درواقع در این روش، از جایی از تن شما چربی کشیده شده و درون صورت شما تزریق می‌شود. با استفاده از این روش، صورت پر تر می‌شود، چین‌وچروک صاف‌تر و نرم‌تر شده و همین‌طور لب‌ها حجیم‌تر می‌گردند.

آماده شدن برای تزریق چربی

آیا این عمل مناسب شما می‌باشد؟

بر خلاف دیگر مواد تزریقی- آرایشی که از محصولات مصنوعی ساخته می شوند، در تزریق چربی (به آن دلیل که از چربی طبیعی و انسانی تشکیل می شود) احتمال واکنش های آلرژیک بسیار پایین است. این چربی از خود مراجعه کننده تهیه می شود. با وجود آن که تزریق چربی روند پیر شدن را متوقف نمی‌کند، اما بهبود چهره با استفاده از چربی انسانی می‌تواند نیاز به جراحی های سنتی نظیر لیفت صورت، لیفت پیشانی یا لیفت ابرو و دیگر جراحی های مربوط به صورت را به تأخیر بیندازد. همچنین این روش یک مکمل خوب برای باقی عمل های زیبایی به حساب می‌آید.

برای این که بدانید آیا این روش مناسب شما هست یا نه، بهترین روش این است که به یک کلینیک تخصصی زیبایی مراجعه کرده و از پزشک نظر او را در این باره جویا شوید. در کل، این عمل مناسب شما خواهد بود در صورتی که:

 • مایل هستید تا افزایش حجم قابل توجه داشته باشید.
 • نیار است تا بافتی که در عمق قرار دارد (مانند خط روی چانه) مورد عمل قرار گیرد.
 • از لحاظ سلامتی کلی در درجه‌ی خوبی بوده و درجه‌ی پیری خفیف یا متوسط داشته باشید.

نیاز به نتایج معجزه آسا نداشته و نگرشی واقع بینانه به مشکلات بر روی پوست خود داشته باشید.

مراحل آماده شدن برای عمل تزریق چربی

تزریق چربی در اصفهان روشی است که بیشتر از سایر فیلر های تزریقی زیبایی، مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ دلیل این موضوع این است که در این روش از تکنیک های لیپوساکشن استفاده می‌گردد. از این تکنیک ها برای استخراج چربی پیش از عمل به کار برده می‌شوند. با وجود این که تزریق چربی یک روش غیر جراحی است و معمولاً تنها نیاز به یک بی حسی موضعی دارد، اما ممکن است در حالتی که نیاز به جمع آوری مقادیر زیادی از چربی با روش لیپوساکشن باشد، همراه با بی‌حسی موضعی از مسکن ها نیز استفاده گردد. در حالت کلی، مراحل آماده سازی برای این عمل شامل موارد زیر می‌گردد:

 • گرفتن آزمایش یا ارزیابی‌های پزشکی
 • مصرف برخی از داروها و یا تنظیم داروهایی که مراجعه کننده در حال حاضر نیز استفاده می‌کند
 • توقف مصرف سیگار پیش از انجام عمل
 • پرهیز از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی، برای کاهش ریسک خونریزی

 

تزریق چربی به چه صورت انجام می شود؟

عمل های تزریق چربی به طور کلی به شکل سرپایی و تنها با استفاده از یک بی‌حسی موضعی در کلینیک ها انجام می‌پذیرد. مدت زمانی که این عمل طول می‌کشد نیز زیاد نیست و چیزی حدود 30 دقیقه در حالت نرمال زمان خواهد برد. هرچند که گاهی این زمان بسته به مشکلاتی که مراجعه کننده دارد، ممکن است فراتر از یک ساعت نیز طول بکشد. این موضوع به این دلیل است که گاهی مراجعه کنندگان نیاز به حجم بیشتری از تزریقات، همراه با روش‌های مکمل دارند.

چربی مورد نیاز برای این عمل، از نقاط مختلفی از تن کشیده می‌شود؛ اما معمول ترین حالت آن، همان طور که مشخص است، از باسن یا شکم تهیه می‌گردد. این چربی ها از طریق سوزن یا تکنیک هایی مشابه لیپوساکشن (که از یک کانول ساکشن مخصوص استفاده می‌کنند)، از ناحیه‌ی مورد نظر استخراج می‌گردد.

هنگامی که چربی مورد نیاز از ناحیه‌ی اهدا کننده استخراج شد، این چربی داخل یک سانتریفیوژ قرار می‌گیرد که با چرخاندن چربی ها، ناخالصی ها را از بین برده و چربی خالص ایجاد می‌کند. سپس این چربی با استفاده از یک سوزن تزریقی، از طریق چندین بار تزریق از ناحیه های خاص از داخل و خارج به ناحیه‌ی مورد نظر تزریق می‌شود. این عمل باعث می شود تا یک شبکه از رشته هایی که پیوند چربی ایجاد می‌کنند، تشکیل گردد.

نتایج حاصل از عمل تزریق چربی

انتظار چه چیزی را پس از عمل می توان داشت؟

نتایج این فرایند بلافاصله پس از عمل مشخص می شود. منتها در برخی موارد ممکن است در ابتدا، ناحیه‌ی مورد عمل اندکی متورم شده و بزرگ به نظر برسد. البته این تورم پس از گذشت مدتی فروکش کرده و معمولاً چیزی در حدود سه ماه یا چهار ماه پس از عمل، نتایج واقعی قابل مشاهده خواهند بود. پس از گذشت این مدت، بر اثر سوخت‌وساز تن، ممکن است چربی‌ای که در نواحی درمان تزریق شده است را از دست بدهید. به طور کلی، حدود نیمی از چربی تزریق شده در عرض 3 ماه تا 6 ماه پس از تزریق دوباره جذب تن می‌شود. اگر به دنبال ایجاد نتایج طولانی مدت هستید، بهترین راه حل در ارتباط بودن با پزشک خود می‌باشد.

چه مواردی در بهبودی فرد مؤثر هستند؟

افرادی که تحت عمل تزریق چربی قرار می‌گیرند، معمولاً می‌توانند بلافاصله پس از درمان به زندگی روزمره‌ی خود بازگردند. البته کبودی، تورم یا قرمزی در هر دو ناحیه‌ی اهدا کننده و ناحیه‌ی مورد تزریق، مورد انتظار خواهد بود؛ هرچند این موارد بیش تر از چند هفته به طول نمی انجامند. ولی دوره‌ی ریکاوری ممکن است به دلیل حجم لیپوساکشن و چربی استخراج شده، بیشتر طول بکشد. در طول دوران ریکاوری، نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرید. برای این منظور از مواد آرایشی یا محافظ UV استفاده کنید.

آیا تزریق چربی بی‌خطر است؟

در حالت کلی، می‌توان هر نوع از عمل را دارای خطر عنوان کرد. این روش نیز، با آن که غیر جراحی در نظر گرفته می شود، باز نوعی از عمل به حساب می آید و ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد. از این عوارض، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عفونت
 • کیست‌های چرب
 • خون ریزی
 • آمبولی چربی
 • سروما (بسته‌ی مایع شفاف)
 • تغییر دائمی رنگ پوست در اثر کبودی
 • تورم
 • کبودی

واضح است که این عمل تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد؛ بنابراین تمام هزینه های آن به صورت آزاد محاسبه می‌گردد.

سوالات متداول تزریق چربی

مدت زمان تزریق چربی چقدر است؟

نتایج پس از انتقال چربی به بدن دائمی است، اما حفظ وزن سالم بسیار مهم است. تزریق سلول های چربی به بدن دائمی است زیرا سلول های پیوندی رگ های خونی خود را برای زنده ماندن توسعه می دهند.

تزریق چربی چیست؟

همچنین به عنوان “پیوند چربی” یا “لیپومدلینگ” شناخته می شود. هدف این است که چربی های ناخواسته را از ناحیه ای از بدن مانند شکم یا ران ها برداشته و از آن برای صاف کردن یا افزایش اندازه ناحیه دیگری مانند سینه ها یا پایین بدن استفاده کنید.

آیا انتقال چربی عوارضی دارد؟

پس از جراحی انتقال چربی، معمولاً عوارض جانبی در ناحیه اهداکننده و ناحیه تحت درمان مشاهده می شود. این عوارض جانبی ممکن است شامل موارد زیر باشد: کبودی. تورم.

وقتی چربی تزریق می کنید چه اتفاقی می افتد؟

این روش اغلب برای پر کردن کیسه‌های زیر چشم، پر کردن گونه‌ها و چانه یا اصلاح نواحی از صورت که به نظر چروک یا فرورفته به نظر می‌رسند استفاده می‌شود. جدا از افزایش حجم، انتقال چربی، مواد مغذی و خونرسانی به پوست را دوباره پر می‌کند و در نتیجه ظاهری سالم‌تر و جوان‌تر ایجاد می‌کند.