تزریق چربی مزایا، معایب، کاربردها، عوارض و هزینه

تزریق چربی در اصفهان که با عنوان تزریق چربی صورت نیز شناخته می‌شود، می‌تواند راهی مؤثر برای کاهش چین‌ و چروک، کاهش جای زخم آکنه و بازیابی ظاهری جوان‌تر باشد. در واقع در این روش، از بخشی از بدن شما چربی کشیده شده و به صورت شما تزریق می‌شود. با استفاده از این روش، صورت پرتر می‌شود، چین‌ و چروک صاف‌تر و باز شده و همین‌ طور لب‌ها حجیم‌تر می‌گردند.

تزریق چربی به صورت

در اصطلاح پزشکی تزریق چربی در اصفهان را لیپو اینجکشن می نامند، که به منظور حجم دهی در برخی از نقاط بدن انجام می‌شود. در بعضی از مواقع؛ به علت کاهش وزن، برخی از قسمت های صورت دچار شلی و افتادگی پوست می شوند؛ در این صورت با انجام جوانسازی هایی همچون لیفتینگ نیز نمی توان افتادگی پوست را برطرف کرد زیرا به علت کاهش و از دست رفتن حجم چربی صورت بوده است، بنابراین یکی از بهترین روش ها، تزريق چربی می باشد.

در بعضی از افراد، صورت بسیار سریع تر علائم افزایش سن را نشان می دهد و این موضوع، به علت کاهش چربی در بافت پوست صورت می باشد، نه پیری پوست صورت؛ بنابراین این افراد می توانند جهت جوانسازی از روش تزريق چربی که روش بسیار ایمنی نیز می باشد و عوارضی ندارد، استفاده کنند.

روش‌های زیادی جهت جبران حجم از دست رفته، رفع چین و چروک‌ها و به طور کلی جوانسازی پوست وجود دارد. تزریق چربی یکی از موثرترین روش‌های جوانسازی و حجم‌دهی به پوست است که در سال‌های اخیر تا حد زیادی مورد توجه واقع شده است. یکی از خدمات کلینیک نیلا، کلینیک زیبایی در اصفهان تزریق چربی است، در اینجا نگاهی به اصول تزریق چربی، کاربردها، عوارض و موارد این چنینی می پردازیم.

تزریق چربی صورت

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی در اصفهان به صورت یکی از موثرترین و ماندگارترین روش های جوانسازی و جبران حجم از دست رفته چربی پوست است. وجود حفره‌های متعدد در صورت، فرو رفتگی گونه و حتی اصلاح فرم لب ها از جمله دلایلی است که می تواند با تزریق چربی جبران شود.

تزریق چربی در کلینیک نیلا روشی است که در آن بافت چربی از ناحیه مورد نظر در بدن فرد متقاضی برداشته می شود  و پس از طی پروسه فرآوری به نقاط  مختلفی در ناحیه زیر پوست تزریق می شود. اصطلاح پیوند چربی اتولوگ به روشی گفته می شود که منبع چربی بدست آمده از همان شخصی باشد که قرار است از آن استفاده شود.

سالهاست که از این روش برای اهداف مختلف  چه در زمینه ی جوانسازی  و برطرف کردن نقص های صورت، مانند ترمیم  ناحیه اسکار و زخم (سر، صورت و دست ها)،  و همچنین تحریک رشد فولیکول های مو استفاده می شود. در این شیوه‌ی جوانسازی، از چربی به عنوان یک فیلر استفاده می‌شود.

فیلرها یا حجم‌دهنده‌های پوستی، دسته‌ای از مواد تزریقی هستند که با ورود به لایه‌ای از پوست، موجب حجم‌دهی و جوانسازی پوست می‌شوند. فیلرها انواع گوناگونی دارند و در ایران بیشتر با نام تزریق ژل شناخته می‌شوند. اما ژل‌ها فقط یکی از انواع فیلرهای قابل استفاده هستند و تزریق چربی هم در دسته‌ی فیلرها قرار می‌گیرد.

در تزریق چربی در اصفهان از چربی‌های خود بدن استفاده می‌شود. اثرات آن ماندگاری بیشتری دارند و بافت‌های بدن واکنش بدی به چربی‌های تزریقی نمی‌دهند. به علاوه اگر اصول درمانی رعایت شود، عوارض تزریق چربی بسیار کم و محدود است.

از نظر بسیاری، بافت چربی اتولوگ به عنوان ماده پرکننده ایده آلی برای جوان سازی صورت در نظر گرفته می شود، زیرا یکی از زیست سازگارترین فیلرهای پوستی بدون ایمونوژنسیته را نشان می دهد، نتیجه درمان با تزریق چربی ایجاد بافتی نرم، طبیعی و همگن با بافت طبیعی در ناحیه مداخله می باشد  و ممکن است دارای اثرات نیمه دائمی تا دائمی باشد. (بستگی به ناحیه تزریق و میزان چربی تزریقی، ناحیه دونور سایت جهت برداشت چربی و روش فرآوری آن دارد).

تزریق چربی در چه نواحی انجام می‌شود؟

تزریق چربی بدن برای صورت، پستان و حتی حجم‌دهی به باسن استفاده می شود. از جمله کاربردهای تزریق چربی بدن:

 • – کم شدن بافت چربی و ایجاد چین و چروک بدلیل افزایش سن در نواحی مختلف صورت مثل خط خنده, خط اخم، پلک و اطراف چشم گونه و شقیقه ها
 • – پر کردن مناطق لاغر فرو رفته صورت مثل گونه و تزریق چربی زیر چشم
 • – برجسته سازی لب ها، گونه ها، چانه
 • برجسته سازی باسن
 • – بزرگ کردن سینه ها و بازسازی سینه
 • – جوانسازی دست و کاهش ظاهری عروق زیر پوست
 • – پرکردن اسکار یا جای زخم فرورفته و سوختگی ها
 • – لیفت صورت (کشیده تر شدن پوست) بدلیل پر کردن و تزریق چربی صورت (رفع افتادگی و شلی پوست)
 • – جوانسازی ناحیه تناسلی بانوان

به طور کلی کاربرد تزریق چربی را می توان در ریمادلینگ صورت و دیگر قسمت های بدن تعریف کرد.

چه زمانی به تزریق چربی فکر کنیم؟

 • – اگر بخش‌های از صورت شما دچار فرو رفتگی و کاهش حجم شده است.
 • – اگر می‌خواهید روش جوانسازی اثرات ماندگارتری نسبت به فیلرها یا ژل‌های موقت داشته باشد.
 • – اگر می‌خواهد انحناهای سطحی (کانتور) بدن و صورت خود را بهبود ببخشید، جای اسکار و زخم‌ها را برطرف کنید و دستان یا صورت خود را جوانسازی کنید.
 • – اگر می‌خواهید عدم تناسب انحنا یا کانتور سینه‌های خود را برطرف کنید. از تزریق چربی می‌توان برای طبیعی‌سازی نتایج ایمپلنت پستانی هم استفاده کرد.

 

نحوه انجام تزریق چربی چگونه است؟

 پیوند چربی (Fat Grafting) یا انتقال چربی به شیوه اتولوگ (Autologous Fat Transfer)  برداشت چربی  از قسمتی از بدن بیمار (سایت دونور) به قسمت دیگری است که دچار کاهش چربی شده است. بعد از برداشت چربی از ناحیه دونور، این چربی فرآوری و پاکسازی می شود  و  سپس در نواحی مختلف صورت  از جمله  اطراف  لب ها،  خط خنده (چین  و چروک های های عمیق اطراف دهان تا ناحیه بینی)،  گودی و تیرگی زیر چشم ها ، گونه ها ، چانه ، شقیقه ها و خط فک تزریق می شود.

این متد تهاجمی نیست و اگر توسط بهترین کلینیک زیبایی در اصفهان انجام شود، هیچ گونه عارضه و خطری به همراه نخواهد داشت. در تزریق چربی جهت حجم دهی و جوانسازی صورت نسبت مقدار چربی در 2/3 (دو/ سوم) بالای صورت با 1/3( یک/ سوم) پایین صورت باید متناسب باشد تا فرم و یا مدل صورت به شکل دایره ای  نشود و صورت بیمار فرم متناسب داشته باشد.

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

انتقال چربی معمولا از نواحی مانند شکم، اطراف باسن و یا پهلو برداشته شده و به نواحی اطراف چشم، پیشانی، گیجگاه، گونه، خط خنده، لب، چانه یا دیگر نقاط بدن که نیاز به تزریق آن هست انجام می گردد.

آماده شدن برای تزریق چربی

آیا این عمل مناسب شما می‌باشد؟

بر خلاف دیگر مواد تزریقی- آرایشی که از محصولات مصنوعی ساخته می شوند، در تزریق چربی (به آن دلیل که از چربی طبیعی و انسانی تشکیل می شود) احتمال واکنش های آلرژیک بسیار پایین است. این چربی از خود مراجعه کننده تهیه می شود.

با وجود آن که تزریق چربی روند پیر شدن را متوقف نمی‌کند، اما بهبود چهره با استفاده از چربی انسانی می‌تواند نیاز به جراحی های سنتی نظیر لیفت صورت با جراجی و یا دیگر جراحی های مربوط به صورت را به تأخیر بیندازد. همچنین این روش یک مکمل خوب برای باقی عمل های زیبایی به حساب می‌آید.

برای این که بدانید آیا این روش مناسب شما هست یا نه، بهترین روش این است که به یکی از بهترین کلینیک زیبایی مراجعه کرده و از پزشک نظر او را در این باره جویا شوید. در کل، این عمل مناسب شما خواهد بود در صورتی که:

 • – مایل هستید تا افزایش حجم در بخشی از صورت خود مانند گونه ها،خط خنده، لب ها و … داشته باشید.
 • – نیاز است تا با تزریق چربی افتادگیهای صورت خود را برطرف کنید.
 • – از لحاظ سلامتی کلی در درجه‌ی خوبی بوده و درجه‌ی پیری خفیف یا متوسط داشته باشید.

مراحل تزریق چربی در اصفهان

تزریق چربی در اصفهان روشی است که بیشتر از سایر فیلر های تزریقی زیبایی، مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ دلیل این موضوع این است که در این روش از تکنیک های لیپوساکشن استفاده می‌گردد. از این تکنیک برای استخراج چربی پیش از انجام تزریق استفاده می‌شود. با وجود این که تزریق چربی یک روش غیر جراحی است و معمولاً تنها نیاز به یک بی حسی موضعی دارد، اما ممکن است در حالتی که نیاز به جمع آوری مقادیر زیادی از چربی با روش لیپوساکشن باشد، همراه با بی‌حسی موضعی از مسکن ها نیز استفاده گردد.

در حالت کلی، مراحل آماده سازی برای این عمل شامل موارد زیر می‌گردد:

 • گرفتن آزمایش یا ارزیابی‌های پزشکی
 • مصرف برخی از داروها و یا تنظیم داروهایی که مراجعه کننده در حال حاضر نیز استفاده می‌کند
 • توقف مصرف سیگار پیش از انجام عمل
 • پرهیز از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی، برای کاهش ریسک خونریزی
 

آماده سازی چربی جهت تزریق چربی

چربی ای که از بدن گرفته می شود در مرحله بعد فرآوری شده و چربی از خون و مواد بی حس کننده با دقت جدا می گردد. پس از جداسازی چربی ها میزان دقیق چربی لازم برای تزریق در سرنگ های ظریف آماده ی تزریق می شوند. باید خاطر نشان کرد که سلولهای چربی بسیار حساس و آسیب پذیرند و در تمام مراحل برداشت، فرآوری و تزریق باید نهایت دقت اعمال شود تا به آنها آسیبی نرسد و نتیجه ی مطلوب را به همراه داشته باشد.

برداشت چربی

در اولین مرحله متخصص باید از نواحی پر چربی بدن، چربی‌های اضافی را برداشت نماید. این مرحله بسیار حساس بوده و از طریق لیپوماتیک، لیپوساکشن و یا بادی جت انجام می‌شود.

خالص سازی چربی

برخی از افراد بر این باور هستند که چربی برداشته شده، مستقیم به قسمت مورد نظر از بدن تزریق می‌شود در حالی که اینگونه نیست. در بدن، چربی‌ها با ترکیبات مشخصی مخلوط شده‌اند در نتیجه باید قبل از تزریق، این ناخالصی‌ها جدا شوند. برای این منظور عمل سانتریفیوژ انجام می‌گیرد تا چربی خالص به دست آید.

انتقال چربی

در نهایت عمل ترانسفر چربی صورت می‌گیرد. تزریق، با استفاده از سرنگ‌های مخصوص انجام می‌شود و نیاز به مهارت بالایی دارد. در واقع متخصص علاوه بر دانش حرفه‌ای، باید ظرافت بالایی در کار داشته باشد تا نهایتا نتیجه تزریق، ‌ایده‌آل شود.

تزریق چربی به چه صورت انجام می شود؟

عمل های تزریق چربی به طور کلی به شکل سرپایی و تنها با استفاده از یک بی‌حسی موضعی در کلینیک ها انجام می‌پذیرد. مدت زمانی که این عمل طول می‌کشد نیز زیاد نیست و چیزی حدود 30 دقیقه در حالت نرمال زمان خواهد برد. هرچند که گاهی این زمان بسته به مشکلاتی که مراجعه کننده دارد، ممکن است فراتر از یک ساعت نیز طول بکشد. این موضوع به این دلیل است که گاهی مراجعه کنندگان نیاز به حجم بیشتری از تزریقات، همراه با روش‌های مکمل دارند.

چربی مورد نیاز برای این عمل، از نقاط مختلفی از تن کشیده می‌شود؛ اما معمول ترین حالت آن، همان طور که مشخص است، از باسن یا شکم تهیه می‌گردد. این چربی ها از طریق سوزن یا تکنیک هایی مشابه لیپوساکشن (که از یک کانول ساکشن مخصوص استفاده می‌کنند)، از ناحیه‌ی مورد نظر استخراج می‌گردد.

هنگامی که چربی مورد نیاز از ناحیه‌ی اهدا کننده استخراج شد، این چربی داخل یک سانتریفیوژ قرار می‌گیرد که با چرخاندن چربی ها، ناخالصی ها را از بین برده و چربی خالص ایجاد می‌کند. سپس این چربی با استفاده از یک سوزن تزریقی، از طریق چندین بار تزریق از ناحیه های خاص از داخل و خارج به ناحیه‌ی مورد نظر تزریق می‌شود. این عمل باعث می شود تا یک شبکه از رشته هایی که پیوند چربی ایجاد می‌کنند، تشکیل گردد.

تزریق چربی در اصفهان

روش های تزریق چربی

تزریق چربی در اصفهان روش‌های مختلفی دارد که بنا به تشخیص و تجربه پزشک از آن‌ها استفاده خواهد شد. در زیر به معرفی این روش‌ها پرداخته شده است:

بادی جت

یکی از روش های پیشرفته تزریق چربی، روش بادی جت است. در ابتدا استخراج چربی به کمک یک دستگاه بر پایه فشار آب انجام می‌شود. فشار آب در قسمت منبع چربی، منجر به جدا شدن ذرات چربی از هم می‌شود و در نتیجه به راحتی چربی از بافت خارج می‌گردد. این روش بسیار مطمئن بوده و با خیال آسوده می‌توانید آن را انجام دهید.

دستی

همانگونه که از نام این روش از ترانسفر چربی مشخص است، متخصص برای استخراج چربی به صورت دستی عمل می‌کند. به این صورت که ابتدا چند برش کوچک در منبع ایجاد کرده و سپس با کمک سرنگ‌هایی که برای این منظور طراحی شده‌اند، استخراج چربی را انجام می‌دهد.

میکروفت

زمانی که چربی از قسمت منبع استخراج می‌شود، ناخالص بوده و اندازه ذرات آن بزرگ است. متخصص بعد از خالص‌سازی، ذرات چربی را خرد می‌کند. در نتیجه این کار باعث می‌شود بهتر بتواند محل تزریق را با ذرات ریز چربی، فرم دهد.

نانوفت

در این روش از محتوای درون سلول‌های چربی برای تزریق استفاده خواهد شد. جالب است بدانید این روش به جوانسازی پوست و افزایش قوای سلول‌های پوستی در تولید کلاژن کمک می‌کند. در نتیجه اثربخشی بیشتری داشته و تأثیر آن ماندگارتر است.

آمادگی قبل از تزریق چربی شکم به صورت

قبل از انتقال چربی شکم به صورت لازم است که شما در مورد داروهای مصرفی خود با پزشک متخصص مشورت کنید زیرا ممکن است برخی از آن‌ها با فرآیند لیپوست در اصفهان و تزریق تداخل ایجاد کنند و لازم باشد که به مدت محدودی مصرفشان متوقف شود. همچنین قبل از تزریق چربی شکم به صورت باید سیگار کشیدن و مصرف مشروبات الکلی متوقف شود.

مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و آسپرین نیز به دلیل افزایش خطر خونریزی چند روز قبل و بعد از تزریق چربی ممنوع می‌باشد. بنابراین قبل از تزریق چربی به صورت از شما خواسته می‌شود که تاریخچه پزشکی کاملی را برای جراح پلاستیک خود تعریف کنید (این موارد شامل هرگونه مشکل سلامتی، هر دارویی که مصرف کرده‌اید یا در حال حاضر مصرف می‌کنید و هرگونه حساسیتی که دارید می‌باشد).

مصرف مواد طبیعی مانند سیر، جینکو، جینسنگ قبل از تزریق چربی ممنوع می‌باشد، زیرا ممکن است روی لخته شدن و بیهوشی تأثیر بگذارد. ممکن است جراح شما در صورت نیاز به آزمایش‌های دیگر مانند آزمایش خون یا الکتروکاردیوگرافی را توصیه کند که عملکرد و سلامت قلب شما را ارزیابی کند؛ به این ترتیب باید دستورالعمل‌های دقیق قبل از عمل را برای گرفتن نتایج بهتر با دقت دنبال کرد.

مزایا و معایب تزریق چربی

لیست معایب تزریق چربی کوتاه و فهرست مزایای آن بسیار طولانی است. در این جا از هرکدام سه مورد مهم را انتخاب کرده‌ایم تا حدودی کلی از مزایا و معایب این روش دستتان بیاید. اطلاعات بیشتر در زمانی که برای جلسه‌ی مشاوره به کلینیک نیلا مراجعه می‌کنید، توسط پزشک متخصص به تفصیل برایتان توضیح داده خواهد شد.

مزایا

 • در تزریق چربی از چربی‌های بدن خودتان استفاده می‌شود. به این ترتیب احتمال وقوع واکنش‌های آلرژیک به ماده‌ی خارجی کاهش می‌یابد.
 • نتایج تزریق چربی ماندگار، طبیعی و ایمن است.
 • تزریق چربی روشی کم‌تهاجمی و موثر برای جوانسازی پوست است.
 •  

معایب

 • استخراج و آماده‌سازی چربی بدن برای تزریق نسبت به تزریق ژل که در آن مواد تزریقی از پیش آماده هستند، وقت بیشتری می‌برد.
 • نتایج تزریق چربی نسبت به تزریق ژل ماندگاری بیشتری داشته؛ ولی هزینه‌ بیشتری برای شما دارد.البته در تزریق مدلینگ صورت به علت نیاز به حجم بالای ژل، تزریق چربی مناسبتر خواهد بود.
 • برای افزایش حجم سینه‌ها یا باسن، ممکن است به چندین جلسه‌ی درمانی نیاز داشته باشید.

آیا پس از عمل، جای زخم یا اسکار قابل مشاهده خواهد بود؟

تزریق چربی در اصفهان باعث ایجاد زخم یا اسکار نمی‌شود؛ ولی در مرحله‌ی استخراج، برش کوچکی برای انجام لیپوساکشن ایجاد می‌شود که ممکن است باعث اسکار شود. برشی که برای لیپوساکشن زده می‌شود، بسیار کوچک بوده و در بخشی ایجاد می‌شود که قابل مشاهده نباشد.

احتمال تشکیل اسکار یا جای زخم به مهارت جراح و ویژگی‌های ژنتیکی خودتان بستگی دارد. برخی از افراد مستعد ایجاد اسکار یا زخم‌های کلوئیدی هستند. بیشتر اسکارهای ناشی از لیپوساکشن به مرور زمان کمرنگ شده و دیگر قابل مشاهده نخواهند بود.

در روش لیپوساکشن، برای استخراج چربی از میله‌ای فلزی به نام کانولا استفاده می‌کنند. برخی از کانولا‌ها ضخامت بیشتری داشته و به برش بزرگ‌تری برای ورود به بافت چربی نیاز دارند. در این صورت احتمال ایجاد اسکارهای بزرگ‌تر وجود دارد. کانولا‌های بزرگ در مراکزی که از دستگاه‌های قدیمی استفاده می‌کنند، مشاهده می‌شود.

اسکار ایجاد شده بعد از لیپوساکشن به دو شکل مشاهده می‌شود: یکی اسکار حقیقی و دیگری اسکاری که ناشی از تغییر رنگ پوست است. این تغییر رنگ می‌تواند باعث تیرگی (هایپر پیگمنتیشن) یا روشن شدن (هیپو پیگمنتیشن) شود.

مراقبت های بعد از تزریق چربی
 • – تورم و درد در محل تزریق چربی و محلی که چربی از آن گرفته شده عادی میباشد.
 • – کبودی معمولا در زیر چشم ها می باشد و بتدریج در طی چند روز تا ۲ هفته برطرف می شود.
 • – جهت جلوگیری از جا به جایی چربی تزریق شده بهتر است تا چندین روز به محل دست نزنیم.
 • – اگر تزریق به ناحیه صورت انجام شده باید تا چند روز موقع استراحت سر خود را کمی بالاتر از بدن قرار دهیم تا محل ورم نکند.
 • – موقع کار سر خود را خم نکنید.
 • – معمولا باید یک هفته ورزش سنگین را متوقف کرد. جهت جلوگیری از عفونت، چند روز آنتی بیوتیک مصرف می شود.
 •  
 • جهت اطلاعات بیشتر این مقاله از کلینیک نیلا را بررسی کنید : مراقبت های بعد از تزریق چربی

نمونه کارهای تزریق چربی کلینیک نیلا

آیا تزریق چربی بی‌خطر است؟

در حالت کلی، می‌توان هر نوع از عمل را دارای خطر عنوان کرد. این روش نیز، با آن که غیر جراحی در نظر گرفته می شود، باز نوعی از عمل به حساب می آید و ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد. از این عوارض، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عفونت
 • کیست‌های چرب
 • خون ریزی
 • آمبولی چربی
 • سروما (بسته‌ی مایع شفاف)
 • تغییر دائمی رنگ پوست در اثر کبودی
 • تورم
 • کبودی

واضح است که این عمل تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد؛ بنابراین تمام هزینه های آن به صورت آزاد محاسبه می‌گردد.

نتایج حاصل از عمل تزریق چربی

انتظار چه چیزی را پس از عمل می توان داشت؟

نتایج این فرایند بلافاصله پس از عمل مشخص می شود. منتها در برخی موارد ممکن است در ابتدا، ناحیه‌ی مورد عمل اندکی متورم شده و بزرگ به نظر برسد. البته این تورم پس از گذشت مدتی فروکش کرده و معمولاً چیزی در حدود سه ماه یا چهار ماه پس از عمل، نتایج واقعی قابل مشاهده خواهند بود. پس از گذشت این مدت، بر اثر سوخت‌ و ساز بدن، ممکن است چربی‌ای که در نواحی درمان تزریق شده است را از دست بدهید. به طور کلی، حدود نیمی از چربی تزریق شده در عرض 3 ماه تا 6 ماه پس از تزریق دوباره جذب می‌شود. اگر به دنبال ایجاد نتایج طولانی مدت هستید، بهترین راه حل در ارتباط بودن با پزشک خود می‌باشد.

چه مواردی در بهبودی فرد مؤثر هستند؟

افرادی که عمل تزریق چربی در اصفهان انجام میدهند، معمولاً می‌توانند بلافاصله پس از درمان به زندگی روزمره‌ی خود بازگردند. البته کبودی، تورم یا قرمزی در هر دو ناحیه‌ی اهدا کننده و ناحیه‌ی مورد تزریق، مورد انتظار خواهد بود؛ هرچند این موارد بیش تر از چند هفته به طول نمی انجامند. ولی دوره‌ی ریکاوری ممکن است به دلیل حجم لیپوساکشن و چربی استخراج شده، بیشتر طول بکشد. در طول دوران ریکاوری، نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرید. برای این منظور از مواد آرایشی یا محافظ UV استفاده کنید.

تزریق چربی مدلینگ

علاوه بر کاربرد تزریق چربی در افزایش حجم و پر کردن اندامها، از این تکنیک می‌توان برای کانتور چهره یا ایجاد خطوط جداکننده بخش‌های مختلف صورت به منظور ایجاد زیبایی بیشتر نیز استفاده کرد. این کار در کنار زیبایی ظاهری که به شما ارائه می‌دهد می‌تواند اعتماد به نفستان را نیز بیشتر کند.

هدف از مادلینگ صورت با تزریق چربی اینست که بدون اینکه نیاز به انجام جراحی‌های خاص داشته باشید بتوانید با برجسته‌سازی و نیز متعادل کردن خطوط صورت خود ظاهر زنانه و یا مردانه خود را تقویت کنید. به عنوان مثال امروزه داشتن چهره V شکل  به یک ترند تبدیل شده است و می‌توان به راحتی با تزریق چربی و با نمایانتر کردن برجستگی‌های فک، گونه و چانه این چهره خاص را ایجاد کرد.

هزینه تزریق چربی در اصفهان

هزینه تزریق چربی به صورت در مقایسه با نتیجه کار و زیبایی که به دست آورده‌اید چندان زیاد نخواهد بود به خصوص اینکه نتیجه کار دارای ماندگاری بسیار طولانی است و می‌توان آن را روشی اقتصادی و مناسب برای بازگرداندن زیبایی به صورت خود حساب کرد. از آنجایی که قیمت دقیق آن بستگی به شرایط بیمار و بسیاری پارامترهای دیگر دارد بهتر است برای اطلاع از آن به صورت حضوری به کلینیک ما مراجعه کرده و از مشاوره‌های لازم بهره ببرید. به طور کلی میزان حجم استخراجی و تزریقی چربی، وسعت کار، فرم ایده آل متقاضی، دستمزد پزشک و تکنسین و هزینه مواد مصرفی در تعیین قیمت نهایی موثر خواهد بود.

رزرو نوبت کلینیک نیلا

سوالات متداول تزریق چربی

مدت زمان تزریق چربی چقدر است؟

نتایج پس از انتقال چربی به بدن دائمی است، اما حفظ وزن سالم بسیار مهم است. تزریق سلول های چربی به بدن دائمی است زیرا سلول های پیوندی رگ های خونی خود را برای زنده ماندن توسعه می دهند.

تزریق چربی چیست؟

همچنین به عنوان “پیوند چربی” یا “لیپومدلینگ” شناخته می شود. هدف این است که چربی های ناخواسته را از ناحیه ای از بدن مانند شکم یا ران ها برداشته و از آن برای صاف کردن یا افزایش اندازه ناحیه دیگری مانند سینه ها یا پایین بدن استفاده کنید.

آیا انتقال چربی عوارضی دارد؟

پس از جراحی انتقال چربی، معمولاً عوارض جانبی در ناحیه اهداکننده و ناحیه تحت درمان مشاهده می شود. این عوارض جانبی ممکن است شامل موارد زیر باشد: کبودی. تورم.

وقتی چربی تزریق می کنید چه اتفاقی می افتد؟

این روش اغلب برای پر کردن کیسه‌های زیر چشم، پر کردن گونه‌ها و چانه یا اصلاح نواحی از صورت که به نظر چروک یا فرورفته به نظر می‌رسند استفاده می‌شود. جدا از افزایش حجم، انتقال چربی، مواد مغذی و خونرسانی به پوست را دوباره پر می‌کند و در نتیجه ظاهری سالم‌تر و جوان‌تر ایجاد می‌کند.

آیا تزریق چربی درد دارد؟

تزریق چربی در اصفهان به هر نقطه از بدن در حالت کلی و در مقایسه با سایر روش‌های درمانی روش دردناکی محسوب نمی‌شود به ویژه اینکه این کار پس از اعمال بی‌حسی موضعی به بدن انجام می‌گیرد، ولی با این حال باز هم تعریف دردناک بودن یا نبودن تزریق چربی به هر قسمت از بدن به آستانه تحمل درد در فرد بستگی دارد.

همانطور که ذکر شد تزریق چربی چندان درناک نیست اما گاها می‌تواند تا چند روز بعد از عمل باعث کبودی و تورم شود. میزان درد تجربه شده نیز به تحمل درد بیمار، نوع پرکننده مورد استفاده در طول عمل، اندازه سوزن و سطح تجربه جراح تحت عمل جراحی بستگی دارد.

تزریق چربی چقدر طول میکشه؟

مدت زمان انتقال و به عبارتی تزریق چربی بسته به مناطقی از بدن که چربی از آنها برداشت می‌شود، وسعت ناحیه‌ای از بدن که قرار است چربی را به آن تزریق کنید متغیر است و می‌تواند بین یک تا پنج ساعت طول بکشد. به عنوان مثال اگر قصد انتقال و تزریق چربی به صورت خود را دارید این عمل ممکن است تنها یک ساعت طول بکشد. ولی  اگر با کمک لیپوساکشن چربی را به باسن خود منتقل می‌کنید، ممکن است بین چهار تا پنج ساعت طول بکشد.

چه کسانی نباید تزریق چربی انجام دهند؟

خوشبختانه تزریق چربی یک روش کم‌ریسک و کم‌خطر است که در صورت انجام آن از سوی یک پزشک با تجربه و متبحر مشکل خاصی پیش نخواهد آمد. ولی اولویت تزریق چربی با کسانی است که از سلامت روحی و جسمی خوبی برخوردارند، به همین دلیل پزشک در جلسه مشاوره قبل از تزریق اطلاعات لازم را در رابطه با سلامت فرد از او دریافت می‌کند.

به عنوان مثال خانمهای باردار،  کسانی که سابقه خونریزی شدید و غیرطبیعی دارند، فردی که عفونت‌های مختلفی در بدن خود دارد یا در برابر مواد آلرژن حساس است، افرادی که هر روز دخانیات مصرف می‌کنند و همچنین افرادی که انتظاری غیرمنطقی از نتیجه این کار دارند، گزینه‌های خوبی برای تزریق چربی محسوب نمی‌شوند و نباید این کار را انجام دهند.