پیکر تراشی, زیبایی

تزریق چربی باسن

تزریق چربی باسن

همه چیز درباره تزریق چربی باسن

فرم و تناسب باسن از عوامل مهم در داشتن اندامی جذاب و متناسب است. با تزریق چربی باسن، یک جراح زیبایی ماهر می تواند از تکنیک های تخصصی انتقال چربی برای دستیابی به کانتور باسن پرتر و گردتر استفاده کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه این مقاله از کلینیک تخصصی نیلا همراه ما باشید.

تزریق چربی باسن چیست؟

تزریق چربی باسن یک روش تخصصی انتقال چربی است که اندازه و شکل باسن را بدون ایمپلنت افزایش می دهد. چربی اضافی از پهلو، شکم، کمر یا ران با لیپوساکشن (لیپوست) که یک روش پیکرتراشی است، برداشته می شود و بخشی از این چربی به باسن تزریق می شود.

یک جراح زیبایی می‌تواند با انجام تزریق چربی باسن نسبت کل قسمت پایین تنه را بهبود بخشد و به بیمار کمک کند تا چربی‌های خود را در “نواحی چاق تر” رایج کاهش دهد و باسن را تقویت کند و نتایج آن سال‌ها ماندگار باشد. در ادامه بررسی می کنیم :

 • چرا تزریق چربی باسن انجام شود؟
 • آیا من کاندیدای خوبی هستم؟
 • تزریق چربی باسن در مقابل ایمپلنت باسن
 • انتخاب جراح زیبایی
 • تزریق چربی باسن شامل چه مواردی می شود؟
 • ریکاوری چگونه است؟
 • زندگی پس از انجام تزریق چربی باسن

چرا تزریق چربی باسن انجام شود؟

شکل و نسبت باسن فرد تا حد زیادی توسط ژنتیک تعیین می شود. هم ساختار اسکلتی شما و هم اینکه بدن شما چگونه چربی را ذخیره می کند بر ظاهر پایین تنه تاثیر می گذارد. یک رژیم غذایی سالم و ورزش می تواند برای رسیدن به وزن بدن سالم و تقویت ماهیچه ها موثر باشد، اما بسیاری از بیماران با وجود سبک زندگی سالم، از داشتن باسن «مسطح» که فرم ندارد، ناراضی هستند.

بیشتر بخوانید : تزریق چربی صورت

جراحی غیرتهاجمی انتقال چربی باسن می تواند با تغییر شکل باسن و نواحی اطراف آن مانند باسن، کمر و ران به غلبه بر اثرات ژنتیکی کمک کند. ممکن است با انجام تزریق چربی باسن نتایج زیر را داشته باشید:

 • انحناهای پایین تنه خود را تقویت کنید
 • چربی کنار باسن، پهلوها، ران یا شکم خود را کاهش دهید و در عین حال باسن را پر کنید.
 • در لباس هایی که میپوشید جذاب تر شوید
 • به باسن های صاف شکلی جوان تر و زیباتر بدهید
 • تناسب کلی خود را با بهبود تعادل بین بالا و پایین تنه خود افزایش دهید

تزریق چربی به باسن

آیا من کاندیدای خوبی برای تزریق چربی باسن هستم؟

تزریق چربی در اصفهان می تواند یک گزینه عالی برای بهبود شکل و اندازه باسن باشد. با این حال، بیماران خاص برای این روش مناسب تر هستند و داشتن انتظارات واقع بینانه در مورد جراحی، بهبودی و نتایج مهم است. به طور کلی، اگر با موارد زیر موافق باشید، احتمالاً کاندیدای خوبی برای تزریق چربی هستید:

 • شما می خواهید باسن را بدون ایمپلنت بزرگ کنید
 • رنگ پوست خوبی در باسن دارید
 • ذخایر چربی کافی در نواحی دیگر برای برداشت برای تزریق در باسن دارید
 • شما می توانید از نشستن مستقیم روی باسن برای چندین هفته اجتناب کنید

علیرغم نامش، تزریق چربی باسن یک روش سنتی «لیفتینگ» نیست، بلکه به پوست شل روی باسن نمی‌پردازد. اگر بیش از حد افتادگی پوست روی باسن یا ران شما را آزار می دهد، جراحی لیفت ران و باسن می تواند گزینه مناسب تری باشد.

انتقال چربی باسن در مقابل ایمپلنت باسن یا پروتز باسن

یکی از مزایای قابل توجه تزریق چربی باسن افزایش سایز باسن بدون ایمپلنت است. در دستان یک جراح زیبایی آموزش دیده که در یک مرکز معتبر عمل می کند، این روش خطر عوارض پایینی دارد و می تواند به نتایجی طبیعی دست یابد. پیکرتراشی بدون جراحی

با این حال، اگر شما بسیار لاغر هستید، ممکن است چربی کافی برای برداشت نداشته باشید و ایمپلنت باسن ممکن است تنها راه برای رسیدن به افزایش اندازه دلخواه شما باشد. ایمپلنت باسن ممکن است گزینه خوبی برای برخی از بیماران باشد. با این حال، درک خطرات اضافی کاشت ایمپلنت، از جمله انقباض کپسولی و خطر بالاتر عفونت، مهم است. ایمپلنت‌های باسن همچنین می‌توانند در مقایسه با تزریق چربی باسن که به طرز ماهرانه‌ای انجام می‌شود، کمتر طبیعی به نظر برسند.

انتخاب جراح زیبایی

جراحی تزریق چربی باسن یک روش پیچیده است که به چشمی بسیار توسعه یافته برای جزئیات زیبایی و آموزش و تجربه گسترده در تکنیک های انتقال چربی نیاز دارد. همه پزشکانی که جراحی زیبایی انجام می دهند این آموزش تخصصی را در دوره رزیدنتی خود دریافت نمی کنند، بنابراین قبل از انتخاب یک جراح تزریق چربی باسن، تحقیقات لازم را انجام دهید.

متخصصان کلینیک زیبایی نیلا، پزشکانی هستند که با بیشترین تجربه در زمینه پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی، و تزریق چربی کیس های بسیار موفقی را داشته اند، شما میتوانید بدون هیچگونه نگرانی یک قرار ملاقات رایگان جهت ویزیت و مشاوره در خصوص تزریق چربی باسن با ما داشته باشید. همین حالا با ما تماس بگیرید.

مراحل تزریق چربی باسن

تزریق چربی باسن شامل سه مرحله اساسی است:

 • چربی از کناره باسن، کمر، ران، شکم و/یا سایر نواحی با لیپوساکشن برداشته می شود.
 • چربی استخراج شده خالص شده و برای انتقال آماده می شود.
 • جراح زیبایی برای افزایش حجم و بهبود فرم، چربی را به نقاط خاصی روی باسن تزریق می کند.

جراحی معمولاً به صورت یک روش سرپایی و با استفاده از بیهوشی عمومی یا آرام‌بخشی داخل وریدی و بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. معمول است که بخشی از چربی تزریق شده در محل جدید جذب شود بنابراین یک جراح زیبایی با تجربه این را در نظر می گیرد و ممکن است در ابتدا کمی بیشتر از مقدار مورد نیاز چربی به باسن تزریق کند تا از نتایج نهایی اطمینان حاصل شود.

تا چه اندازه می‌توان سایز باسن را با تزریق چربی افزایش داد ؟

به‌منظور کنترل عوارض و خطرات معمولاً پزشکان توصیه می‌کنند تا برای هر سمت از باسن تنها ۵۰۰ الی ۷۵۰ میلی‌لیتر چربی تزریق شود. این مقدار می‌تواند بیشتر هم باشد، بر اساس تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ انجام‌گرفته است، به طور میانگین ۱۳۰۰ میلی‌لیتر چربی می‌توان در هر طرف از باسن خود دریافت کرد، اما در این صورت عوارض و ریسک عمل جراحی بالا می‌رود.

شرایط بدنی مراجعه‌کننده و سبک زندگی او هم در افزایش سایز باسن بی‌تأثیر نیست. بهتر است حجم چربی تزریقی بر اساس نظر پزشک مشخص شود و  به تجربه و دانش او اعتماد شود.

علت ترک خوردن پوست بعد از تزریق چربی چیست؟

پوست بدن انسان دارای خاصیت ارتجاعی و کشسانی است، این ویژگی یک مزیت محسوب می‌شود و بسته به سن، جنس پوست، میزان کلاژن‌سازی و ژنتیک در هر فرد متفاوت است. حتماً تاکنون مشاهده کرده‌اید که برخی افراد در نقاط مختلف بدن خود دارای ترک پوستی یا استرچ مارک هستند. در واقع این ترک‌ها در اثر کشیدگی پوست و عدم قابلیت کشسانی آن به وجود می‌آیند.

یکی از علل رایج ترک خوردن پوست چاقی و یا لاغری ناگهانی بدن است؛ بنابراین ترک‌ پوست بعد از تزریق چربی کاملاً طبیعی است. در این عمل جراحی، پوست در اثر تزریق کشیده می‌شود و ترک می‌گیرد. یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از ترک گرفتن پوست بعد از تزریق استفاده از انواع روغن‌های گیاهی نظیر آرگان، بادام و… و کرم‌های مخصوص ویتامینه است.

ریکاوری بعد از تزریق چربی

انجام عمل روی باسن نیاز به تغییرات خاصی در حین ریکاوری دارد. در حالی که درد معمولاً حداقل است و به راحتی از طریق داروهای مسکن کنترل می شود، پس از تزریق چربی باسن تا حدود 2 هفته اجازه نخواهید داشت مستقیماً روی باسن خود بنشینید یا دراز بکشید.

در این مدت، باید به روی شکم یا پهلو بخوابید و یا به این صورت دراز بکشید یا برای تمام فعالیت ها به جز استفاده از توالت بایستید. هنگامی که آماده شدید، جراح زیبایی به شما اجازه می‌دهد در یک وضعیت تغییر یافته بنشینید، با استفاده از یک صندلی «دونات» یا قرار دادن یک بالش زیر ران‌هایتان برای جلوگیری از فشار روی باسن. فعالیت معمولی نشستن معمولاً پس از 8 هفته یا بیشتر مجاز است.

با توجه به اینکه دستورالعمل‌های جراح زیبایی خود را دنبال می‌کنید، باید بتوانید فعالیت‌های روزانه سبک را ظرف 1 هفته پس از جراحی از سر بگیرید و ظرف 10 تا 14 روز به سر کار خود بازگردید.

بیشتر بخوانید : تفاوت لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی (تامی تاک)، کدام گزینه بهتر است؟

مراقبت های بعد از انتقال چربی در باسن

 • بعد از تزریق چربی در باسن لازم است دو روز به خوبی استراحت کنید و پس از آن می توانید دوباره فعالیت های خود را از سر گرفته و به سر کار خود بازگردید. اگرچه توصیه می‌کنیم یک هفته تا ۱۰ روز بعد از تزریق چربی استراحت را ادامه داده و پس از آن فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید.
 • به طور متوسط تا دو هفته بعد از تزریق، بر روی باسن خود ننشینید. اگر چه ممکن است جراح شما توصیه کند این مدت را طولانی تر کنید تا چربی‌های تزریق شده دچار تغییر نشوند. در طول این مدت می توانید برای استراحت روی شکم یا پهلو بخوابید.
 • مسکن ها و آنتی بیوتیک هایی که پزشک به شما تجویز می کنند را به طور مرتب مصرف کنید.
 • فعالیت های ورزشی را باید تا ۸ هفته متوقف کنید و در این مدت ممکن است پزشک توصیه کند از متخصص ماساژ جهت ماساژ لنفاوی استفاده کنید.
 • ممکن است برای تخلیه مایعات اضافی لوله ای به صورت موقت در ناحیه تزریق شده تعبیه شود.
 • بسته به شرایط بیمار استفاده از گن را هم تا مدتی توصیه می کنیم.

انتقال چربی باسن

زندگی پس از تزریق چربی

نتایج تزریق چربی قرار است برای سالیان طولانی دوام داشته باشد. سلول‌های چربی که با لیپوساکشن برداشته می‌شوند به آن ناحیه برنمی‌گردند و سلول‌های چربی که از انتقال به باسن زنده می‌مانند تا سال‌های آینده باقی خواهند ماند. با این حال، نوسانات وزن قابل توجه می تواند نتایج شما را تحت تاثیر قرار دهد، بنابراین وزن ثابتی داشته باشید تا نتایج خود را به بهترین شکل ممکن حفظ کنید.

نتایج معمولاً ظرف 6 ماه پس از جراحی، پس از برطرف شدن تورم باقیمانده و بهبودی کامل، نهایی می‌شوند. در این زمان، باسن‌های منحنی‌تر و تناسب پایین‌تنه بهبود یافته در ظاهر و نحوه تناسب لباس‌ها قابل‌توجه خواهند بود.

هنگامی که این روش زیبایی توسط یک جراح زیبایی با تجربه انجام می شود، تزریق چربی باسن یک روش مفید با نتایج طولانی مدت است.

عوارض تزریق چربی به باسن

قطعاً این موضوع برای شما بسیار مهم است که انجام تکنیک‌ها و عمل‌های زیبایی بدون هیچگونه عارضه جانبی انجام گیرد. به هر حال هر کدام از تکنیک‌هایی که مربوط به زیباسازی بدن می‌شوند، عوارض خاص خود را به همراه دارند اما شدت عارضه‌ها با یکدیگر متفاوت است. برای مثال کمترین عارضه، به فرآیند تزریق چربی اختصاص داشته و تنها با کمی التهاب، ورم و کبودی همراه خواهد بود که بعد از چند روز برطرف می‌گردد. البته اگر متخصص برای ترانسفر چربی باسن مهارت کافی نداشته، تجهیزات مورد نیاز استریل نباشند و یا در دوره نقاهت نکات مراقبتی را به درستی ارائه نکنید،  قطعاً عوارض جدی‌تر همانند آمبولی و عفونت برای شما نیز بروز خواهد کرد. نحوه درمان جای زخم لیپوساکشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *