پیکر تراشی, زیبایی

پیکرتراشی بدون جراحی

پیکرتراشی بدون جراحی

پیکرتراشی بدون جراحی به عنوان روشی برای کاهش چربی بدون جراحی نیز شناخته می شود. انواع روش های کاهش چربی و پیکرتراشی در اصفهان بدون جراحی وجود دارد. این روش‌ها باعث کاهش یا حذف بخش های سرسخت چربی مثل شکم و یا پهلوها برای شکل دادن به نواحی مختلف بدن می‌شوند. اکثر درمان‌های غیرجراحی کاهش چربی بر اساس یکی از این چهار اصل هستند:

 • کرایولیپولیز یا خنک سازی کنترل شده در دمای انجماد برای هدف قرار دادن و از بین بردن سلول های چربی
 • لیزر لیپولیز و یا لیپوست از حرارت کنترل شده و انرژی لیزر برای هدف قرار دادن سلول های چربی استفاده می کند.
 • لیپولیز با فرکانس رادیویی از گرمایش کنترل شده و فناوری اولتراسوند برای هدف قرار دادن سلول های چربی استفاده می کند. لاغری با لیزر آر اف
 • لیپولیز تزریقی از اسید دئوکسی کولیک تزریقی برای هدف قرار دادن سلول های چربی استفاده می کند.

روش های غیرجراحی کانتورینگ بدن به عنوان راه حل کاهش وزن در نظر گرفته نشده است. نامزدهای ایده آل به وزن دلخواه خود نزدیک هستند و می خواهند چربی های سرسخت را که در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم هستند، حذف کنند. در اکثر روش های کانتورینگ بدن، شاخص توده بدنی شما نباید بیشتر از 30 باشد. با این حال می توانید با مشاوره رایگان با ما روش مناسب پیکرتراشی را انتخاب کنید.

حقایقی درباره پیکرتراشی بدون جراحی

راحتی

روش های کانتورینگ بدن بدون جراحی با حداقل تهاجم یا حتی غیر تهاجمی هستند. به طور معمول، بلافاصله پس از درمان می توانید فعالیت های روزانه را از سر بگیرید.

خطرات و عوارض جانبی پیکرتراشی بدون جراحی

طبق گزارش انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا، 169695 روش در سال 2016 انجام شد. معمولاً فقط عوارض جانبی خفیف و کوتاه مدت گزارش شده است. که شامل قرمزی، تورم و درد بود.

هزینه پیکرتراشی بدون جراحی

بدن هر فرد با فرد دیگر متفاوت است، و بهترین راه برای فهمیدن اینکه آیا کاندید خوبی برای کانتورینگ بدن غیرجراحی هستید یا خیر، صحبت با یک متخصص و بهترین کلینیک پیکرتراشی است. ممکن است یک جراح پلاستیک، متخصص پوست، جراح زیبایی بتواند به شما کمک کند. پزشک به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که کدام درمان برای نیازها و انتظارات فردی شما بهترین است.

انواع روش های پیکرتراشی بدون جراحی

کرایولیپولیز

CoolSculpting درمانی تایید شده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) است. این یک روش غیرتهاجمی کاهش چربی است که از علم کرایولیپولیز نشات می‌گیرد. از دمای سرد برای هدف قرار دادن و از بین بردن سلول های چربی در نواحی مختلف بدن استفاده می کند. بافت های اطراف بدون آسیب باقی می مانند. دمای انجماد سلول‌های چربی را از بین می‌برد که در نهایت از طریق سیستم لنفاوی از بدن شما خارج می‌شوند. وقتی این سلول ها از بین رفتند، دوباره ظاهر نمی شوند. البته رژیم و ورزش نیز تاثیرگذار است.

مناطق قابل درمان با کرایولیپولیز:

 • شکم
 • ران
 • پهلو
 • بازوها
 • چربی سوتین و کمر
 • زیر باسن
 • غبغب

طول درمان:

یک ناحیه درمان 30 تا 60 دقیقه طول می کشد و در اکثر موارد زمان کوتاهی یا بدون توقف است. برای ارائه نتایج رضایت بخش معمولاً چندین درمان مورد نیاز است.

بیشتر بخوانید : پی آر پی در اصفهان

لیزر لیپولیز

لیپولیز یک روش غیرتهاجمی است که از انرژی لیزر برای گرم کردن و از بین بردن سلول های چربی استفاده می کند. دمای بالای درمان می تواند باعث مرگ سلول های چربی شود. سیستم لنفاوی بدن در مدت تقریباً 12 هفته پس از عمل از شر سلول های چربی مرده خلاص می شود.

مناطق قابل درمان با لیپولیز:

 • شکم
 • کناره ها

طول درمان:

هر درمان تقریباً یک ساعت طول می کشد. به طور معمول، زمان نقاهت کمی وجود دارد.

 

لیزر فرکانس رادیویی

لیزر RF یا رادیو فرکانسی روشهای غیرجراحی و تایید شده توسط FDA هستند که از فناوری اولتراسوند برای کانتور کردن بدن استفاده می کنند. به طور کلی، فناوری اولتراسوند هنگام درمان چربی های سرسخت برای پوست بسیار آسان است بنابراین کاملا بدون درد خواهد بود.

مناطق قابل درمان با لیزر RF:

 • شکم
 • پهلوها
 • بازوها

طول درمان:

هر درمان به طور متوسط ​​یک ساعت طول می کشد و شما باید بتوانید بلافاصله به فعالیت های روزانه خود بازگردید. معمولاً چندین جلسه درمان مورد نیاز است.

پیکرتراشی بدون جراحی

لیپولیز تزریقی

این روش در سال 2015 توسط FDA به عنوان یک تزریق غیرجراحی برای درمان چربی غبغب، تایید شد. در این روش از شکل مصنوعی اسید دئوکسی کولیک استفاده می شود، ماده ای که به طور طبیعی توسط بدن تولید می شود و به جذب چربی کمک می کند. اسید دئوکسی کولیک پتانسیل از بین بردن سلول های چربی را دارد. بدن طی هفته های پس از درمان به تدریج سلول های مرده را متابولیزه می کند.

مناطق قابل درمان:

 • ناحیه چانه و غبغب

طول درمان:

به طور معمول، درمان حدود 30 دقیقه طول می کشد. به غیر از مقداری تورم و کبودی، زمان بهبودی در اکثر موارد حداقل است. شما باید بتوانید تقریباً بلافاصله پس از درمان فعالیت های روزانه را از سر بگیرید. معمولاً چندین جلسه درمان مورد نیاز است.

کانتورینگ بدن بدون جراحی در مقایسه با لیپوساکشن

به گفته انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، خطرات مرتبط با لیپوساکشن جراحی شامل خطرات بیهوشی، عفونت، تجمع مایع، آسیب به ساختارها و اندام های عمیق تر، ترومبوز ورید عمقی، عوارض قلبی و ریوی و غیره است. کانتورینگ بدن بدون جراحی خطرات کمتری دارد زیرا شامل جراحی یا بیهوشی نمی شود. روش های کاهش چربی غیر جراحی در مقایسه با لیپوساکشن جراحی هزینه کمتری دارند. بیشتر بخوانید : لیپوساکشن یا لیپوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *