بیماری ها, بیماری های پوستی, زیبایی, لیزر موهای زائد

تکنیک های حذف مو برای مبتلایان پسوریازیس

حذف موهای زائد پسوریازیس

تکنیک های حذف مو برای پسوریازیس: چه روشی بی خطر است؟

فرا رسیدن فصل گرم باعث بازگشت عادات آرایشی می شود که ممکن است در فصل زمستان از آن استفاده کرده باشید. بسیاری از مردم در حال حذف موی زائد با ژیلت یا با موم هستند. اگر مبتلا به پسوریازیس هستید، مهم است که مراقب باشید چگونه و کدام روش از بین بردن موهای زائد استفاده می کنید.

حتی یک آسیب جزئی، مانند تحریک پوست در اثر کرم موبر یا بریدگی های ناشی از تیغ، می تواند باعث شدیدتر شدن پسوریازیس در مناطقی شود که قبلاً ضایعاتی نداشته اید. این چرخه جراحت و شدیدتر شدن پدیده کوبنر Koebner نامیده می شود. به همین دلیل، باید در حذف موهای زائد مراقبت بیشتری داشته باشید. برای یادگیری مزایا و معایب روش های مختلف حذف موهای زائد برای افرادی که مبتلا به پسوریازیس هستند، در این مقاله از بهترین کلینیک زیبایی در اصفهان همراه ما باشید.

اصلاح برای افراد مبتلا به پسوریازیس

تراشیدن موهای شما را در سطح پوست کوتاه می کند، اما ریشه را در جای خود باقی می گذارد. این اغلب یک راه سریع، آسان و مقرون به صرفه برای خلاص شدن از شر موهای زائد است، اما نتایج معمولاً بیش از چند روز دوام نمی‌آورند.

اصلاح می تواند پوست شما را تحریک کند و بریدگی ها و خراش های کوچکی را برجای بگذارد. در مناطقی که خود را زخم می‌کنید، می‌توانید 10 تا 14 روز بعد عودهای جدید پسوریازیس را مشاهده کنید. شما می توانید با خیال راحت با پسوریازیس اصلاح کنید، اما این اقدامات احتیاطی اضافی را برای جلوگیری از بریدگی پوست خود رعایت کنید:

 • ابتدا یک مرطوب کننده ملایم یا ژل اصلاح بزنید. این کار سطح صاف تری ایجاد می کند و احتمال بریدن یا زخم کردن پوست با تیغ را کاهش می دهد.
 • سرمایه گذاری روی یک تیغ برقی را در نظر بگیرید، که کمتر احتمال دارد پوست شما را از بین ببرد.
 • تیغ های یکبار مصرف را دور بیاندازید یا بعد از پنج تا هفت اصلاح تیغه آن را عوض کنید تا تحریک پوست کاهش یابد.
 • برای جلوگیری از خراشیدگی، به آرامی و با لمس ملایم اصلاح کنید.
 • تیغ را در همان جهتی که موهایتان رشد می کند حرکت دهید.
 • پس از اتمام اصلاح، از یک نرم کننده ملایم که برای پوست های حساس طراحی شده است استفاده کنید.

اپیلاسیون

استفاده از موم روی پوست و سپس برداشتن سریع آن، کل موها را با آن بیرون می‌کشد. نکته مثبت این است که اپیلاسیون اغلب شما را برای چند هفته یا بیشتر بدون مو نگه می دارد. نقاط ضعف آن درد و سوزش پوست، به علاوه سوختگی احتمالی در صورت داغ بودن بیش از حد موم است.

از آنجایی که پوست تحریک شده بیشتر احتمال دارد عود کند، این یکی از روش های حذف موهای زائد است که ممکن است بخواهید برای پوست پسوریازیس از آن صرف نظر کنید. اگر تصمیم دارید اپیلاسیون را امتحان کنید، در اینجا چند راه برای انجام ایمن وجود دارد:

 • ابتدا موم را روی ناحیه کوچکی از پوست آزمایش کنید.
 • از مصرف آنتی بیوتیک ها و رتینوئیدها قبل از اپیلاسیون خودداری کنید. این داروها پوست شما را نازک می‌کنند، که باعث می‌شود با کشیدن موم راحت‌تر پاره شود.
 • پس از اپیلاسیون، از یک مرطوب کننده ملایم بدون چربی استفاده کنید تا پوست خود را تسکین دهد.
 • اگر در سالن اپیلاسیون انجام می دهید، مطمئن شوید که متخصص زیبایی شما چوبی را بیش از یک بار داخل موم فرو نبرد. دوبار فرو بردن می تواند باکتری ها را به پوست شما منتقل کند.

لیزر موهای زائد برای افراد مبتلا به پسوریازیس

لیزر موها را با یک پرتو نور تبخیر می کند. هنگامی که این فرآیند به صورت حرفه ای انجام شود، ممکن است حدود شش جلسه طول بکشد و نتایج ممکن است برای ماه ها یا سال ها باقی بماند. جهت مشاوره در خصوص لیزر موی زائد با ما تماس بگیرید.

لیزر موهای زائد اغلب فقط روی موهای تیره کار می کند، مگر اینکه از دستگاه های حرفه ای مانند الکس سرد کوترا استفاده شود. هنگامی که توسط فردی بدون تجربه انجام شود، می تواند سوختگی و سایر آسیب های پوستی را به همراه داشته باشد که می تواند باعث تشدید شدن پسوریازیس شود.

شما می توانید نتایج عالی و کمترین خطر آسیب را با لیزر موهای زائد داشته باشید اگر:

 • با یک متخصص پوست معتبر که تجربه لیزر موهای زائد را دارد تماس بگیرید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا تعیین کنید آیا ممکن است کاندیدای خوبی برای این گزینه باشید یا خیر.
 • دستورالعمل های پزشک خود را در مورد نحوه مراقبت از پوست خود پس از آن دنبال کنید.
 • تا زمان بهبودی پوستتان از آفتاب دوری کنید.

نخ و بند انداختن

نخ زنی تکه ای از نخ پیچ خورده را روی موهای شما می غلتاند تا آنها را بیرون بکشد. معمولاً دقت کندن را ارائه می دهد، اما می تواند بسیار سریعتر باشد. نتایج می تواند برای 4 تا 5 هفته باقی بماند.اگر شما دارای پسوریازیس هستنید، این روش ممکن است اغلب برای نواحی کوچکی مانند ابروها بهتر عمل کند. نخ اغلب لایه بالایی پوست را دست نخورده باقی می گذارد، بنابراین ممکن است کمتر از اپیلاسیون تحریک شود. با این حال، می تواند به اندازه کافی به پوست آسیب برساند تا پدیده Koebner را تحریک کند. اگر دست یا نخ آرایشگر آلوده باشد، یک جلسه نخ انداختن نیز می تواند میکروب ها را به پوست شما منتقل کند.

اگر می خواهید نخ را امتحان کنید، مطمئن شوید که متخصص زیبایی شما تجربه دارد. از یک دوست برای توصیه بخواهید یا نظرات سالن را بررسی کنید. مطمئن شوید که متخصص زیبایی دست‌های خود را می‌شوید و از یک تکه نخ تمیز برای جلوگیری از عفونت استفاده می‌کند.

کرم های موبر برای افراد مبتلا به پسوریازیس

این کرم ها از ترکیب اسید تیوگلیکولیک برای کندن موهای ناخواسته استفاده می کنند تا بتوانند از روی پوست حل شوند. موبرها اغلب سریع اعمال می شوند و می توانند شما را برای مدت طولانی تری نسبت به اصلاح بدون مو نگه دارند. رایحه این محصولات ممکن است برای برخی افراد تاثیر منفی بگذارد، زیرا اغلب با تخم مرغ های فاسد مقایسه می شود. به علاوه، مواد موبر می توانند برای پوست تحریک کننده باشند.

در صورت استفاده از کرم موبر، این نکات را برای کمک به محافظت از پوست حساس خود امتحان کنید:

 • مقدار یک چهارم کرم موبر را روی یک ناحیه کوچک امتحان کنید تا ببینید پوست شما چگونه واکنش نشان می دهد. هر گونه قرمزی، تغییر رنگ، سوزش یا درد هشداری برای اجتناب از محصول است.
 • دست های خود را بلافاصله پس از استفاده از کرم بشویید.
 • دستورالعمل های بسته را برای مدت زمان ماندن کرم روی پوست دنبال کنید.
 • پس از آن از یک محصول مراقبت از پوست ملایم و بدون عطر استفاده کنید.

الکترولیز

این روش حذف مو با جریان الکتریکی به فولیکول مو ضربه وارد می کند. جریان، فولیکول را از بین می برد، که می تواند باعث ریزش موهای موجود شود و معمولاً از رشد موهای جدید جلوگیری می کند. معمولاً برای خلاص شدن از شر موهای زائد به چندین جلسه نیاز دارید. اما زمانی که مو از بین رفت، نتیجه دائمی است.

این روند ممکن است برای برخی افراد ناراحت کننده باشد. در دستان اشتباه، الکترولیز می تواند شما را با سوختگی، عفونت یا زخم های دائمی مواجه کند. یک متخصص پوست دارای گواهی، یا یک متخصص شناخته شده به عنوان الکترولوژیست، می تواند الکترولیز شما را انجام دهد. یک متخصص با تجربه و دارای تخصص می‌تواند احتمال تحریک پسوریازیس را کاهش دهد و ممکن است نتایجی را ارائه دهد که برای شما مفید باشد.

پسوریازیس ممکن است با حساس‌تر کردن پوست، حذف موهای زائد را پیچیده کند. یک راه عالی برای جلوگیری از عود پس از آن این است که قبل از استفاده از یک تکنیک جدید با متخصص پوست خود صحبت کنید. بپرسید کدام روش می تواند برای شما بی خطرتر باشد و چگونه موها را از بین ببرید تا به پوست خود آسیب نرسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *