تزریق ژل, جوانسازی, زیبایی

مزوژل چیست؟ راهی آسان برای جوانسازی

تزریق مزوژل اصفهان

مزوژل یکی از بهترین و موثرترین درمان های موجود برای جوانسازی و از بین بردن مشکلات پوستی به ویژه در اطراف چشم است که امروزه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. با افزایش سن در انسان اسید هیالورونیک موجود در بدن کاهش می یابد و در نتیجه این روند، طراوت و جوان سازی پوست نیز کاهش می یابد. در این نوع درما اسید هیالورونیک طبیعی در پوست ترمیم می شود و به همین دلیل پوست جوان و زیبا می شود.

همچنین تمام مواد اولیه و عناصر مورد استفاده در طراحی مزوژل باعث تحریک ساخت کلاژن در پوست و در نهایت افزایش خونرسانی به اندام ها و بافت های پوست می شود. همچنین مواد معدنی و آنتی اکسیدان های موجود در آن نیز بافت پوست را تقویت و ترمیم می کنند.

مزوژل چیست؟

مزوژل یکی از درمان های موثر برای چین و چروک و سایر مشکلات پوستی صورت و به ویژه نواحی اطراف چشم است. در این روش درمانی از اسید هیالورونیک برای رفع مشکلات پوستی برای بازگشت جوانی و طراوت به پوست استفاده می شود. اسید هیالورونیک یکی از اصلی ترین ترکیبات طبیعی پوست است که نقش مهمی در ساخت کلاژن و حفظ خاصیت ارتجاعی آن دارد. این روش می تواند سلول های تولید کننده کلاژن را تحریک کرده و چین و چروک را با بهبود روند خون رسانی به بافت های پوست از بین ببرد.

در ترکیبات مزوژل علاوه بر هیالورونیک اسید از مواد معدنی، آمینواسیدها، ویتامین‌ها، کوآنزیم‌ها و آنتی‌اکسیدان‌های مختلف استفاده شده است که همگی خواص ترمیم ‌کنندگی دارند و می‌توانند به بهبود انواع آسیب‌های پوستی کمک کنند. این ترکیبات همچنین می‌توانند رطوبت پوست را بیشتر کنند و از بروز دوباره نشانه‌های پیری یا ایجاد لک‌های پوستی برای مدتی تقریبا طولانی جلوگیری کنند.

اندولیفت در اصفهان

کلینیک نیلا مرکز تخصصی اندولیفت در اصفهان

کاربردهای تزریق مزوژل چیست؟

 • یکی از مهمترین کاربردهای مزوژل پر کردن گودافتادگی ها (مثل زیر چشم) و چین و چروک است. به عنوان مثال این روش درمانی به راحتی برای ترمیم خطوط لبخند عمیق یا خط اخم یا اطراف چشم استفاده می شود.
 • برخی از افراد ممکن است چانه نامتقارن و بدشکل داشته باشند که باعث می شود چهره هایشان خسته و بی حال به نظر برسد. پزشک چانه مناسب را با شکل مناسب با تزریق مزوفیلر برای این افراد ایجاد می کند.
 • مزوفیلر برای رفع افتادگی در بعضی از نواحی صورت نیز استفاده می شود.
 • این روش درمانی برای افرادی که صورت باریک دارند نیز باعث افزایش حجم صورت به ویژه در ناحیه گونه می شود.

مزوژل یا مزوفیلر در کدام قسمت های بدن تزریق می شود؟

 • افزایش خاصیت ارتجاعی پوست گردن و کاهش خطوط آن
 • از بین بردن غبغب
 • بهبود وضعیت پوست پشت دست
 • از بین بردن رگ های بیرون زده و فرو رفتگی های موجود در قسمت بیرونی دست ها
 • از بین بردن ترک های پوستی
 • از بین بردن سلولیت های پوستی
 • رفع لک های سیاه موجود در برخی قسمت های پوست بدن
 • جلوگیری از ریزش مو
 • اهداف زیبایی بینی مانند از بین بردن قوز ( مناسب افرادی است که تمایل به انجام درمان های تهاجمی ندارند) تزریق ژل بینی
 • درمان موضعی چاقی( با وجود ایمنی و تاثیر این روش برای درمان چاقی موضعی هنوز به صورت علمی ثابت نشده است.)
 • درمان مشکلات پوستی در ناحیه سینه

تزریق مزوژل در اصفهان

چه کسی می تواند از مزوژل استفاده کند؟

هیچ محدودیتی در سن و جنسیت برای استفاده از مزوژل وجود ندارد و تقریبا همه افرادی که با یکی از مشکلات ذکر شده در بخش قبلی دست و پنجه نرم می کنند می توانند به دنبال این استراتژی باشند. در واقع مزوژل می تواند روشی غیرتهاجمی برای از بین بردن نقایص پوست و صورت افراد و سایر نواحی بدن باشد که باعث افزایش اعتماد به نفس فرد و ظاهر جوانتر و زیباتر او می شود.

تزریق مزوژل برای افرادی که در دسته های زیر قرار می گیرند ممنوع است و فقط با تشخیص پزشک متخصص قابل انجام است.

 • افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای مانند دیابت، سرطان و…
 • افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی مانند لوپوس
 • زنان باردار و شیرده
 • افرادی که شل شدن و افتادگی بسیار شدید در پوست خود دارند (این دسته از متقاضیان باید درمان های دیگری مانند تزریق ژل در اصفهان و لیفت صورت با لیزر اندولیفت در اصفهان را انجام دهند).
 • افراد مبتلا به بیماری های خاص
 • افراد مبتلا به اختلالات کلیوی، بیماری قلبی و سنگ صفرا.

نحوه تزریق مزوژل

توصیه می شود با توجه به شرایط پوستی در نواحی مختلف بدن و صورت و تشخیص پزشک متخصص، 2 تا 3 بار با فاصله 2 تا 4 هفته، برای جوانسازی و شادابی پوست، مزوژل تزریق کنید و سپس هر 4 تا 6 بار این مراحل باید هر ماه یکبار تکرار شود تا اثرات مزوژل تثبیت شود. برای این منظور تزریق های ریز نقطه زیر پوست شما توسط پزشک متخصص در بهترین کلینیک زیبایی در اصفهان، کلینیک نیلا انجام می شود.

اقدامات احتیاطی قبل از تزریق مزوژل

حداقل 72 ساعت قبل از تزریق مزوژل الکل مصرف نکنید، زیرا الکل باعث رقیق شدن خون و افزایش احتمال کبودی می شود. دو هفته قبل از تزریق مزوژل از مصرف داروهای ضد التهاب و رقیق کننده خون (آسپرین، قرص ضد انعقاد، چای زنجبیل، چای سبز، داروهای حاوی ویتامین E و امگا 3) خودداری کنید تا فرآیند تزریق ژل با بالاترین کیفیت انجام شود.

نکات مراقبتی بعد از تزریق مزوژل

از حرکت دادن یا ماساژ دادن ناحیه تحت درمان با مزوژل خودداری کنید، تا 24 ساعت پس از تزریق مزوژل ورزش نکنید، تا 72 ساعت پس از تزریق مزوژل در زیر نور شدید و مستقیم خورشید یا در گرمای زیاد و هوای سرد خارج از منزل قرار نگیرید. مصرف کمتر نمک برای جلوگیری از تورم ناحیه تزریق پیشنهاد می شود. اگر در ناحیه تزریق مزوژل ورم دارید، می‌توانید هر ساعت یک بار به مدت 15 دقیقه کمپرس سرد روی آن ناحیه قرار دهید. تا 12 ساعت آرایش نکنید. هیچ آرایش صورتی نباید با پوست شما تماس داشته باشد تا تاثیر نامطلوبی بر نتایج کار زیبایی شما نداشته باشد. برای تسکین درد از استامینوفن استفاده کنید.

مزوژل چیست

تفاوت مزوژل با مزوتراپی چیست؟

تفاوت مزوژل با مزوتراپی به غلظت بالای هیالورونیک اسید مربوط می‌شود که در مزوژل، ۱۵ درصد است. میزان غلظت هیالورونیک اسید در مزوتراپی، ۱ تا ۳ درصد است. غلظت بالای هیالورونیک اسید در مزوژل باعث ماندگاری و دوام بیشتر آب در فضای میان بافتی سلول‌ها شده و پوست پس از تزریق مزوژل، شفاف و جوان‌تر خواهد شد.

اکثر پزشکان عقیده دارند مزوژل نوعی مزوتراپی است که باعث کلاژن سازی در پوست می‌شود. با این تفاوت که مزوژل خاصیت پرکنندگی فوق العاده‌ای  دارد. مزوتراپی در اصفهان

تفاوت ژل‌ها با مزوژل‌ها در چیست؟

در ساخت مزوژل‌ها از ترکیب خاصی از ژل‌ها استفاده میشود که برخلاف ژل‌ها حجمی را به صورت اضافه نمی‌کنند. مزوژل‌ها بیشتر نقش آب رسانی به پوست را ایفا می‌کنند و بدون بدون اینکه افزایش حجمی در پوست ایجاد کنند محرک ساخت کلاژن و الاستین در دراز مدت هستند و بعد از چندماه شما احساس سفتی و قوام و حالت بهتری در پوستتان می‌کنید، به اصطلاح گویا زیر پوستتان آب جمع شده است. در کل مزوژل‌ها پوست جوان تر و شفاف تری را بدون هیچ لک به ما هدیه می‌دهند. تزریق ژل در اصفهان

بهترین برند مزوژل کدام است؟

 • پروایج
 • سیتوکر ۷۱۵
 • پروستلین نچرال بی
 • سیتوکر ۵۳۲
 • جالپرو صورتی
 • جالپرو آبی
 • رویتاکر (revitacare)

بیشتر بخوانید >> کاشت مو در اصفهان

نتیجه تزریق مزوژل چه زمانی قابل مشاهده است؟

نتیجه تزریق مزوژل معمولاً بلافاصله مشاهده می شود، اما نتیجه کامل پس از 48 ساعت مشاهده می شود. نتیجه تزریق مزوژل به طور کلی بین 6 تا 9 ماه باقی می ماند و سپس به تدریج ناپدید می شود. برای اینکه این نتایج مزوژل دوام بیشتری داشته باشند و پوست جوان تر و شاداب تر به نظر برسد، درمان مزوژل باید تکرار شود.

هزینه مزوژل چقدر است ؟

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در تعیین هزینه تزریق مزوژل مقدار ماده تزریقی است؛ درواقع با توجه به اینکه ژل مخصوص این عمل در داخل کشور تولید نمی‌شود و وارداتی است قیمت آن تغییرات زیادی دارد و به همین دلیل تاثیر آن در قیمت نهایی عمل بیشتر از دیگر عوامل خواهد بود.

از دیگر عوامل مهم در تعیین قیمت نوع و شدت آسیب پوستی است؛ اینکه شما قصد دارید برای رفع آسیب کدام قسمت از بدن از مزوژل استفاده کنید در تعیین هزینه‌های آن تاثیرگذار خواهد بود. علاوه بر این‌ها محل کلینیک، میزان دستمزد پزشک و ویژگی‌های فردی متقاضی نیز می‌توانند بر هزینه مزوژل تاثیر بگذارند.

جهت دریافت وقت مشاوره و تعیین هزینه دقیق درمان با مشاورین ما در تماس باشید : 52 – 03137759050

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *