تزریق بوتاکس, زیبایی

دوز مناسب بوتاکس برای پیشانی

دوز مناسب بوتاکس

دوز مناسب بوتاکس برای استفاده در پیشانی، اطراف چشم و خط اخم

5 نکته مهم در مورد بوتاکس

  1. بوتاکس چیست؟

بوتاکس آرایشی یک درمان زیبایی تزریقی است که برای کاهش خطوط ریز و چین و چروک صورت استفاده می شود. جهت اطلاعات بیشتر در خصوص تزریق بوتاکس در اصفهان با ما تماس بگیرید.

  1. بوتاکس در صورت چگونه استفاده می شود؟

Botox Cosmetic برای استفاده در خطوط افقی پیشانی، خطوط “11” بین چشم ها و پنجه کلاغی دور چشم مورد تایید FDA است.

  1. دوز مناسب بوتاکس روی پیشانی مجاز است؟

برای خطوط افقی پیشانی، پزشکان می توانند حداکثر 15 تا 30 واحد بوتاکس تزریق کنند. برای خطوط “11” بین چشم ها (یا خطوط گلابلار)، حداکثر 40 واحد، و با دوزهای بالاتر در بیماران مرد مورد تایید است.

  1. چه نقاط دیگری برای تزریق بوتاکس ایمن هستند؟

در حال حاضر، خطوط کانتال جانبی (پنجه کلاغی) تنها مورد تایید FDA برای تزریق بوتاکس است. دوز مناسب بوتاکس برای خطوط کنار چشم / پنجه کلاغی از 6 تا 10 واحد در هر طرف است.

  1. هزینه درمان بوتاکس چقدر است؟

به ازای هر ناحیه درمان، بوتاکس آرایشی می تواند تقریباً از 500.000 تومان به بالا هزینه داشته باشد. هزینه ها در واحد تعیین می شود و ممکن است بر اساس برند بوتاکس مثل (دیستون،مسپورت،دیسپورت و …) و یا کلینیک زیبایی مد نظر متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید » تزریق چربی

تزریق بوتاکس برای پیشانی

بوتاکس یک درمان زیبایی تزریقی است که برای آرام کردن و صاف کردن ظاهر چین و چروک های صورت استفاده می شود. از طریق ماده فعال آن، سم بوتولینوم نوع A، ماهیچه های صورت شما را به طور موقت فلج می کند. بوتاکس می تواند به پیشانی و خطوط اخم شما تزریق شود.

تزریق بوتاکس برای درمان خطوط پیشانی برای صاف کردن خطوط افقی و چین و چروک های عمودی بین چشم است. این تزریق ها باعث شل شدن ماهیچه هایی می شوند که باعث ایجاد این چین و چروک ها می شوند. برخی از افراد ممکن است برای به حداقل رساندن خطوط اخم عمودی و چین و چروک های افقی پیشانی، تزریق بوتاکس را در پیشانی خود انجام دهند.

اگرچه FDA اخیراً استفاده از بوتاکس در پیشانی را تأیید کرده است، اما پزشکان ماهر همچنان محتاط هستند. به این دلیل که در حالی که بوتاکس می تواند در صاف کردن چین و چروک ها موثر باشد، می تواند باعث شل شدن بیش از حد عضلانی شود و در نتیجه باعث افتادگی پلک یا ابروهای ناهموار شود. لذا رعایت دوز مناسب بوتاکس از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

دوز مناسب بوتاکس باید به دقت کنترل شود.

چه مقدار بوتاکس روی پیشانی مجاز است؟

بوتاکس در دوزهای بین 50 تا 100 واحد در هر ویال عرضه می شود. برخی از متخصصان زیبایی می‌گویند که به طور متوسط 10 تا 30 واحد به پیشانی تزریق می‌کنند. اکثر سازندگان، دوز مناسب بوتاکس 4 واحد را در هر پنج محل روی پیشانی پیشنهاد می کند که در مجموع 20 واحد است.

پزشک شما ممکن است ابتدا با دوز واحد پایین در هر تزریق شروع کند. آنها چند هفته، معمولاً 1 تا 2، به شما فرصت می دهند تا ببینید که این دوز چگونه برای شما کار می کند. سپس ممکن است چند واحد اضافی دریافت کنید. از آنجا، پزشک شما ایده ای از تعداد واحدهای مورد نیاز شما در بازدیدهای بعدی خواهد داشت.

به طور کلی، تزریق بوتاکس بین 3 تا 4 ماه فاصله انجام می شود. هنگامی که برای اولین بار تزریق را شروع می کنید، نتایج درمان ممکن است طولانی نباشد. ممکن است متوجه شوید که باید 2 تا 3 ماه پس از اولین درمان به پزشک خود مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید » مراقبت های بعد از بوتاکس

تزریق بوتاکس پیشانی چقدر هزینه دارد؟

بوتاکس به ازای واحد قیمت گذاری شده است. بنابراین بر اساس ناحیه مد نظر برای تزریق و بر اساس برند مورد استفاده هزینه متفاوت می باشد. جهت استعلام هزینه تزریق بوتاکس و یا تزریق ژل می توانید با ما تماس بگیرید.

بوتاکس در کجای پیشانی مجاز است؟

FDA فقط نقاط خاصی را برای تزریق بوتاکس روی پیشانی تایید کرده است. اینها شامل خطوط افقی در سرتاسر پیشانی و همچنین گلابلا (“11” بین چشمان شما) است. حتی اگر آنها تایید شده اند، درمان ها هنوز نیاز به احتیاط دارند. استفاده بیش از حد بوتاکس در پیشانی می تواند عوارض جانبی ایجاد کند.

تزریق بوتاکس فقط برای خطوط پیشانی، خطوط گلابلار و خطوط جانبی کانتال اطراف چشم (“پنچه کلاغی”) تایید شده است. تزریق برای خطوط کانتال جانبی ممکن است تا 20 واحد باشد.

اثرات و ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

به طور کلی، تزریق بوتاکس حدود 4 تا 6 ماه طول می کشد. با این حال، اثرات اولین درمان شما ممکن است زودتر از بین برود. در این صورت، پس از اولین قرار ملاقات زودتر به درمان بعدی نیاز خواهید داشت. پس از آن، باید بتوانید انتظار داشته باشید که ماندگاری درمان های شما طولانی تر شود. ممکن است بلافاصله پس از درمان نتیجه نگیرید. برخی از پزشکان پیشنهاد می‌کنند که قبل از برنامه‌ریزی قرار ملاقات بعدی، باید حداکثر 14 روز فرصت دهید تا اثرات تزریق‌های خود را ببینید.

جایی که نباید بوتاکس تزریق شود

اگر بیشتر از دوز مناسب بوتاکس دریافت کنید، می تواند باعث سنگینی یا افتادگی در نواحی آسیب دیده شود. از آنجایی که سم مورد استفاده در بوتاکس باعث فلج عضلانی می شود، تا چند ماه نمی توانید آن عضلات را حرکت دهید – تا زمانی که دارو از بین برود. دریافت بیش از حد بوتاکس، در مکان‌های درست یا نادرست، می‌تواند چهره شما را «یخ‌زده» و بی‌ظاهر نشان دهد. اگر پزشک شما عضلات مناسب را با تزریق از دست بدهد، ممکن است مجبور شوید درمان‌ها را تکرار کنید، زیرا بوتاکس نتیجه دلخواه را نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید » تزریق بوتاکس برای میگرن

چگونه متخصص مناسب را پیدا کنیم

وقتی نوبت به یافتن پزشک مناسب برای انجام تزریق بوتاکس شما می رسد، باید مطمئن شوید که یک پزشک دارای تخصص و سابقه را انتخاب می کنید. متخصصین پوست، جراحان پلاستیک و متخصص گوش و حلق و بینی مطمئن ترین گزینه شما هستند. از تزریق بوتاکس در سالن های آرایشی و مراکز فیشیال و توسط افراد بدون مدرک پزشکی خودداری نمایید.

قبل از انتخاب، صلاحیت های هر فرد را به طور کامل بررسی کنید.

تزریق بوتاکس آرایشی برای پیشانی به عنوان یک درمان ایمن و موثر برای صاف کردن خطوط و چین و چروک تایید شده است. یک پزشک را انتخاب کنید که در انجام تزریق بوتاکس مهارت و مهارت بالایی داشته باشد، دوز مناسب بوتاکس را بداند و قبل از تعیین قرار ملاقات، به دقت در مورد آن تحقیق کنید. نتایج باید حدود 4 ماه بین درمان باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *