تزریق بوتاکس در اصفهان

با بالا رفتن سن ، پوست انسان دستخوش تغییرات متعددی میشود. از این تغییرات به ازبین رفتن قوام پوست و ایجاد چین و چروک و ایجاد مشکلات زیبایی و سلامتی در پوست اشاره کرد. امروزه روش های متنوعی برای جوانسازی و زیباسازی پوست موجود است که هریک از این روش ها کارایی و مزیت های بخوصی دارند . از رایج ترین این روش ها تزریق بوتاکس است. تزریق بوتاکس یک رو ش موثر و ایمن است و به روش تزریقی مورد استفاده قرار می گیرد و با فلج کردن عضلات ( بطور موقت) در ناحیه  ی تزریق با رفع چین و چروک و خطوط ایجاد شده در ناحیه ی تزریق کمک میکند.

می‌توان تزریق بوتاکس در اصفهان را بی‌خطر نامید، اگر که پزشک انتخاب‌شده ماهر و باتجربه باشد. در این فرایند، از سمی به نام onobotulinumtoxina استفاده می‌شود تا به‌طور موقت عضله‌ی هدف را از حرکت بازدارد. همچنین در درمان برخی بیماری‌ها مؤثر است. اما اثر آن در حدود سه ماه پابرجا است و برای دوام اثراتی که مدنظر است. باید این تزریقات به شکل مداوم و پایدار در طول زمان انجام بگیرند.

درمان خطوط صورت با تزریق بوتاکس

حرکت عضلات ( اخم کردن ، خندیدن و..) موجب ایجاد چین و چروک در پوست می شود. بوتاکس از سمی به نام بوتولونیوم نوع A ساخته شده که پس از تزریق عضلات را فلج کرده و شخص دیگر قادر به حرکت دادن عضلات نیست.

بوتولونیوم استفاده شده در داروی بوتاکس به هیچ عنوان خطر آفرین نیست ( مگر زمانی که وارد خون شود) و این دارو مورد تائید سازمان غذا و دارو آمریکا، وزارت بهداشت ایران و سایر سازمان های ناظر بر محصولات بهداشت و درمان است ، پس درصورتیکه بوتاکس اصولی و توسط پزشک متخصص در کلینیک مجهز تزریق شود کاملا بی خطر بوده و هیچ گونه عارضه ای ایجاد نمی کند.و باعث ازبین رفتن خطوط پیشانی وچین و چروک دور چشم و لیفت ابرو می شود.

بیشترین کاربردی که تزریق بوتاکس دارد، در درجه‌ی اول کاهش میزان چین و چروک ایجاد شده در صورت می‌باشد. ولی کاربرد این فرایند تنها به همین مورد محدود نمی‌شود. تزریق بوتاکس برای درمان بیماری هایی همچون اسپاسم گردن، تعریق بیش از اندازه، مثانه‌ی بیش فعال و همچنین برای درمان تنبلی چشم نیز مورد استفاده قرار می گیرد. همین‌طور این عمل می تواند به پیش‌گیری از میگرن مزمن نیز کمک کند.
در این فرایند، از سمی به نام onobotulinumtoxina استفاده می شود تا به طور موقت عضله ی هدف را از حرکت باز دارد. این سم توسط یک میکروب تولید می شود که عامل ایجاد بوتولیسم (نوعی مسمومیت غذایی) می باشد. بوتاکس اولین دارویی است که از سم بوتولینوم استفاده کرده است، و در حال حاضر چندین دارو بر اساس این ماده تولید شده اند.

تزریق بوتاکس برای کدام موارد انجام می شود

تزریق بوتاکس سیگنال های شیمیایی خاصی از اعصاب را که بیشتر مربوط به انقباض عضلات می شوند، از کار می اندازد. البته همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، رایج ترین کاربرد این عمل، درمان چین و چروک ها است که با ریلکس و رها سازی ماهیچه  توسط بوتاکس، این چروک ها اغلب از میان می روند. البته این عمل بر روی دیگر ارگان ها نیز مؤثر است و به دلیل دارا بودن همین ویژگی در درمان برخی بیماری ها از درمان با تزریق بوتاکس استفاده می‌شود. از این دست کاربرد ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اسپاسم گردن

در این بیماری دردناک، عضلات مربوط به گردن به شکل غیر عادی منقبض می شوند که می تواند شما را در هر وضعیتی که ناخواسته ایجاد شده است، گیر بیندازد. این بیماری علاوه بر دردناک بودن، توانایی هرگونه تمرکز را نیز تقریباً از میان می برد. همچنین در روابط اجتماعی بیمار نیز اثر گذار خواهد بود.

تنبلی چشم

شایع ترین دلیل ایجاد بیماری تنبلی چشم، این است که ماهیچه‌ی مسئول چرخش چشم ها و قرار دادن آن ها در موقعیت درست، تعادل خود را از دست می‌دهد. این مشکل می تواند با تزریق بوتاکس مرتفع گردد.

انقباض های ماهیچه ای

برخی از بیماری های عصبی نظیر فلج مغز می توانند باعث کشیده شدن ماهیچه ها به سمت داخل شوند (انقباض یابند). در برخی از موارد، این مشکلات از طریق تزریق بوتاکس (که باعث رها شدن ماهیچه ها از سیگنال های انقباضی ناخواسته می شود) می توانند حل شوند.

تعریق بیش از حد

این بیماری، همان‌طور که از نامش پیداست، باعث می شود بیمار بیش از اندازه دچار تعریق گردد. این بیماری حتی در دمایی که گرم محسوب نمی‌شود نیز فرد را دچار تزریق می‌کند. حتی بدون انجام فعالیت نیز فرد بیمار بیش از حد تعریق خواهد کرد.

میگرن مزمن

میگرن مزمن، یعنی رخ دادن میگرن در بیشتر از 50 درصد طول ماه. البته تزریق بوتاکس درمان کاملی در این زمانه ارائه نمی دهد؛ اما در برخی موارد توان کاهش دوره‌ی میگرن را دارا می باشد.

اختلالات مربوط به مثانه

همچنین عمل بوتاکس می تواند باعث کاهش بی اختیاری های ادراری‌ای که از پرکاری مثانه نشئت می‌گیرند، شود.

پرش چشم

گاهی پلک به دلیل انقباضات بی اختیار به شکل پشت سر هم شروع به پرش می‌کند. اغلب مواقع این پدیده پس از چند لحظه برطرف می‌شود، اما اگر این اتفاق طولانی گردد، باعث آزار شخص خواهد شد.

بوتاکس

خطرات تزریق بوتاکس

با تمام ویژگی های مثبتی که این عمل دارد، عوارض و ریسک هایی نیز در پی خواهد داشت. البته این موضوع بسیار به دکتری که این عمل را انجام می دهد، وابسته است. یک دکتر حرفه ای و کارکشته، به صورت روتین این عمل را بی خطر انجام خواهد داد.

برخی از خطرات احتمالی تزریق بوتاکس عبارت اند از:

  • درد، تورم یا کبودی در محل تزریق
  • سردرد یا علائم شبیه آنفولانزا
  • افتادگی پلک یا ابروهای پریشان
  • لبخند کج یا آب ریزش از دهان
  • خشکی بیش از حد چشم یا اشک ریزش غیر عادی

اگرچه بسیار نادر است، اما گاهی سم شروع به پخش شدن از محل تزریق می‌نماید. اگر چند ساعت تا حتی چند هفته پس از تزریق، دچار هر یک از عوارض زیر گشتید؛  بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید:

  • ضعف ماهیچه ای
  • مشکلات بینایی
  • مشکل در حرف زدن یا در بلعیدن
  • مشکلات تنفسی
  • از دست دادن کنترل مثانه

پزشکان معمولاً توصیه می کنند در دوران بارداری یا شیر دهی از بوتاکس استفاده نشود. همچنین افرادی که به پروتئین موجود در شیر گاو حساسیت دارند، نباید از بوتاکس استفاده نمایند.

پزشک خود را با دقت انتخاب کنید، کلینیک زیبایی نیلا تضمین سلامت شما

عمل بوتاکس تنها و تنها باید توسط دکتر انجام شود. تزریق درست و دقیق بوتاکس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است تا به این ترتیب از عوارض جانبی‌ای که پس از عمل بوتاکس رخ می‌دهند، جلوگیری به عمل بیاید. انجام نادرست عمل بوتاکس باعث ایجاد خطراتی خواهد شد. رزومه پزشک را مورد بررسی قرار دهید. همچنین پزشکی را انتخاب کنید که تجربه‌ی کافی در تزریق بوتاکس را دارا باشد. یک پزشک ماهر و دارای گواهی مناسب می‌تواند شما را برای تعیین این موضوع که آیا این عمل مناسب شما هست یا نه، راهنمایی کند.

انواع بوتاکس که در کلینیک نیلا تزریق می شود :

بوتاکس دیستون، بوتاکس مصپورت، بوتاکس دیسپورت و … تمامی برندهای مورد استفاده در کلینیک زیبایی نیلا مورد تایید وزارت بهداشت و درمان بوده و مجوزهای قانونی را داراست، لذا می توانید با خیال راحت درمان زیبایی خود را در محیطی کاملا حرفه ای انجام دهید. با اینکه عوارض بوتاکس بسیار کم است، اما در صورتی که توسط افراد غیر حرفه ای و یا برندهای غیر معتبر انجام شود ممکن است عوارض جبران ناپذیری برای شما به همراه آورد.

نحوه‌ی آماده‌سازی جهت تزریق بوتاکس در اصفهان

اگر از شل کننده‌ های ماهیچه، از داروهای خواب آور یا آلرژی استفاده می کنید به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین اگر از آخرین تزریق بوتاکس شما کمتر از 4 ماه می‌گذرد نیز این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. و اگر از داروهای رقیق کننده‌ی خون استفاده می کنید، ممکن است پزشک از شما بخواهد تا چند روز پیش از عمل، مصرف را متوقف نمایید تا مشکلات خونریزی و کبودی کاهش بیابد.

تزریق بوتاکس معمولاً یک روز تا سه روز پس از عمل نتایج خود را به نمایش می گذارد. اما از ایرادات این روش، این است که پایداری آن در حدود سه ماه بوده و برای آنکه اثر بوتاکس پا بر جا باقی بماند، باید تزریقات به طور مداوم پیگیری و انجام شود.

در پایان، می توان بوتاکس را بی خطر نامید، اگر که پزشک انتخاب شده ماهر بوده و با تجربه باشد. پس انتخاب پزشک یکی از مهم ترین بخش‌هایی است که مراجعه کنندگان بهتر است به آن توجه کنند. همچنین این عمل بیش از یک فرایند مربوط به زیبایی بوده و در درمان برخی بیماری ها مؤثر است. اما اثر آن در حدود سه ماه پابرجا است و برای دوام اثراتی که مد نظر است. باید این تزریقات به شکل مداوم و پایدار در طول زمان انجام بگیر‌ند.

تزریق بوتاکس در اصفهان

سوالات متداول تزریق بوتاکس در اصفهان

بوتاکس دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

تزریق بوتاکس سیگنال‌های شیمیایی خاصی از اعصاب را مسدود می‌کند، بیشتر سیگنال‌هایی که باعث انقباض ماهیچه‌ها می‌شوند. رایج ترین کاربرد این تزریق ها شل کردن موقت عضلات صورت است که باعث ایجاد چین و چروک در پیشانی و اطراف چشم می شود.

بوتاکس چیست و چه مدت ماندگاری دارد؟

بوتاکس یک داروی تزریقی است که ممکن است به کاهش ظاهر چین و چروک کمک کند. به طور کلی، اثرات بوتاکس معمولاً چهار تا شش ماه پس از درمان باقی می ماند. بوتاکس کاربردهای پزشکی نیز دارد، مانند درمان میگرن یا کاهش اسپم گردن.

خطرات بوتاکس چیست؟

عوارض جانبی جدی پس از استفاده از سم بوتولینوم شامل دیسفاژی، ضعف عضلانی و واکنش های آلرژیک است. دیسفاژی و ضعف عضلانی از علائم رایج بوتولیسم هستند.

آیا بوتاکس می تواند باعث ریزش مو شود؟

ریسک ها و ملاحظات در حالی که بوتاکس موضعی برای تزریق مو برای تقویت مو و بهبود ظاهر آن در نظر گرفته شده است، گاهی اوقات برعکس آن اتفاق می افتد. اکثر پزشکان استفاده از این درمان ها را بیش از سه تا چهار بار در سال توصیه نمی کنند.