جوانسازی, زیبایی

لیفت چشم گربه ای چگونه انجام می شود؟

لیفت چشم گربه ای

در حال حاضر لیفت چشم و جراحی لیفت چشم گربه ای بسیار مورد توجه زیباجویان قرار گرفته و یک عمل زیبایی پرطرفدار است. در حالی که به نظر می رسد برخی از سلبریتی ها دارای چشمانی بادامی شکل طبیعی هستند – مانند کندال جنر – اکثر مردان و زنان مجبورند از تکنیک ها و ترفندهای آرایشی مختلفی برای بهبود فرم چشم خود استفاده کنند. برای کسانی که می خواهند به بهبود چشمگیرتر و ماندگارتر دست یابند، جراحان پلاستیک دارای تخصص و پزشکان متخصص می توانند لیفت چشم را با متد خاص و نزدیک به اهداف مد نظر شما انجام دهند.

کانتوپلاستی چیست؟

کانتوپلاستی که معمولاً به عنوان جراحی چشم گربه ای یا جراحی لیفت چشم گربه ای شناخته می شود، یک عمل زیبایی ظریف است که هدف آن کشیده تر کردن گوشه چشم و همچنین لیفت کردن گوشه بیرونی است و در نتیجه ظاهری بادام شکل و زیباتر به وجود می آورد.

بیشتر بخوانید : همه چیز درباره لیفت صورت با نخ

چه کسی به لیفت چشم گربه ای نیاز دارد؟

تقریباً در همه موارد، لیفت چشم گربه ای یک روش انتخابی و زیبایی است که به بیماران کمک می کند تا به چشمی جذاب تر دست یابند. مردان و زنانی که به طور قابل توجهی پلکی افتاده و دارای حالت چشم گرد هستند، می توانند از این جراحی پیشرفت چشمگیری در حالت و زیبایی چشمان خود داشته باشند.

جراحی چشم گربه ای چگونه کار می کند؟

در طی کانتوپلاستی، که اغلب با استفاده از بی حسی موضعی قابل انجام است، پزشک از دقت بسیار بالایی برای لیفت کردن و بالا کشیدن گوشه بیرونی چشم در محل تلاقی پلک ها استفاده می کند که به طور رسمی به عنوان کانتوس شناخته می شود. به طور معمول، یک برش کوچک در گوشه بیرونی چشم قرار می گیرد تا به جراح اجازه دهد تا به ساختارهای زیرین، از جمله تاندون کانتال دسترسی داشته باشد. جراح با دقت تاندون را برش می دهد، آن را سفت می کند و به حالت بالاتر می کشد و قبل از بستن محل برش آن را با بخیه محکم می کند.

ریکاوری بعد از لیفت چشم گربه ای چقدر است؟

لیفت چشم گربه یا کانتوپلاستی یک روش نسبتاً کم تهاجمی بدون دوره نقاهت طولانی در نظر گرفته می شود. سطحی از ناراحتی، تورم و حداقل کبودی طبیعی است و در 1 تا 2 هفته اول پس از جراحی انتظار می رود تا برطرف شود، اگرچه اکثر بیماران به اندازه کافی سرحال هستند که پس از حدود یک هفته به سر کار و سایر فعالیت های اجتماعی بازگردند. بسیار مهم است که بیماران دستورالعمل های بعد از عمل جراحی خود را به دقت دنبال کنند تا از بهبودی مناسب و نتایج ایده آل اطمینان حاصل شود. این دستورالعمل‌ها ممکن است شامل خوابیدن به پشت، پرهیز از فشار چشم و استفاده از عینک به جای لنز باشد.

آیا بعد از لیفت چشم جای زخم باقی می ماند؟

مانند هر روشی که نیاز به برش دارد، لیفت چشم گربه ای تا حدودی منجر به جای زخم می شود. با این حال، پزشک دقت زیادی دارد که برش های خود را در خطوط و چین های طبیعی صورت قرار دهد تا تقریباً به طور کامل پنهان یا استتار شوند. علاوه بر این، برش‌های مورد استفاده در حین کانتوپلاستی بسیار کوچک هستند و اسکارهای ناشی از آن اغلب حتی برای خود بیماران غیرقابل تشخیص هستند.

تفاوت بین بلفاروپلاستی و کانتوپلاستی چیست؟

هر دو بلفاروپلاستی (جراحی پلک) و کانتوپلاستی (لیفت چشم گربه ای) مجموعه ای از مزایای منحصر به فرد خود را دارند و می توانند به جوانسازی کل ظاهر بیمار کمک کنند. با این حال، درک تفاوت‌های بین هر روش برای تعیین اینکه کدام یک می‌تواند به شما در دستیابی به اهداف شخصی شما کمک کند، مهم است.

بلفاروپلاستی اغلب به عنوان یک روش ضد پیری در نظر گرفته می شود و می توان از آن برای از بین بردن افتادگی و پف پلک های بالا و یا تحتانی از طریق تکنیک های مختلف استفاده کرد. در اغلب موارد، بلفاروپلاستی شامل کوتاه کردن پوست اضافی پلک فوقانی و یا برداشتن چربی های برآمده زیر چشم است تا ظاهری شاداب تر و جوان تر را برای بیمار ایجاد کند. از سوی دیگر، کانتوپلاستی معمولاً برای بیماران جوان‌تر انجام می‌شود تا دهانه چشم را تغییر دهد و در نتیجه ظاهر چشم‌های بادامی یا روباهی‌تری پیدا کند. با این حال، بیماران در هر سنی می توانند از کانتوپلاستی، بلفاروپلاستی یا هر دو بهره ببرند. در واقع، بسیاری از بیماران برای کاهش هزینه های خود و دستیابی به تغییر چشمگیرتر، چندین عمل زیبایی صورت و چشم را در طی یک مرحله جراحی انجام می دهند. روش‌های رایجی که با لیفت چشم گربه‌ای انجام می‌شود عبارتند از:

وقتی صحبت از فرم چشمان شما می شود، حتی ظریف ترین تغییر نیز می تواند تفاوت باورنکردنی در ظاهر کلی شما ایجاد کند. با کمی کشیده کردن چشم و لیفت کردن گوشه‌های بیرونی، عمل جراحی چشم گربه‌ای به ظاهری جذاب و زیبا منجر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *