جوانسازی, زیبایی, مراقبت پوست و مو

میکرونیدلینگ همراه با PRP

میکرونیدلینگ با پی آر پی

انتظارات از میکرونیدلینگ با PRP پلاسمای غنی از پلاکت، این روش چه تفاوتی با میکرونیدلینگ معمولی دارد؟

میکرونیدلینگ در اصفهان یک عمل زیبایی است که در درجه اول برای به حداقل رساندن علائم پیری استفاده می شود. در طول یک جلسه استاندارد، متخصص پوست و زیبایی یک سری نیدل دارای سوزن های بسار ظریف را روی پوست کشیده، در این دستگاه ها سوزن های بسیار ریزی وجود دارند که می توانند سوراخ های ریز و زخم های بسیار کوچکی را بر روی پوست ایجاد نمایند.

زخم های کوچکی که بر روی صورت شما به وجود می آیند در واقع می توانند منافذ پوست را باز کرده و در نتیجه باعث افزایش میزان کلاژن و الاستین در آن می شوند. به همین دلیل، میکرونیدلینگ به عنوان درمان القای کلاژن یا القای کلاژن از راه پوست نیز شناخته می شود.

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)، به صورت تزریقی یا موضعی، می تواند به درمان میکرونیدلینگ آمیا اضافه شود. پی آر پی می تواند پوست شما را بهبود بخشد و مدت زمان قرمزی و تورم مشاهده شده پس از میکرونیدلینگ را کاهش دهد.

در برخی از مطالعات نشان داده شده است که میکرونیدلینگ با پی آر پی باعث بهبود نتایج در افرادی می شود که برای اسکار آکنه تحت میکرونیدلینگ قرار می گیرند، اما شواهد در حال حاضر قطعی نیستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد مزایا، هزینه ها و خطرات احتمالی افزودن پی آر پی به درمان میکرونیدلینگ، ادامه این مقاله را بخوانید.

میکرونیدلینگ با PRP در چه مواردی استفاده می شود؟

میکرونیدلینگ سنتی برای درمان همه چیز از لکه ها و چین و چروک های پیری گرفته تا جای زخم و اشکال خاصی از هایپرپیگمانتاسیون استفاده می شود. پی آر پی ممکن است این اثرات را تقویت کند و به شما کمک کند به نتایج دلخواه خود سریعتر برسید.

اگرچه می توان از میکرونیدلینگ برای درمان اسکار و ترک های پوستی در نواحی دیگر بدن استفاده کرد، اما به نظر می رسد بیشتر مطالعات با PRP و اسکارها بر روی درمان صورت متمرکز شده است. اکثر بیماران کاندیدای مناسبی برای این نوع روش هستند و موارد منع مصرف کمی برای این درمان وجود دارد. بیشتر بخوانید : آر اف فرکشنال در اصفهان

اگر شرایط زیر را دارید گزینه مناسبی برای این درمان نیستید :

 • باردار هستند
 • از آکوتان برای آکنه استفاده کرده یا اخیراً استفاده کرده اید
 • هنوز آکنه فعالی دارید که منجر به زخم جدید می شود
 • بیماری های پوستی خاصی مانند اگزمای صورت یا روزاسه دارید
 • سابقه بهبود ضعیف زخم دارید
 • در 12 ماه گذشته برنزه کرده اید

پزشک سابقه پزشکی شما را ارزیابی می کند تا مشخص کند آیا شما کاندید مناسبی برای میکرونیدلینگ با پی آر پی هستید یا خیر.

هزینه میکرونیدلینگ با پی آر پی

میکرونیدلینگ با پی آر پی یک عمل زیبایی انتخابی در نظر گرفته می شود. بیمه پزشکی رویه های زیبایی را پوشش نمی دهد، بنابراین باید هزینه این عمل را از جیب خود بپردازید. برخی تخمین‌ها یک درمان میکرونیدلینگ با PRP می توانید همین حالا با ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم درخواست خود را ارسال کنید. اما قیمت‌ها ممکن است بسته به مکان و ارائه‌دهنده متفاوت باشد.

در مقایسه، یک جلسه معمولی میکرونیدلینگ برای صورت توجه داشته باشید که هزینه پی آر پی اضافه خواهد شد. همانند سایر انواع میکرونیدلینگ، برای مشاهده نتایج کامل به بیش از یک جلسه درمان نیاز دارید. اکثر افراد به سه تا شش جلسه نیاز دارند که هر چهار هفته یک جلسه انجام می شود. میکرونیدلینگ با پی آر پی ارزان نیست، اما نسبت به جراحی های تهاجمی تر هزینه کمتری دارد.

اگرچه این یک درمان کم تهاجمی است، مهم است که یک متخصص پزشکی آموزش دیده برای انجام این روش پیدا کنید و شما را در طول فرآیند راهنمایی کند. در حالت ایده آل، این شخص باید یک متخصص پوست یا یک جراح پلاستیک باشد.

میکرونیدلینگ با PRP

مراحل قبل از انجام میکرونیدلینگ با PRP

پزشک دستورالعمل های خاصی را در مورد نحوه آماده شدن برای درمان به شما می دهد. این دستورالعمل ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • از قرار گرفتن در معرض آفتاب بدون ضد آفتاب و برنزه شدن چند هفته قبل از جلسه خودداری کنید.
 • نوشیدن مقدار زیادی آب در روزهای قبل از قرار ملاقات
 • با صورت بدون آرایش به جلسه برید
 • در طول قرار ملاقات خود چه انتظاری داشته باشید
 • میکرونیدلینگ با پی آر پی در مقایسه با سایر روش های زیبایی فرآیندی سریع است.

این روش در واقع شامل دو مرحله است. بخش میکرونیدلینگ بسته به نواحی تحت درمان حدود 30 دقیقه طول می کشد. در طول این مدت، پزشک با دستگاه میکرونیدلینگ آمیا یک درما رولر درجه یک یا دستگاه مورد تایید FDA را روی نواحی مورد نظر روی صورت شما می کشد.

یک سرنگ خون معمولاً از بازوی شما گرفته می شود، در حالی که صورت شما بی حس می شود. سپس خون در یک سانتریفیوژ قرار می گیرد که PRP را از سایر اجزای خون جدا می کند. سپس محلول PRP معمولاً پس از میکرونیدلینگ در ناحیه درمان ماساژ داده می شود. . درمان میکرونیدلینگ باعث ایجاد ریزپانکسچرهای کنترل شده کوچک در پوست می شود که امکان نفوذ PRP را فراهم می کند.

پس از پایان عمل، پزشک ممکن است از سرم یا پوششی برای کمک به تسکین قرمزی و تحریک پوست استفاده کند. اگرچه بسیاری از مردم به اندازه کافی برای رانندگی به خانه راحت هستند، ترتیب دادن یک سفر به خانه از قبل می تواند به کاهش هرگونه عدم اطمینان کمک کند. بیشتر بخوانید : بلفاروپلاستی در اصفهان

عوارض جانبی و عوارض احتمالی

کبودی و التهاب، از جمله تورم و قرمزی، شایع ترین عوارض جانبی هستند. آنها معمولا بلافاصله پس از عمل ظاهر می شوند و در عرض چهار تا شش روز از بین می روند. شما همچنین باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و درمان های خشن پوست در این زمان خودداری کنید. مهم است که صورت خود را مالش ندهید یا زخم نکنید. محافظت در برابر آفتاب نیز بسیار مهم است.

خبر خوب این است که PRP حاوی خون شماست، بنابراین احتمال کمی برای آلودگی متقابل یا عفونت وجود دارد. عوارض نادر، اما جدی شامل عفونت و جای زخم است. اگر سابقه هرپس سیمپلکس یا تبخال دارید، ممکن است پس از انجام این روش شیوع بیماری نیز داشته باشید. اگر تا به حال تبخال داشته اید، به پزشک خود اطلاع دهید.

دوره بهبودی برای این روش نسبتاً کوتاه است. در صورت تمایل می توانید روز بعد به محل کار برگردید. ممکن است هنوز مقداری قرمزی و سایر علائم تحریک جزئی وجود داشته باشد، اما باید از استفاده بیش از حد محصولات آرایشی روی پوست خودداری کنید.

پوست خود را به سادگی یک بار در روز تمیز کنید و در صورت نیاز مرطوب کنید. در صورت تمایل، از کرم پودر سبک استفاده کنید تا قرمزی را به حداقل برسانید. پزشک شما همچنین ممکن است محصولاتی را برای کمک به بهبودی پوست شما توصیه یا ارائه دهد. در مرحله بهبودی باید از محصولات مبتنی بر الکل و لایه بردارها اجتناب کنید. محافظت مناسب در برابر آفتاب نیز بسیار مهم است.

تا زمانی که پوست شما به طور کامل بهبود نیافته است، از فعالیت های شدیدی که ممکن است باعث تعریق بیش از حد و تولید گرما شود، خودداری کنید. به عنوان مثال می توان به دویدن، بازی تنیس و تمرینات سنگین اشاره کرد. تعریق ممکن است باعث تحریک بیشتر شود و فعالیت های سخت ممکن است خطر تورم یا کبودی را افزایش دهد. معمولاً باید حداقل 72 ساعت پس از درمان از این کار اجتناب شود.

میکرونیدلینگ برای ریزش مو

چه زمانی نتایج را خواهید دید؟

استفاده از پی آر پی در کنار درمان های سنتی میکرونیدلینگ ممکن است جای زخم روی صورت شما را بهبود بخشد، اما شواهد هنوز قطعی نیستند. اگرچه تحقیقات در مورد اثربخشی آن در جوانسازی صورت قطعی نیست، اما به نظر می رسد معایب اضافه کردن پی آر پی به میکرونیدلینگ، حداقل باشد.

مطالعات بیشتری در مورد کاربرد PRP و میکرونیدلینگ باید انجام شود. برای مشاهده نتایج، احتمالاً چندین درمان لازم است. پس از اتمام دوره درمان، بسته به اندیکاسیون درمان، ممکن است لازم باشد با پزشک خود برای درمان های بعدی مشورت کنید.

آیا میکرونیدلینگ با پی آر پی ارزشش را دارد؟

میکرونیدلینگ با پی آر پی یکی از قوی ترین راه ها برای سفت کردن پوست صورت و بهبود سایر مشکلات رایج است. نتایج اغلب طولانی مدت هستند و درمان را به سرمایه گذاری ارزشمندی در آینده شما تبدیل می کند.

میکرونیدلینگ با پی آر پی چقدر طول می کشد؟

حدود 12 ماه، می توانید انتظار داشته باشید که نتایج میکرونیدلینگ با پی آر پی حدود 12 ماه باقی بماند. با این حال، ممکن است بسته به تعدادی از عوامل، مانند تعداد درمان های شما متفاوت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *