زیبایی, کاشت مو و ابرو

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT چیست؟

ریزش مو تا 85 درصد مردان و 40 درصد زنان را تحت تأثیر قرار می دهد. پیوند واحد فولیکولی (کاشت مو FUT) و سایر روش های کاشت‌ مو، جراحی‌های کم تهاجمی برای کمک به پوشاندن نقاط طاسی ناشی از ریزش مو هستند.

کاشت مو حداقل به سال 1939 در ژاپن باز می گردد. در روزهای اولیه، نتایج معمولاً غیرطبیعی به نظر می رسید و ظاهری شبیه پلاگین می داد. در سال 1995 تا زمانی که جراحان برای اولین بار کاشت فولیکول های موی منفرد (همچنین به عنوان واحدهای فولیکولی شناخته می شوند) را شروع کردند که کاشت مو شروع به ارائه نتایج طبیعی کرد.

در حال حاضر دو نوع غالب کاشت مو وجود دارد:

در جراحی FUT، جراح نواری از پوست را از پشت یا کنار سر شما بریده و تک تک فولیکول‌های مو را استخراج می‌کند. سپس این فولیکول‌ها به قسمت‌های طاسی پوست سر شما وارد می‌شوند. این جراحی در پوشاندن خط موی عقب‌رفته ناشی از طاسی با الگوی مردانه بهترین کار را دارد. به خواندن ادامه دهید تا بدانید در طول جراحی FUT چه انتظاراتی می توانید داشته باشید، بهترین کاندیدها چه کسانی هستند و تفاوت FUT با FUE چیست.

نحوه عملکرد کاشت مو FUT پیوند واحد فولیکولی

در طی FUT، جراح نواری از پوست سر شما را، معمولاً از پشت سر شما می‌برد. اندازه دقیق نوار بستگی به تعداد فولیکول های مورد نیاز برای پوشاندن نقاط طاس دارد. عرض نوار معمولاً از 1 تا 1.5 سانتی متر (0.4 تا 0.6 اینچ) تجاوز نمی کند. هنگامی که تک تک فولیکول ها از نوار برداشته می شوند، دوباره در پوست سر شما قرار می گیرند.

جراحی های کاشت مو بین 4 تا 8 ساعت طول می کشد. جراحی FUT عموما سریعتر از جراحی FUE است. اکثر افراد در طول جراحی با بی حسی موضعی بیدار می مانند که پوست سر آنها را بی حس می کند. در اینجا چیزی است که Procedure Trusted Source شما احتمالاً شبیه آن خواهد بود:

جراح خط موی شما را ترسیم می کند، ناحیه استخراج مو را مشخص می کند و برای پرونده پزشکی شما عکس می گیرد. قبل از جراحی،ممکن است از یک مسکن استفاده کنید. بی حسی موضعی روی پوست سر شما اعمال می شود تا آن را بی حس کند. موهای ناحیه اهدا کننده، جایی که موهای شما از آن برداشته می شود، تا حدود دو میلی متر کوتاه می شود.

جراح نوار پوست را با فولیکول های مو که به عنوان پیوند استفاده می شود، برش می دهد. در طول جراحی بیدار خواهید ماند. یک تکنسین تک تک فولیکول های مو را از نوار جدا کرده و آنها را برای پیوند آماده می کند. جراح پوست سر شما را با بخیه می بندد. سپس فولیکول‌های مو در قسمت‌های طاسی پوست سر شما با الگویی طبیعی وارد می‌شوند.

آنتی بیوتیک و بانداژ روی پوست سر شما قرار داده می شود. اکثر افراد نتایج جراحی را در 6 تا 9 ماه می بینند. برخی افراد باید یک سال صبر کنند تا نتیجه را ببینند.

پیوند واحد فولیکولی میکروسکوپی (MFUT) چیست؟

پیوند واحد فولیکولی میکروسکوپی اصطلاحی است که به کاشت مو FUT یا FUE اشاره دارد. جراحی FUT همچنین جراحی نواری واحد فولیکولار (FUSS) نامیده می شود.

چه کسی به روش FUT نیاز دارد؟

هر دو پیوند FUT و FUE مستلزم داشتن موی کافی بر روی سر خود برای استفاده به عنوان پیوند هستند. مردان مبتلا به آلوپسی آندروژنیک (که معمولاً طاسی با الگوی مردانه نامیده می شود) بهترین کاندیدها برای FUT هستند. در مردان، این وضعیت معمولاً در الگوی نوروود یا خط موی شکل M با ریزش مو در شقیقه ها ظاهر می شود. زنان مبتلا به این بیماری معمولا الگوی لودویگ را تجربه می کنند که باعث ریزش مو در امتداد قسمت مو یا نازک شدن در بالای سر می شود. طاسی الگوی زنانه

اگر یک بیماری پزشکی مانند اختلال تیروئید یا آلوپسی آره آتا باعث ریزش موی شما شده است، جراحی FUT احتمالاً یک گزینه مناسب نخواهد بود.

شرایط مورد نیاز برای کاشت موی FUT

 • سن. FUT عموما در افراد بالای 25 سال انجام می شود. الگوهای ریزش مو در افراد جوان کمتر قابل پیش بینی است.
 • تشخیص. مردانی که الگوی ریزش موی نوروود دارند، به کاشت مو بهترین پاسخ را می دهند.
 • ضخامت مو. افرادی که تراکم فولیکول موی بالایی دارند عموماً گزینه مناسبتری هستند.
 • منطقه طاسی. FUT برای درمان ریزش مو در جلوی سر بسیار مفید است.
 • رنگ مو. افرادی که رنگ موی مشابه رنگ پوست خود دارند معمولاً کاندیدای بهتری هستند زیرا تضاد رنگی کمتری دارند.

کاشت مو FUT در مقابل FUE

FUT و FUE هر دو شامل پیوند فولیکول‌های موی فردی هستند. در طی جراحی FUT، جراح نواری از پوست را از پشت یا کنار سر شما بریده و سپس فولیکول های مو را استخراج می کند. در جراحی FUE، جراح شما به جای برداشتن نواری از پوست سر، تک تک فولیکول های مو را مستقیماً از پوست سر شما برمی دارد.

کاشت مو به روش FUT

FUE در حال حاضر رایج‌ترین عمل جراحی منبع مورد اعتماد است. برخی از مزایای FUE عبارتند از:

 • زمان بهبودی سریعتر
 • درد کمتر بعد از جراحی
 • اسکار قابل توجهی ایجاد نمی کند
 • می توان از موهای سایر قسمت های بدن استفاده کرد
 • حتی اگر تراکم مو ضعیفی دارید قابل استفاده است

برخی از مزایای FUT عبارتند از:

 • اگر به تعداد زیادی فولیکول مو نیاز دارید، ممکن است گزینه بهتری باشد
 • زمان عملیات کوتاه تر
 • جراحی ارزان تر

عوارض جانبی بالقوه FUT و اقدامات احتیاطی

عوارض بعد از FUT نادر است. منبع زیادی از خون به سر باعث می شود که به سرعت بهبود یابد و به جلوگیری از عفونت کمک می کند. کمتر از یک درصد افراد منبع مورد اعتماد در اثر جراحی دچار عفونت می شوند.

برخی از عوارض احتمالی عبارتند از:

 • موهای غیر طبیعی
 • برآمدگی یا جای زخم
 • التهاب فولیکول های مو (فولیکولیت)
 • خون ریزی
 • ورم
 • درد
 • بی حسی
 • کیست ها

جای زخم FUT

جراحی FUT یک اسکار در محل برداشتن مو به جای می گذارد. جای زخم به مرور زمان محو می شود اما دائمی است. اندازه اسکار بستگی به تعداد فولیکول های مو در طول جراحی دارد. اسکار به طور کلی توسط موهای شما پنهان می شود، اما اگر موهای خود را کوتاه نگه دارید ممکن است قابل مشاهده باشد.

شوک ریزش مو

منبع مطمئن effluvium مو اهداکننده معمولاً به عنوان ریزش موی شوک شناخته می شود. این یک اتفاق رایج است که موهای کاشته شده در عرض دو ماه پس از جراحی می ریزند. مو تقریباً همیشه در عرض چهار ماه رشد می کند.

هزینه کاشت مو FUT

هزینه متوسط ​​کاشت مو FUT بر اساس ناحیه طاسی و پزشک و کلینیک کاشت مو در اصفهان متغیر باشد، جهت استعلام قیمت کاشت مو در اصفهان به روش FUT با ما در تماس باشید.

برخی از عواملی که می توانند هزینه را تعیین کنند عبارتند از:

 • تعداد موهای کاشته شده بیشتر کلینیک ها بر اساس تعداد فولیکول های موی کاشته شده هزینه دریافت می کنند، اما برخی از کلینیک ها قیمت ثابتی را ارائه می دهند.
 • جراح. قیمت جراحی بین کلینیک ها و تجربه جراح متفاوت است.
 • محل. کلینیک ها در برخی شهرها ممکن است هزینه بیشتری برای جراحی FUT بپردازند.
 • هزینه های سفر. اگر مجبور هستید برای جراحی خود سفر کنید، باید هزینه های سفر را نیز در نظر بگیرید.

بعید است که بیمه شما FUT را پوشش دهد زیرا معمولاً یک جراحی زیبایی در نظر گرفته می شود. برخی از کلینیک ها برنامه های پرداختی را برای پرداخت هزینه های جراحی در چندین قسط ارائه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *