زیبایی, کاشت مو و ابرو

آنچه باید در مورد کاشت مو نئوگرافت بدانید

کاشت مو نئوگرافت

کاشت مو نئوگرافت چیست؟ اکثر مردان و بیش از نیمی از زنان با افزایش سن دچار ریزش مو می شوند. چندین بیماری می تواند منجر به ریزش مو شود، اما شایع ترین علت آن آلوپسی آندروژنتیک است که بیشتر به عنوان ریزش مو با الگوی مردانه یا زنانه شناخته می شود. کاشت مو در اصفهان جراحی‌هایی است که فولیکول‌های مو را از یک قسمت از پوست سر، معمولاً از پشت یا کناره‌ها، گرفته و در نواحی طاسی کاشته می‌کنند.

نتایج این جراحی ها از زمانی که برای اولین بار در سال 1939 انجام شد، به طور قابل توجهی بهبود یافته است. دو روش رایج کاشت مو، پیوند واحد فولیکولی (FUT) و برداشتن واحد فولیکولی (FUE) نام دارند. هر دو پتانسیل ارائه نتایج طبیعی و زیبایی شناختی را دارند.

کاشت مو نئوگرافت یک نسخه نیمه خودکار از FUE و یکی از مدرن ترین تکنیک های کاشت مو است. گفته می شود که با حذف برخی از خطاهای انسانی مرتبط با جراحی نسبت به سایر تکنیک های FUE موثرتر است. بیایید به مزایا و خطرات بالقوه کاشت مو نئوگرافت نگاه کنیم. در این مقاله از بهترین کلینیک زیبایی در اصفهان این روش را با سایر تکنیک های کاشت ریزش مو مقایسه می کنیم و به هزینه آن نگاهی می اندازیم.

مزایای کاشت مو نئوگرافت

کاشت مو نئوگرافت یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین روش‌های کاشت مو با منبع معتبر است. این یک نسخه نیمه خودکار از تکنیک FUE است. در طول کاشت مو FUE، جراح فولیکول‌های مو را به صورت دستی از پشت یا کناره‌های سر شما برمی‌دارد. سپس قبل از کاشت موهای جدید، یک سری برش در بخش های طاسی پوست سر شما ایجاد می کنند.

در روش نیوگرافت معمولا از یک روبات برای انجام کاشت مو استفاده می شود. بدین ترتیب می توان به عنوان روشی اتوماتیک از آن نام برد. که این موضوع می تواند باعث برتری این روش نسبت به سایر روش های کاشت مو بخصوص روش کاشت موی SUT شود. در روش نئوگرافت (Neo Graft) علاوه بر روبات نیاز به یک صندلی ارگونومیک نیز می باشد.

کاهش آسیب فولیکول مو

سیستم NeoGraft ممکن است تروما و آسیب فولیکول های مو را در مقایسه با جراحی های سنتی FUE و FUT کاهش دهد. تصور می‌شود که این کاهش ضربه می‌تواند میزان بقای موهای پیوند شده را بهبود بخشد.

کاشت مو نئوگرافت

عوارض کمتر

از آنجایی که این روش کم تهاجمی است، ممکن است شانس کمتری برای عارضه جراحی داشته باشد، به خصوص در مقایسه با جراحی FUT که شامل بریدن نواری از پوست از پوست سر است. کاشت مو نئوگرافت به هیچ بخیه یا منگنه ای نیاز ندارد و استفاده از روبات به حذف خطای انسانی که می تواند به اعصاب یا رگ های خونی آسیب برساند کمک می کند.

سریعتر از روش FUE

جراحی کاشت مو نئوگرافت همچنین سریعتر از FUE سنتی است، که ممکن است چندین روز برای تعداد زیادی گرافت طول بکشد. با توجه به تکنولوژی مورد استفاده، کاشت مو نئوگرافت معمولا بین 4 تا 10 ساعت طول می کشد.

عوارض جانبی بالقوه کاشت مو نئوگرافت و اقدامات احتیاطی

یک مطالعه در سال 2018 اشکالات اصلی کاشت مو نئوگرافت را بصورت زیر عنوان کرده است. خود جراحی به طور کلی یک روش مطمئن و ایمن در نظر گرفته می شود و به ندرت عوارض جدی ایجاد می کند. برخی از عوارض جانبی بالقوه عبارتند از:

اسکار در محل اهدا کننده

اگر از محل اهداکننده بیش از حد برداشت شود، می‌تواند منجر به اسکار و جای زخم که در آن ریزش موی قابل توجهی وجود دارد شود. اگر جراح تعداد زیادی فولیکول را از یک ناحیه بردارد، هم کاشت مو نئوگرافت و هم FUE سنتی می توانند با برداشت بیش از حد منجر به این مشکل شوند.

جای زخم های ریز

برخلاف تکنیک FUT، FUE و کاشت مو نئوگرافت جای زخم از خود به جای نمی گذارند. با این حال، آنها می توانند باعث ایجاد اسکار ظریفی در محل برداشتن فولیکول ها شوند. بیشتر اوقات این اسکارها قابل توجه نیستند، اما اگر سر خود را بتراشید یا موهای خود را خیلی کوتاه کنید ممکن است قابل مشاهده باشند.

بیشتر بخوانید : بهترین روش جوانسازی اندولیفت در اصفهان

خط موی غیر طبیعی

اگر فولیکول ها با زاویه ای که با خط موی شما مطابقت دارد کاشته نشوند، ممکن است نتایج شما طبیعی به نظر نرسد. خط موی غیرطبیعی یک عارضه بالقوه هر نوع جراحی کاشت مو است.

شوک ریزش مو

برخی از افراد روزها یا هفته‌ها پس از جراحی، شوک ریزش مو را تجربه می‌کنند که به آن افلوویوم بعد از عمل نیز می‌گویند. ریزش شوک ریزش موقت موهای کاشته شده است. بیشتر اوقات، این وضعیت موقتی است و موها در عرض 3 تا 4 ماه دوباره رشد می کنند.

سایر عوارض

سایر عوارض که جراحی های کاشت مو دارند عبارتند از:

 • ورم
 • خون ریزی
 • فولیکول های مو ملتهب (فولیکولیت)
 • بی حسی پوست سر
 • عفونت

کاشت مو نئوگرافت چگونه کار می کند

جراح شما کل سر یا قسمتی از پوست سر را که فولیکول های مو از آن اهدا می شود را می تراشد. سپس یک بی حس کننده موضعی را روی پوست سر شما می زنند. آنها ممکن است به شما یک آرام بخش خفیف پیشنهاد دهند تا در طول عمل آرام شوید. سپس فولیکول های موی شما را با یک ابزار مخصوص استخراج می کنند. سپس جراح فولیکول های مو را با استفاده از یک ابزار تخصصی در قسمت های طاسی سر شما می کارند.

جراح در کلینیک کاشت مو در اصفهان ممکن است یک پانسمان در محل برداشت مو و محل کاشت برای کمک به کنترل خونریزی انجام دهند.

 

چه کسانی می توانند از روش نئوگارفت استفاده کنند؟

جراحی های کاشت مو به طور کلی برای افراد مبتلا به طاسی و ریزش مو به دلایل مختلف، مناسب است.

کاندیدای کاشت مو معمولا:

عاری از شرایطی هستند که ممکن است بر جراحی تأثیر بگذارد، مانند فشار خون بالا، دیابت کنترل نشده و شرایطی که بر لخته شدن خون تأثیر می گذارد.

 • بیشتر از 25 سال سن دارند
 • دارای تار موی ضخیم هستند
 • ریزش مو در امتداد خط مو است
 • ریزش مو ناشی از استرس یا دارو نباشد

کاشت مو نئوگرافت در مقابل FUT و FUE

نیوگرافت، FUT و FUE از رویه‌های مشابهی پیروی می‌کنند و هر سه می‌توانند نتایج فوق العاده ای را به شما ارائه دهند. در طول عمل جراحی FUT، جراح نواری از مو را از پشت یا کنار سر شما قبل از برداشتن فولیکول‌های مو جدا می‌کند. این جراحی به طور کلی ارزان تر از FUE و NeoGraft است، اما یک اسکار خطی در محل اهدا به جای می گذارد. اگر موهایتان را کوتاه کنید، جای زخم ممکن است قابل توجه باشد.

FUE و NeoGraft از همین رویه پیروی می کنند، با این تفاوت که NeoGraft نیمه خودکار است. در طی FUE سنتی، جراح به صورت دستی فولیکول های مو را برمی دارد. در طی جراحی NeoGraft، فولیکول‌های مو با استفاده از ربات به جای روش دستی برداشت می‌شوند و با استفاده از ابزار تخصصی که عمق کاشت را کنترل می‌کند، کاشته می‌شوند.

بیشتر بخوانید : کاشت ابرو در اصفهان

هزینه کاشت مو به روش نئوگرافت

زمانی که فولیکول‌های بیشتری کاشته شود، نئوگرافت گران‌تر می‌شود. قیمت بر اساس عواملی مانند موارد زیر متفاوت است:

 • تجربه و مهارت جراح شما
 • مقدار موهای کاشته شده
 • هزینه کاشت مو در منطقه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *