تزریق ژل, زیبایی

ژل الانسه Ellansé

ژل الانسه

ژل الانسه چیست؟

ژل الانسه یک فیلر پوستی در روش درمانی تزریق ژل است که می تواند به از بین بردن خطوط و چین و چروک های صورت کمک کند، در حالی که حجم بافت از دست رفته را بازیابی می کند و پوست را کمی سفت می کند.

در دست یک پزشک باتجربه، می تواند یک کانتور و مدلینگ زیبا برای شما رقم بزند، استخوان گونه ها را تراشیده و ظاهر چین های بینی (معروف به خطوط ماریونت) را کاهش دهد. همچنین می توان از آن برای جوانسازی دست استفاده کرد تا حجم از دست رفته پشت دست را با تزریق ژل جایگزین کند.

در حالی که برای کانتورینگ و مادلینگ صورت خوب عمل می کند، به عنوان پرکننده لب یا برای درمان سیاهی زیر چشم توصیه نمی شود. ژل الانسه از میکروسفرهای پلی کاپرولاکتون (PCL) ساخته شده است که با یک حامل ژل کربوکسی متیل سلولز (CMC) مخلوط شده است.

ژل الانسه مانند هر ژل دیگری نتایج فوری را ارائه می دهد، در حالی که میکروسفرهای PCL به عنوان یک محرک زیستی عمل می کنند تا تولید کلاژن خود را در سه ماه بعد از تزریق افزایش دهند. این ویژگی خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد و ظاهری جوان تر ایجاد می کند. فواید این کلاژن جدید می تواند تا سه سال و برای یک فیلر پوستی بسیار طولانی باشد.

آیا ژل الانسه دارای تاییده FDA است؟

ژل الانسه هنوز توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تایید نشده است، بنابراین هنوز در ایالات متحده در دسترس نیست. با این حال، در آسیا و اروپا به طور گسترده استفاده می شود.

مزایا و معایب ژل الانسه چیست؟

مزایای ژل الانسه

نتایج ژل الانسه می‌تواند تا سه سال دوام داشته باشد و در طول زمان آن را به گزینه‌ای مقرون ‌به ‌صرفه‌تر از فیلرهای مبتنی بر اسید هیالورونیک که معمولاً یک سال یا کمتر دوام می‌آورند تبدیل می‌کند.

معایب ژل الانسه

ژل الانسه هنوز مورد تایید FDA نیست، برخلاف پرکننده‌های مبتنی بر اسید هیالورونیک مانند ژل ژووویدرم Juvéderm و استایلج و درمال استایل، اگر نتیجه‌ تزریق ژلتان را دوست ندارید یا عارضه‌ای دارید، ژل الانسه را نمی‌توان زودتر با هیالورونیداز حل کرد.

از آنجایی که این پرکننده ماندگارتر است، ممکن است تا زمانی که در بدن شما بماند، عوارض جانبی مانند توده‌ها را تجربه کنید. نکته RealSelf: اگر برای اولین بار است که تزریق فیلر انجام میدهید، با یک محصول برگشت‌پذیر مبتنی بر اسید هیالورونیک شروع کنید تا مطمئن شوید که از اثر آن راضی هستید.

ژل الانسه

آیا ژل الانسه ایمن است؟

یک مطالعه در سال 2017 که توسط Aqtis Medical، سازنده ژل الانسه Ellansé انجام شد، به این نتیجه رسید که این پرکننده پوستی بی خطر است. PCL نوعی پلیمر زیست سازگار با مشخصات ایمنی بالا است. در واقع از نظر پزشکی در پروتزها، بخیه ها و سیستم های دارورسانی استفاده می شود. FDA میکروسفرهای PCL و ژل CMC را در Ellansé به عنوان موادی که عموماً به عنوان مواد ایمن شناخته می شوند طبقه بندی می کند.

بیشتر بخوانید : تزریق چربی در اصفهان

عوارض جانبی رایج مربوط به تزریق عبارتند از التهاب، درد، تورم خفیف یا کبودی (که همه آنها معمولاً به سرعت خوب شوند). اکثر مردم فقط واکنش های خفیفی دارند که در عرض یک یا دو روز برطرف می شود. عوارض جانبی شدید بسیار نادر است، اما اگر بدن شما به مواد تشکیل دهنده واکنش نشان دهد یا اگر درمان شما توسط یک تزریق کننده غیرمجاز انجام شود، ممکن است. برخی از بیماران دچار توده هایی می شوند که تا زمانی که پرکننده باقی می ماند، باقی می مانند، اما تاثیر آن به جای نگرانی ایمنی و سلامتی، زیبایی شناختی است.

تمام فیلرهای تزریقی نیز خطر کوچکی برای انسداد عروق دارند، که زمانی اتفاق می‌افتد که یک پزشک به طور تصادفی فیلر را به رگ خونی تزریق کند. این یک انسداد ایجاد می کند که می تواند منجر به مرگ بافت شود. این یک عارضه نادر است، اما از آنجایی که این پرکننده را نمی توان با هیالورونیداز حل کرد، مهم است که توسط یک جراح یا متخصص پوست با تجربه با تخصص در تزریقات و آناتومی صورت انجام شود.

در طول درمان ژل الانسه چه اتفاقی می افتد؟

در طول مشاوره، پزشک تعیین می کند که آیا ژل الانسه بهترین فیلر برای اهداف شما است یا خیر و یکی از چهار فرمول ژل الانسه را توصیه می کند. هر کدام را می توان در هر جایی از صورت (به جز زیر چشم یا لب) استفاده کرد، اما از نظر میزان جذب مجدد و طول عمر متفاوت است.

قبل از تزریق، پزشک به شما یک بی حس کننده تزریقی یا موضعی مانند زایلاپی می دهد درد ناراحتی را به حداقل برساند. هنگامی که بی‌حسی اثر کرد، از یک سرنگ یا کانول بسیار نازک برای تزریق فیلر به گونه‌ها، شقیقه‌ها، چانه یا ناحیه‌ای دیگر استفاده می‌کنند. می توانید انتظار داشته باشید که این روند حدود 30 دقیقه طول بکشد.

پس از پایان درمان، می‌توانید به فعالیت‌های عادی خود بازگردید.

بیشتر بخوانید : 5 مزیت تزریق ژل لب

چه مدت طول می کشد تا ژل الانسه اثر کند؟

نتایج فوری را از نظر حجم بیشتر، بهبود کانتور صورت یا صاف کردن چین‌های عمیق خواهید دید.

طی سه ماه بعد از تزریق، ژل الانسه به تدریج تحریک کلاژن را ادامه خواهد داد. دکتر ویکتوریا منینگ، یک پزشک در لندن، توضیح می دهد که با افزایش تولید کلاژن طبیعی، نتایج چند ماه طول می کشد تا مشاهده شوند. او می‌گوید: بهترین نتایج حدود سه ماه پس از درمان است، زمانی که کلاژن جدید شما تشکیل شود.

ماندگاری ژل الانسه چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری الانسه به فرمول پرکننده ای که پزشک شما استفاده می کند بستگی دارد.

  • Ellansé S تا 18 ماه دوام دارد.
  • الانسه ام تا دو سال دوام می آورد.
  • Ellansé L تا سه سال دوام می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *