تزریق ژل در اصفهان

تزریق ژل و تزریق فیلر​

بسیاری از علایم قابل مشاهده‌ی پیری در صورت به دلیل کاهش حجم اتفاق می‌افتد. با افزایش سن بافت‌های پوستی نازک می‌شوند و خطوط صورت که معمولاً در اطراف بینی، دهان، چشم و گونه مشاهده می‌شوند، عمیق تر شده و به چین و چروک‌هایی مشخص تبدیل می‌شوند. تزریق ژل در اصفهان بیشتر با کاربرد پر کردن چین و چروک صورت شناخته می‌شود و در دنیا هم با نام فیلر چین و چروک شناخته می‌شود. ولی واقعیت این است که این روش درمانی کاربردهای بسیار بیشتری دارد.

عمل تزریق ژل و فیلر (اسید هیدروپونیک) می‌تواند به‌عنوان پرکننده‌ی (زیر) پوست استفاده گردد تا باعث شود پوست فرم بهتری داشته و سفت تر به نظر بیاید. همچنین این عمل برای درمان مشکلاتی نظیر جای زخم عادی یا عمیق و همچنین خطوط عمیق استفاده می‌گردد. این عمل برای بهبود چروک تشکیل‌شده بر روی صورت، و همچنین برای حجم دادن به لب‌ها و گونه‌ها نیز به کار گرفته می‌شود.

ژل ها نوعی از فیلرها یا پرکننده هایی هستند که برای جوانسازی و حجم دهی در نواحی مختلف تزریق می شوند. این دسته از فیلر ها که ساختاری ژلی شکل دارند جهت رفع چین و چروک و خطوط و حجم دهی و فرم دهی (کانتورینگ) به نواحی مثل لب ، گونه، زیرچشم و.. مورد استفاده قرار میگیرند. این روش به دلیل کم عارضه بودن ، هزینه ی مناسب  و جوابدهی قابل قبولی که دارد طرفداران زیادی پیدا کرده است.

تزریق ژل معمولا جهت پرکردن چین و چروک ها مثل خط خنده، برجسته کردن و حجم دهی به نواحی مثل لب ها، چانه، گونه و کانتورینگ(زاویه سازی) صورت، پرکردن گودی ها مثل زیرچشم، جوانسازی صورت و دست ها استفاده می شود.

این نوع فیلر ها که اثر موقت دارند و بعد از مدتی جذب بدن می شوند بر پایه ی هیالورونیک اسید هستند. هیالورونیک اسید ماده ای قندی است که بطور طبیعی در پوست و غضروف های بدن وجود دارد و زمانیکه با آب ترکیب می شود حجیم شده و شکلی ژله ای   پیدا میکند. ژل های برپایه ی هیالورونیک اسید پرطرفدارترین این ژل ها هستند و عموم این ژل ها از تائیدیه FDA سازمان غذا و دارو امریکا برخوردارند و ماندگاری آنها بین 6 تا 12 ماه است.

تزریق ژل در اصفهان در کلینیک زیبایی نیلا

ژل هایی که برای تزریق استفاده می شوند انواع گوناگونی دارند. بعضی از این فیلر ها کیفیت نسبتا پایین تری از سایر این فیلر ها دارند. اگر تزریق ژل شما توسط پزشک متخصص که از مهارت و آگاهی کامل در این زمینه برخوردارند انجام میشود و همچنین از ژل های با کیفیت و استاندارد برای شما استفاده شود هیچ گونه عارضه ی خاصی به جز کمی تورم و قرمزی( که کاملا طبیعی است و زودگذر) ایجاد نخواهد شد.

ژل چیست؟

اسید هیالورونیک و کلاژن یا هیدروکسی‌آپاتیت کلسیم ماده‌هایی هستند که باعث نرمی و جوان ماندن پوست صورت می‌شوند. با افزایش سن میزان این دو ماده در پوست کاهش می‌یابد و صورت شادابی خود را از دست می‌دهد. برای برگرداندن زیبایی چهره باید اسید هیالورونیک یا کلاژن به آن تزریق شود. این دقیقا همان کاری است که تزریق ژل انجام می‌دهد.

گاها افراد به صرف کاهش هزینه ها از ژل ها و پرکننده های ارزان و غیرمجاز، توسط افراد غیرحرفه ای و نابلد در مراکز غیر پزشکی مثل سالن های آرایشی و.. استفاده می کنند و از این جهت دچار عوارضی سنگین و گاها جبران ناپذیر می شوند. از این عوارض می توان به عفونت و ایجاد آبسه، ایجاد جوش های عفونی و تاول در ناحیه ی تزریق، جا به جایی ژل در بدن و صورت، تخریب بافت پوست، نکروز ( یا انسداد عروق که منجر به مختل شدن خونرسانی به بتفت ها میشود) و در نهایت غیر قرینگی اشاره کرد. 

عمل تزریق ژل در اصفهان و فیلر (اسید هیدروپونیک) می‌تواند به عنوان پر کننده‌ی (زیر) پوست استفاده گردد تا باعث شود پوست فرم بهتری داشته و سفت تر به نظر بیاید. همچنین این عمل برای درمان مشکلاتی نظیر جای زخم عادی یا عمیق و همچنین چروک های عمیق استفاده می‌گردد. این عمل همچنین برای بهبود چروک تشکیل شده بر روی صورت، و برای حجم دادن به لب ها و گونه ها نیز به کار گرفته می‌شود. در کل می توان بخش هایی که قابل درمان با این روش هستند را به شکل زیر دسته بندی کرد:

-خط اخم مابین ابروها (خطوط گلابلار)

-چروک عمودی اطراف دهان که معمولاً در افراد سیگاری پدید می آید

-چروک های ایجاد شده در بخش های کناری و پایین دهان (خطوط ماریونت)

-چین و چروک پیشانی

-زخم های پوستی

-چین و چروک اطراف چشم

-خطی که از بینی به گوشه‌ی لب ها وصل می شود (شیار های نازولبیال)

-چین و چروک بر روی چانه و گونه

-ایجاد لب های حجیم و شفاف

-اسکار و آکنه

بررسی تزریق ژل و فیلر

وقتی که پوست جوان و سالم است، حاوی مقدار زیادی اسید هیالورونیک خواهد بود که ماده‌ای مرطوب و طبیعی است. اما وقتی که زمان می‌گذرد، عواملی همچون نور خورشید و دیگر آسیب هایی از این دست باعث کمبود این ماده در پوست می شوند. وقتی که ساختار درونی اسید هیالورونیک بررسی شود، این ساختار بسیار شبیه اسفنج مشاهده خواهد شد. وظیفه‌ی اصلی این ماده نیز جذب آب است که باعث افزایش حجم پوست می‌شود. این روند باعث می شود که اسید هیالورونیک به عنوان یک مرطوب کننده‌ی داخلی پوست شناخته شده و یکی از دلایل اصلی شادابی و جوانی پوست در نظر گرفته شود.

اما با افزایش سن، و در پی آن کاهش میزان اسید هیالورونیک در پوست، از آن جا که دیگر پوست حجم کافی (که از داخل پوست و در زیر آن ایجاد می‌شود و دلیل اصلی آن جذب آب است) را ندارد، چین و چروک بر روی آن ظاهر می‌گردد. وقتی که اسید هیالورونیک در پوست تزریق می‌شود، باعث بازگشت حجم زیر پوست شده و به این ترتیب چین و چروک کاهش پیدا خواهند کرد. البته لازم به توضیح است که تمام عمل‌های امروزی با نام تزریق ژل و فیلر، از اسید هیدروپونیک استفاده می‌کنند که به مرور زمان جذب می شود. اما ژل های قدیمی که از مواد مصنوعی ساخته می شوند، پس از مدتی از محل تزریق خارج می‌شوند.

همچنین لازم به ذکر است بیشتر افرادی که می‌خواهند عمل تزریق ژل و فیلر را انجام دهند، در پی دست یافتن به خطوط لبخند عمیق تر هستند. خط لبخند، خطی است که سمت بینی به سمت دهان کشیده می شود. 

فرق ژل و فیلر چیست؟

برای زیباسازی و حجم‌دهی به صورت از ژل یا فیلر استفاده می‌کنند. فیلر یک ماده طبیعی یا مصنوعی است که با تزریق به بافت صورت، چین و چروک‌ها را از بین برده و حجم صورت را افزایش می‌دهد. ژل‌ها خود نوعی فیلر هستند که تنها برای حجیم کردن ناحیه‌های خاصی از صورت استفاده می‌شوند. تزریق ژل لب، تزریق ژل چانه، ژل گونه و … بسیار رایج است.

ایجاد تنوع و حجیم سازی بر روی لب ها

با تزریق ژل و فیلر، می توان خطوط کشیده شده به سمت پایین گوشه ی لب ها را نیز اصلاح کرد. این خطوط گاهی باعث شل به نظر رسیدن پوست می شوند. به مرور زمان و به دلیل انقباض پی در پی لب ها، این خطوط عمودی در اطراف لب ها پدید می‌آیند. هرچند که عوامل دیگری نظیر قرار گرفتن در برابر نور آفتاب، کشیدن سیگار و داشتن استرس نیز می توانند در به وجود آمدن این خطوط نقش داشته باشند.

از دیگر کاربرد های تزریق ژل و فیلر، برجسته سازی ناحیه‌ی مورد تزریق می باشد. همان‌طور که اکثر افراد این موضوع را می دانند، گونه ها و لب ها تأثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره دارند. امروزه افراد می‌توانند به راحتی از فیلر ها برای برجسته سازی گونه ها یا اصطلاحاً کاشت گونه و لب استفاده کنند. تزریق ژل یک عمل سرپایی است که با بی حسی موضعی در کلینیک قابل انجام است. البته تا 24 ساعت پس از تزریق، فرد مورد درمان باید از فعالیت بدنی شدید خودداری کند و در معرض گرما یا نور زیاد خورشید قرار نگیرد. درد، قرمزی و تورم خفیفی نیز ظاهر خواهد شد که مزاحمتی ایجاد نمی‌کند و برطرف می شود. کمپرس آب سرد یا یخ می تواند به کاهش تورم ناحیه تزریق شده کمک کند.

انواع برندهای ژل صورت

ژل صورت ژوویدرم (Juvedeerm)

این محصول که از ژل هیالورونیک اسید ساخته شده است، یک ماده طبیعی موجود در پوست است که به حجم و رطوبت پوست کمک می‌کند. ژوویدرم برای اصلاح موقت چین و چروک های صورت به کار می‌رود.

ژل رستیلن (Restylane)

یک ژل غیرحیوانی و قابل تجزیه متشکل از اسید هیالورونیک است. رستی‌لین یک فیلر بافت نرم است که از طریق تزریق‌های ریز به پوست حجم می‌دهد، و چین و چروک پوست دور دهان و چشم را صاف می‌کند.

ژل صورت ریوانس (Revanesse)

یک فیلر پوستی اسید هیالورونیک است که برای درمان چین و چروک‌های ملایم تا عمیق از جمله چین‌های دور لب و بینی به کار می‌رود.

اسکالپترا (Sculptra)

متشکل از اسید پلی لاکتیک مصنوعی است. اسکالپترا اولین فیلر مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا است که برای پر کردن حجم از دست رفته صورت افراد مبتلا به اچ‌آی‌وی به کار می‌رود.

رادیس (Radiesse)

یک فیلر پوستی متشکل از اسید هیدروکسی آپاتیت است که برای اصلاح چین و چروک‌های ملایم تا عمیق به کار می‌رود. این ژل دوام بیشتری دارد؛ چون پس از تزریق، بدن اطراف آن کلاژن می‌سازد و باعث حجیم شدن مناطق تزریق شده می‌شود. دیگر انواع رادیس شامل رادیس پلاس و بلوترو بالانس (Belotero Balance) است.

عوارض جانبی احتمالی تزریق ژل

با توجه به اینکه ژل های جدید کیفیت بالایی دارند و از سازمان های نظارتی مربوطه (مانند سازمان غذا و داروی آمریکا) مجوز گرفته اند، معمولاً تزریق ژل و فیلر عوارض مهمی ایجاد نمی‌کند. دردی که در حین تزریق ایجاد می‌شود با استفاده از بی حسی موضعی کنترل می شود. پس از درمان، ممکن است ناحیه‌ی مورد تزریق متورم، قرمز و دردناک باشد که معمولاً ظرف چند روز بهبود می یابد. همچنین آلرژی به اسید هیالورونیک نیز بسیار نادر است.

ملاحظات پزشکی تزریق ژل یا فیلر

نتیجه‌ی تزریق ژل اسید هیالورونیک بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده بوده و در نهایت در عرض یک هفته تکمیل می‌گردد، یعنی مراجعه کننده می تواند به سرعت به شغل خود بازگردد و مشغول به کار شود. ژل هیدروپونیک اسید پس از تزریق به تدریج تجزیه شده و جذب می شود. در بیشتر موارد، ژل بین شش تا هجده ماه دوام دارد و اگر مراجعه کننده بخواهد اثر عمل پایدار باشد، احتمالاً باید درمان را تکرار شود. ژل اسیدی آلورونیک منع مصرف ندارد و همه افراد در صورت نیاز می‌توانند از آن استفاده کنند و حساسیت به آن نیز بسیار نادر است.

پس از تزریق ژل نیاز به مراقبت خاصی نیست و نیازی به استراحت هم وجود ندارد و فرد می تواند بلافاصله به زندگی روزمره‌ی خود باز گردد. امروزه از سه نوع پرکننده پوست برای سفت کردن صورت متقاضیان استفاده می‌شود که اثر آن‌ها موقت و نیمه دائمی است. پرکننده ها و ژل های مبتنی بر اسید هیالورونیک اثرات موقتی دارند، در حالی که تزریق فیلر یا سایر پرکننده ها می تواند نتایج طولانی تری داشته باشد.

در کل می توان گفت کلاژن اولین پرکننده ای است که به بازار عرضه گردید (کلاژن یک ماده طبیعی حاوی پروتئین است که ساختار پوست را تقویت می کند)، اما با معرفی اسید هیالورونیک از محبوبیت آن کاسته شد. اسید هیدروپونیک نیز مانند کلاژن، یک ماده طبیعی است که می‌تواند برای پر کردن و حجیم کردن بافت ها استفاده شود. رسوبات کلسیم این پرکننده، سنگین‌تر و متراکم‌تر از اسید هیالورونیک است و به لایه‌های عمیق‌تر زیر پوست تزریق می‌شود. به دلیل وجود این ماده در استخوان، معمولاً تزریق هیدروکسی آپاتیت کلسیم پاسخ ایمنی یا واکنش آلرژیک را در پی ندارد.

تزریق ژل از ایمن‌ترین روش‌ها برای رسیدن به فرم دلخواه صورت است. این فعالیت زیبایی اگر در بهترین کلینک زیبایی در اصفهان انجام شود، کمترین میزان عوارض را به همراه خواهد داشت.  

جهت رزرو نوبت تزریق ژل لب در اصفهان با شماره های زیر تماس بگیرید:

  • 03137759050
  • 03137759051
  • 03137759052

 

سوالات متداول تزریق ژل در اصفهان

مدت زمان ماندگاری تزریق فیلر چقدر است؟
تزریق عمیق ممکن است تا 12 ماه دوام داشته باشد و محصولات جدیدتر در بازار ممکن است تا 7 ماه دوام داشته باشند.

مواد تزریق فیلر چیست؟
پرکننده های موقت شامل مواد زیر است: هیالورونیک اسید، قندی که به طور طبیعی در بدن یافت می شود. کلسیم هیدروکسیل آپاتیت، یک ماده معدنی و جزء اصلی استخوان است. پلی-ال-لاکتیک اسید (PLLA)، یک ماده زیست تخریب پذیر و مصنوعی.

عوارض تزریق فیلر چیست؟
شایع ترین عوارض جانبی تزریق صورت عبارتند از:
تورم. سرخی. کبودی. خارش.

آیا فیلرهای صورت ایمن هستند؟
پرکننده های پوستی بی خطر در نظر گرفته می شوند اما عوارض جانبی ممکن است رخ دهد. متخصصان کلینیک نیلا تمام مراحل تزریق ژل در اصفهان را با استفاده از پرکننده های مورد تایید FDA که با سرنگ تزریق می شوند، انجام می دهند.

آیا فیلرها دردناک هستند؟
آیا فیلرها درد دارند؟ تزریق فیلر کمی ناراحت کننده است، اما در نیلا، ما از ایمن ترین تکنیک ها استفاده می کنیم که حداقل درد را نیز تضمین می کند. ما همچنین همیشه از یک بی حس کننده موضعی برای بی حس کردن پوست قبل از تزریق استفاده می کنیم.

نمونه کارهای تزریق ژل کلینیک نیلا